המרצת האיברים האחראים לניקוי

תומכים באיברי הפינוי של הגוף להתחבר ליכולות הטבעיות שלהם. למי שיש בעיה באחד מאיברים אלו, התמיכה באיבר לפני ואחרי הניקוי היא בעלת חשיבות יתרה בתהליך הניקוי.

העור

הברשה יבשה של העור להמרצת הלימפה – מעודדת סילוק תאים מתים, פתיחת נקבוביות העור, המרצת נוזל הלימפה והוצאת הפסולת דרך העור.
קפיצה בטרמפולינה נחשבת שיטה יעילה מאוד בהוצאת הרעלים דרך הלימפה וההזעה. ניתן לקפוץ גם על חבל. הקפיצה מאפשרת תנועה לימפטית גם באיזורי הגוף הפנימיים.
מסאז׳ מענג, מסאז׳ איורוודי רווי שמנים, מסאז׳ רקמות עמוק, מסאז׳ לימפתי - כולם יעודדו את זרימת הלימפה ואת הניקוי דרך העור. אמבטיות חמות וקרות לסירוגין מעוררות וממריצות. סאונה אינפרא אדום, סאונה רטובה וסאונה יבשה - מעודדות הזעה דרך העור.

הריאות

נשימה חיונית להוצאת פסולת דרך הריאות. תרגילי נשימות (פרנאימה), מדיטציה, פעילות ספורט, וגם מודעות לנשימה ישחררו מולקולות CO2 ואיתן רעלים.

המעי הגס

חוקנים ושיטת ההידרוקולוניקס עוזרים בפינוי פסולת מהמעי הגס. שיטת ההידרוקולוניקס מזרימה מים טהורים בלחץ נמוך אל המעי הגס ושואבת אותם חזרה במערכת סגורה. התהליך מסייע בשחרור פסולת וריר מהמעי, ומשפר את פעולת המעיים.

הכליות

הכליות מסננות את הפסולת ומסלקות אותה מהגוף באמצעות שתן. שתו מספיק נוזלים, חליטות צמחים, מי קוקוס, ותדאגו להשתין בתדירות גבוהה במהלך הניקוי על מנת לאפשר לכליות לסייע להוציא את הרעלים מהגוף.

הכבד

פעולות הניקוי ונטרול הרעלים מתבצעות באופן טבעי בכבד בשני שלבים, בשלב ראשון הגוף מפרק את הרעל למטבוליט ביניים על ידי אנזימי ציטוכרום P450 שמיועדים לכך, כדי שיוכלו בקלות רבה יותר להתחבר למולקולות מסיסות מים. בשלב השני באמצעות חיבור עם קבוצות מסוימות (מתילים, חומצות אמינו, סולפטים, אצטילים, גלוטטיון ועוד.) מנטרלים את הרעל והופכים אותו ממסיס שומן למסיס מים וניתן להיפטר ממנו באמצעות הדם והשתן.

כדי לספק לכבד עזרה בתהליך ניטרול הרעלים אנחנו זקוקים לנוטריינטים רבים ונוגדי חמצון, לחלבון טבעוני עם פרופיל איכותי של חומצות אמינו ומלחי גוף של מי הקוקוס.

המוח

ניקוי מחשבות יתר, דיבורי הבל, חשיפה לתקשורת, רכילות, פוליטיקה, ומפגשים חברתיים קולניים. חלק מניקוי הרעלים זה להתחבר לשקט, לעצמי, לאינטואיציות שלי, למודעות הקולקטיבית ולנשימה.

פעילות גופנית

פעילות שכזו מפעילה את כל ערוצי סילוק הפסולת העודפת. היא מאיצה את מחזור הדם והלימפה, גורמת להזעה, מדרבנת את המעיים, גורמת לך לנשום עמוק ומהר, שורפת קלוריות, משחררת הורמוני אנטי סטרס ומרגיעה את המחשבות.

מנוחה ושינה

בגלל השינוי התזונתי ותהליך הניקוי, הגוף חווה משברים בצורת עייפות או עודף אנרגיה עד שמתאזן בנקודה חדשה. תתמסרו לאותות של הגוף ותזרמו איתו בעיקר כשהוא משדר לכם שהוא זקוק למנוחה ושינה, שם חלים התיקונים המשמעותיים ביותר במהלך הניקוי.