צמחי מרפא לזוגיות

ישנם כמה וכמה צמחי מרפא שיכולים לעזור להזין ולחדש את כל מערכות הגוף כדי לעזור לזוגות עם מצב רוח ותחושות של חיבור ותשוקה.

צמחי מרפא רבים המשמשים ביצירת הפורמולות שלנו, הם גם מזינים וגם מקרקעים. הם עוזרים לנו לחדש את החיוניות שלנו ולהישאר מקורקעים, מאוזנים וחזקים בזמנים סוערים. לעתים קרובות הם גדלים ב'קצה' העולם, בג'ונגלים, בפסגות הרים ובאקלים קיצוניים. צמחים אלו עוזרים לנו 'לחזור מהקצה', מכוון שהם נוטים לפתח תרכובות מיוחדות שעוזרות להם להישאר חזקים ולפרוח בסביבות מאתגרות אלו. אותן תרכובות צמחיות גם תומכות בחוזק וביכולת ההסתגלות שלנו לנוכח לחץ כאשר אנו נוטלים אותן כתוספי מזון.

לחץ הוא אחד הגורמים הנפוצים ביותר לחשק מיני ירוד, אז על ידי תמיכה בניהול טוב יותר של מתח, צמח האשווגנדה יכול לעזור גם בחדר השינה. ׳אשווגנדה׳ היא מילה בסנסקריט שניתן לתרגם כ"מהות של סוס" - המרמזת לתפיסה שאשווגנדה מביא לך את הכוח, הסיבולת והחן של סוס. הוא צמח נהדר לתמיכה בחוסן והסתגלות לנסיבות החיים ולחצים סביבתיים. האשווגנדה גם ידוע כתומך במערכת המין והרבייה הגברית ויכול לעזור במקרים של בעיות פוריות, אין-אונות או ליבידו נמוך.

'שטאוורי' הוא טוניק מזין מהמסורת האיורוודית הידוע כתומך האולטימטיבי בנשים לאורך חייהן. למעשה, ניתן לתרגם את שמו בסנסקריט כ"אישה בעלת מאה הבעלים", מכיוון שהוא עוזר לנשים להרגיש מאוזנות, נתמכות ומסוגלות יותר לנהל את רמות האנרגיה ותחושות החיוניות שלהן. לשטאוורי יש יכולת מדהימה לשמור על לחות בקרקעות יבשות. איכות זו היא שנותנת לו את המוניטין שלו כמעניק לחות לרקמות מערכת הרבייה, ששומרת על הזנה אופטימלית של הרקמות ותומכת בתפקודן.

כשאנחנו מרגישים חוסר נוחות במערכת העיכול, נפיחות או כאבי בטן קשה לנו להיות ב״מוד״, ולפעמים אנחנו מרגישים בדיוק את זה אחרי ארוחה גדולה ורומנטית. זרעים כמו זרעי שומר, הל ואניס ידועים כמחממים להקלה והרגעת הבטן, להפחתת נפיחות ולשיפור תהליך העיכול. ניתן למצוא אותם בחליטת אחרי האוכל של פוקה שתבוא בול אחרי כל ארוחה להקל על פעילות העיכול ותחושת הכבדות שהיא עלולה להביא איתה.

בסופו של דבר, אחד הדברים שאנחנו הכי צריכים בקשר זוגי זה רוגע וסבלנות. אבל כשאנחנו כמעט תמיד מצויים תחת לחץ כרוני פשוט אין לנו את היכולת לתקשר כמו שצריך, לתת לבני הזוג את האנרגיה, הזמן או המקום להביע את עצמם ולאפשר לעצמנו ליהנות מהרגע. צמחים ופטריות אדפטוגניים כמו ריישי, קורדיספס, טולסי ועוד עוזרים לנו להוריד את רמות הלחץ ומפנים לנו את הזמן והמקום להשקיע בזוגיות שלנו כמו שאנחנו באמת רוצים.

מעבר לצמחים, ישנם גם תרגילים שאנחנו יכולים לעשות כדי ליצור מערכות יחסים משגשגות ומלאות תשוקה, אתם מוזמנים לקרוא אותם כאן.