9 תרגילים ליצירת מערכות יחסים משגשגות ומלאות תשוקה

מערכות יחסים ידועות כחלק בלתי נפרד מחיינו שדורש עבודה מתמדת. כמו כל מערכת אחרת בגוף שלנו בריאות, איזון ומתן כבוד לגופנו, הם הבסיס למערכות יחסים בריאות. לכבוד חודש האהבה, החלטנו לכתוב מספר תרגילים ליצירת מערכות יחסים משגשגות ומלאות תשוקה.

 1. נתחיל עם עצמנו:
  זה לפעמים מאוד קל לשים את האשמה על בני הזוג שלנו. יש לנו מיליון סיבות למה מה שהם עושים הוא לא בסדר. אבל אם ניקח רגע להביט פנימה אל תוכנו, אולי נמצא כמה דברים שאנחנו יכולים לשפר בעצמנו. ההכרה שעבודה עצמית נחוצה, ושגם אנחנו וגם בני זוגנו עושים את המיטב כדי להיות בריאים בגוף ובנפש או פשוט להיות גרסה טובה יותר של עצמנו, יכולה לעורר אמפתיה ואהבה במערכת היחסים.
 1. ניקח אחריות על הבריאות שלנו:
  נמצא את הדרכים הטובות ביותר בהן אנחנו יכולים לטפל בעצמנו כי כשאנחנו מראים לעצמנו אהבה אנחנו נותנים דוגמאות טובות לבני הזוג שלנו איך להראות לנו אהבה. פעילויות כמו ספורט, יוגה, הליכה באוויר הפתוח מעלות את האנדורפינים ואת מצב הרוח. פעילויות כמו קריאת ספר טוב במיטה, אמבטיה חמה או אפילו שתיית כוס חליטה חמה (כמו חליטת ג׳וי, או חליטת אהבה) גם הן אקטים של אהבה עצמית.
 1. נדאג לבריאות הנפש שלנו:
  לשמירה על ה״שפיות״ או בריאות הנפש, במיוחד בשנתיים האחרונות, חשיבות עליונה בבריאות מערכות היחסים שלנו, כי כשאנחנו מרגישים טוב עם עצמנו אנחנו יכולים להפנות זמן ואנרגיה למערכות היחסים שלנו. קחו זמן לעצמכם, צרו קשר עם מומחה אם אתם צריכים והקיפו את עצמכם באנשים שעוזרים לכם להרגיש טוב. ישנם גם צמחים שיכולים לעזור לבריאות הנפש שלנו כמו למשל אשווגנדה, ריישי, מוקונה ועוד. אם תרצו, אנחנו נשמח לייעץ לכם על הצמח הטוב ביותר עבורכם. השאירו פרטים כאן ונטורופת מוסמך יחזור אליכם.
 1. ניתן ונקבל מגע פיזי:
  על פי דר מקגלון, פרופסור למדעי המוח באוניברסיטת ליברפול, ״למגע פיזי אותה החשיבות כמו האוויר שאנחנו נושמים והאוכל שאנחנו צורכים – אנחנו יצורים חברתיים״. תנו לבני הזוג שלכם כמה מגע אוהב שאתם יכולים. חיבוקים, התכרבלות, מסאג׳, מגע אינטימי ועוד משחררים אנדורפינים שמרימים את מצב הרוח שלנו ומגבירים תחושות של הנאה ושמחה כמו גם חיזוק הקשר הזוגי.
 1. אפרודיזיאק – מזונות שמעוררים את התשוקה המינית:
  השקעה באינטימיות והקשר המיני שלנו חשובה לא פחות משאר אלמנטים בקשר הזוגי. ישנם מזונות רבים שידועים כאפרודיזיאק כמו תותים, שוקולד, תאנים, ארטישוק. ישנם גם צמחים ופטריות שידועים כמעוררי תשוקה מיני או ״מגבירי תחושה״ כמו אשווגנדה, קורדיספס, מוקונה ועוד. צמחים ומזונות אלו מעלים את הליבידו, מחזקים את המיניות שלנו, פותחים את הלב לבני הזוג ומאפשרים לנו להתחבר אליהם בצורה אינטימית שמחזקת את הקשר.
 1. נשקיע בשינה טובה:
  כולנו יודעים ששינה היא עמוד תווך באורח חיים בריא. שינה איכותית מאפשרת לנו לטעון את המצברים ולקום עם אנרגיה ומוטיבציה ליום שלפנינו. שינה גם עוזרת לנו לעבד את כל קשת הרגשות שצברנו במהלך היום, כך שאנחנו משחררים את הרגשות הפחות חיוביים מתוכנו. ישנם צמחים רבים שתומכים בשינה כמו בחליטת הנייט טיים שלנו ואתם גם יכולים לקרוא כאן את הטיפים הטובים ביותר שלנו לאיך לישון טוב יותר בלילה.
 1. נאמץ מחויבות:
  אם אנחנו רוצים ליצור מערכות יחסים ארוכות טווח, אחד המרכיבים המרכזיים הוא מחויבות. כל מה שאמור להחזיק מעמד לתווך ארוך לוקח זמן, מאמץ, והבטחה עם עצמנו כמו גם אחד עם השני שאנחנו מחויבים לתהליך. היו כנים עם בני הזוג לגבי מה אתם מרגישים ומתי אתם מרגישים, הקשיבו למשוב שלהם ופתחו את לבכם כדי לבצע התאמות ולדבר את שפת האהבה שלהם. אתם מוזמנים ללמוד בבלוג הזה את שפת האהבה שלכם ושל בני זוגכם על פי המזל שלכם.
 1. נלמד כיצד לתקשר:
  דבר אחד שבדרך כלל לא מלמדים אותנו בבית הספר הוא איך לתקשר באופן מודע. לפעמים, בזמן וויכוח סוער או סערת רגשות הכעס שלנו עלול להוציא מאיתנו צדדים פחות חיוביים. אז מה אנחנו עושים כדי לתקשר את הרגשות שלנו בצורה מדויקת?

