5 דרכים להפוך לבן אדם של בוקר


אם אתם מתקשים לפעמים (או תמיד) לקום או לתפקד בבוקר וזה משהו שהייתם רוצים לשנות, המאמר הבא הוא בשבילכם.
הידעתם שחלקנו באופן טבעי פרודוקטיבי יותר בערבים מאשר בבקרים? רובנו יכירו את החוויה של להישאר ערים עד מאוחר בלילה ואז להתקשות להתעורר למחרת בבוקר וזה לגמרי מובן. זה יכול להיות קשה לסיים את היום שלנו עם כל האפשרויות המוצעות לנו כשהערב יורד, בין אם זה צפייה בפרק נוסף בנטפליקס, המשך שיחה עם חברים או פשוט גלילה ברשתות החברתיות.
אבל אנחנו כאן כדי לעזור לכם לשנות את זה. במאמר הזה נסקור כמה שינויים פשוטים באורח החיים שיכולים לעזור לנו להרגיש ערניים ומלאי אנרגיה ומוטיבציה עם השעון המעורר.

1. לשנת לילה טובה חשיבות עליונה

שנת לילה טובה יכולה לגרום לך להרגיש כמו אדם חדש. והאמת שזה לא מפתיע כשחושבים על כמות היתרונות הבריאותיים של שינה איכותית ורסטורטיבית. שינה תומכת בחלבונים ובתאים של מערכת החיסון, עוזרת להפחית לחץ ומתח, תומכת ברווחה נפשית ומשפרת את בריאות הלב. שנת לילה טובה נחוצה על מנת לפתוח את העיניים בבוקר עם אנרגיה ומוטיבציה ליום שמלפנינו.
שגרת לילה מרגיעה יכולה לעזור להרפות את הגוף ולהביא לתחושת רוגע ועייפות. דברים שאפשר לכלול בשגרת הלילה הם החשכת הבית, מקלחת חמה, סגירת המסכים למיניהם, התכרבלות עם כוס חליטה חמה (למשל חליטת נייט טיים) וכניסה למיטה נקייה. לחצו כאן כדי להוריד את יומן השינה שלנו.

2. מתי אתם הולכים לישון?

אחד הסודות הגדולים ביותר בלהיות אדם של בוקר, הוא פשוט ללכת לישון מוקדם יותר. על פי מומחים אנשים מבוגרים צריכים בין 6-8 שעות שינה בלילה אז המתמטיקה הפשוטה היא שאם נלך לישון מוקדם יותר, נקום בקלות מוקדם יותר. עוד יותר מכך, על פי האיורוודה (רפואה וחוכמת חיים הודית מסורתית) שעת השינה האידיאלית היא 22:00 ושעת הקימה האידיאלית היא 06:00. שעות אלו מאפשרות לנו להשתמש במחזורי היום לטובתנו.
יחד עם שגרת הלילה, שמירה על שעת שינה ושעת התעוררות עקביות יכולה גם לעזור לנו להיות משכימי קום. התמדה בשעות השינה והקימה שלנו יהפכו עם הזמן להרגל קבוע שיאפשר לגוף להרגיש רענן ואנרגטי בשעות הבוקר המוקדמות.

3. תזונה מלאת אנרגיה

לתזונה שלנו יש השפעה משמעותית על איכות השינה וכמות האנרגיה שלנו. פתיחת היום עם אוכל טרי, מים, פירות וירקות וחליטה מעוררת יזינו את הגוף בצורה עמוקה ויתנו לו בוסט של אנרגיה שתחזיק מעמד עד לארוחת הצהריים לפחות. אכילה של מזון טרי בבוקר (למשל שייק עמוס במזונות על) בשילוב עם חליטה מעוררת (כמו למשל חליטת שלוש ג׳ינג׳ר) יעזרו למערכת העיכול להתעורר בעדינות ולנו להרגיש קלילים ומלאי מרץ. מומלץ שארוחת הערב תהיה קלילה גם היא ולא תהיה בשעה מאוחרת מידי. שינה על בטן מלאה אינה מאפשרת לגוף לקבל את השינה האיכותית אותה הוא צריך.

4. הוציאו את השליליות מהערב שלכם

וכן זה יכול להיות קשה כשאנחנו מופצצים כל הזמן בחדשות שליליות, אבל הכוח לכבות את הטלוויזיה ולא להכנס לאפליקציית החדשות היא לגמרי בידיים שלנו. ואם הקשבה לחדשות היא חלק חשוב מהערב שלכם, נסו להגדיר את פרק הזמן להן וכשנגמר הזמן, המשיכו הלאה והתמקדו במשהו אחר - באופן אידיאלי משהו שמח יותר! לסיום את היום בגישה חיובית יכולה להיות השפעה ישירה על איכות השינה וקלות ההירדמות וכפועל יוצא מהם איך אנחנו מתעוררים בבוקר. תרגיל מקסים כדי לסיים את היום בטוב הוא להגיד או לכתוב 3 דברים טובים/חיוביים שקרו לכם היום.

5. הגדירו כוונה להשכמה שלכם

כוונות התעוררות כמו אימון בוקר, מדיטציה או פשוט זמן לעצמי יכולות לתת לנו משהו לצפות לו דבר ראשון בבוקר. למשל יציאה לטיול בוקר וקבלת אור יום היא דרך מצוינת להעיר את הגוף בהדרגה. הזזה של הגוף בדמות אימון או מתיחות גם היא דרך נפלאה להניע ולעורר את מערכות הגוף ולתת לו בוסט של אנרגיה ואנדורפינים לפתוח איתם את היום.

קדישו רגע להבטיח לעצמכם שתתעוררו מחר מוקדם יותר ממה שהתעוררתם היום, ואז בהדרגות קטנות עבדו לקראת הזמן הרצוי. אם אתם מתעוררים למשל ב-8 בבוקר ואתם רוצים להתעורר ב-6 בבוקר, תחילה נכוון את השעון המעורר לשעה 7:45 בבוקר ונקדם את שעת ההתעוררות ב-5/10/15 דקות בכל מספר ימים.