היתרונות הבריאותיים המדהימים של צמח הכורכום

כורכום הוא אחד מצמחי המרפא המוכרים ביותר. היתרונות הבריאותיים הפוטנציאליים של השורש המדהים הזה לרווחה הנפשית והפיזית שלנו הם עצומים. זה לא סתם שיש אינספור מחקרים שמדגימים זאת.

כורכום ידוע ביותר בתור תבלין המשמש במטבחים אוריינטליים שונים. למעשה, השימושים ההודיים המסורתיים שלו הם הרבה מעבר לזה: הוא שימש במשך מאות שנים כדי לעזור לשמור על בריאות העור, דם נקי ואורך החיים.

ברפואת הצמחים ההודית המסורתית (המכונה איורוודה), נעשה שימוש נרחב בכורכום כדי לסייע בשמירה על בריאות הדם, העור, זרימת הדם וכמזון לתמיכה בגוף כולו. האם יכול להיות שהמפתח לאוכלוסיית הודו עם אחד מהשיעורים הנמוכים ביותר של מחלות כרוניות בעולם נובע מהצריכה העצומה של התבלין המדהים הזה?

אז למה באמת הכורכום הוא שורש כל כך מיוחד?

חלק מהסיבות נובעות מהצבע הצהוב החזק האופייני של השורש המדהים הזה. פיגמנטים צהובים אלה ידועים ככורכומינואידים. השורש שופע גם שמנים אתריים המכונים טורמרון. הכורכומינואידים והטורמרון פועלים יחד בתוך הגוף (ואף מעצימים את היתרונות אחד של השני) ועוזרים להילחם ברדיקלים חופשיים שעלולים להזיק לגופנו. הם גם תומכים בתגובה חיובית של הגוף שמתבטאת ביכולת לתמוך במחזור הדם, להגן על המוח, להצעיר את הכבד ולהקל על כאבים.

המיצוי ההוליסטי של שורש כורכום שלם שומר על הכורכומינואידים, השמנים האתריים והמגוון השלם של החומרים הפעילים של הכורכום. המשמעות היא שאנו רותמים את ההשפעות של כל 200 התרכובות הביו-אקטיביות הייחודיות של הכורכום, ולא רק של הכורכומינואידים. תהליך המיצוי ההוליסטי הייחודי שלנו משפר את הספיגה ומגביר באופן משמעותי את העוצמה של החומרים הפעילים של הכורכום. 

למה כורכום טוב?

היתרונות הבריאותיים של כורכום הם עצומים וכוללים:

  1. כורכום ממלא תפקיד חשוב בתמיכה בשרירים, במפרקים ובהתאוששות לאחר פעילות גופנית בגלל היתרונות שהוא מעניק למערכת השריר-שלד ומערכת העיכול. כמוסות הכורכום אקטיב שלנו עוצבו במיוחד כדי לתמוך בהתאוששות מהירה ובתגובה דלקתית בריאה לאחר פעילות ספורטיבית.
  2. מחקרים מראים שכורכום משפיע על קולטני כאב מסוימים בגוף. לכן הוא הוכח כיעיל במיוחד להקלה בכאבים בחזה, בבטן ובכתפיים ובכאבי מחזור.
  3. כורכום מכיל כמות פוליפנולים גדולה מאוד, הידועים גם כנוגדי חמצון, שעוזרים להגן עלינו מפני ההשפעות של חיי היום-יום שלנו. נוגדי חמצון חזקים אלו תומכים בשימור הנעורים ומגנים עלינו מרדיקלים חופשיים.
  4. לכורכום יש השפעה משמעותית על הלב ועל מחזור הדם - הוא תומך בתהליכים הקשורים בזרימה יעילה של דם ללב ובפעילות נוגדת טסיות דם, ועוזר להפחית את הסיכון להצטברות פלאק בעורקים.
  5. כורכום תומך בתפקודים הקשורים לזרימת דם דרך הכבד, משפר את היעילות של מסלולי ניקוי רעלים בכבד, וגם מגרה מנגנוני תיקון תאים בתאי כבד פגומים. שיפור זה בזרימת הדם ובאיכותו משפיע באופן משמעותי על איכות העור ולכן כורכום יכול להיות תרופה מצוינת לבעיות עור.
  6. במערכת העיכול, הכורכום מסייע באיזון אוכלוסיית חיידקי המעי ותומך בסביבת עיכול בריאה.

איך אנחנו מגדלים וקוטפים כורכום?

פוקה עובדת עם חקלאים הודים במשך 15 שנה כדי להגדיל את כמות הקרקעות באמצעות שיטות של שילוב צמחי מרפא ביערות מאכל לגידול הכורכום האורגני שלנו. זה מקום שבו צמחים ועצים מתקיימים יחד, מגינים ומזינים זה את זה. עם עצי קוקוס בראש, עצי קקאו מתחתיהם ושורשי ג'ינג'ר וכורכום באדמה. דרך גידול זו מאפשרת לחקלאים שלנו להשאיר את שורשי הכורכום באדמה מספר שנים גדול יותר, מה שמבטיח את איכותם הבלתי מתפשרת. שיטת גידול זו גם ממלאה את הקרקע באופן טבעי ותומכת במגוון הביולוגי בצורה אולטימטיבית. אז הכורכום בתה הצמחים או בתוסף שלך הוא תוצר של קהילה - לא רק של חקלאים אורגניים אלא של מינים שונים של צמחים - כולם עובדים בהרמוניה.

אם אתם תוהים האם תוסף כורכום יתאים לכם, אנחנו כאן כדי לסייע. השאירו פרטים עכשיו כאן ונטורופת מוסמך יחזור אליכם ליעוץ חינמי.

מוצרי הכורכום של פוקה

199
75
₪3190