  הנה מספר דרכים חיוביות:
 • נעביר את המילים שלנו ׳3 שאלות׳ לפני שאנחנו אומרים אותן. שלושת השאלות:
  האם זה נכון?
  האם זה הכרחי?
  האם זה נחמד?

  אם המילים לא עוברות את השאלות האלה, פשוט לא נגיד אותן! נחפש את הדרך הנכונה והחיובית ביותר לתקשר את מה שאנחנו רוצים להגיד מבלי לפגוע או ליצור רגשות שליליים בבני הזוג.
 • טיפ נוסף הוא להימנע משימוש במילים "תמיד" או "אף פעם", כמו ב"אתה אף פעם לא עושה את זה" או "את תמיד עושה את זה". רוב הסיכויים שזה לא נכון. אנשים לעתים רחוקות תמיד או אף פעם לא עושים משהו, אבל אנחנו משתמשים במילים האלה כדרך להדגיש את הנקודה שלנו ולדחוף את האשמה על האחר. במקום המילים האלה, אפשר להגיד דברים כמו, ״כשאתה עושה ____, זה גורם לי להרגיש _____״. כך אנחנו עדיין מביעים איך פעולה (או חוסר של הפעולה) גורמת לנו להרגיש, מבלי לגרום לצד השני להיראות בלתי מספקים. כי בדרך כלל כשאנחנו אומרים דברים פוגעים, מאוד קשה אחר כך לקחת אותם בחזרה. היו מדויקים ואדיבים במילים שלכם ולמדו לתקשר בחמלה.

  כאשר אנחנו באמת מבינים בצורה עמוקה שאנחנו ובני הזוג שלנו נמצאים באותו צוות, אז אנחנו יכולים לפתור דברים בשלווה... ביחד.
 1. נביע הערכה (לעתים קרובות):
  נחשוב על כל הסיבות שבגללן אנחנו מעריכים את בני הזוג שלנו ... ונשתף אותם איתם! לפעמים כל מה שמישהו צריך לשמוע הוא שרואים אותו ומעריכים אותו. נתמקד בחיובי גם אם זה הדבר הכי קטן כמו להוציא את האשפה, לתת את החיבוקים הכי טובים או להיות כתף תומכת. אם יש דברים שהייתם רוצים שבני הזוג שלכם יעבדו עליהם, נסו להתייחס אליהם בצורה אוהבת, אבל תמיד התמקדו גם בלהראות הכרת תודה על כל מה שהם כן עושים.