פטריות לשיפור הריכוז והזיכרון

בעיות בריכוז יכולות לנבוע ממגוון גורמים. מתח, חרדה, חוסר שינה, מחסור בוויטמינים או חוסר איזון הורמונלי יכולים לשחק תפקיד בחוסר יכולת להתרכז. תזונה בריאה, פעילות גופנית ושנת לילה טובה יכולים לעזור לנו להתמקד, אבל לפעמים הגוף שלנו זקוק לתמיכה מעבר לאלו. בעוד שניתן למצוא חומרים מזינים ותרכובות ביו-אקטיביות רבות במזונות שאנו אוכלים, ייתכן שיהיה קשה לצרוך את כל המרכיבים הדרושים לשיפור הריכוז. תוסף טבעי לשיפור המיקוד מציע דרך לצרוך מגוון של חומרים מזינים שהגוף שלנו צריך כדי לשמור על ריכוז במהלך משימות חשובות.

סיבות נפוצות לחוסר ריכוז

כולנו מכירים את התחושה שמגיעה אחרי ארוחת הצהריים, כאשר התשישות מתחילה והתרכזות במשימות נראית כמעט בלתי אפשרית. אנחנו מתקשים להתמקד במשימות שלנו, מאבדים את קו המחשבה ומתקשים לזכור דברים. אלו סימנים לכך שאתם נאבקים להישאר ממוקדים. זה יכול להתרחש על סמך מגוון סיבות, וגורמים נפוצים לחוסר ריכוז עשויים לכלול:

מחסור בשינה
איכות השינה יכולה להשפיע רבות על התפקוד הקוגניטיבי. מבוגר ממוצע צריך לישון בין שבע לתשע שעות בכל לילה, אבל כולנו יודעים שיכול להיות קשה להשיג את זה על בסיס יום-יומי. במשך הלילה, אנחנו עוברים בין מחזורי שינה שונים שבהם המוח והגוף חווים שינויים ברורים. ללא מנוחת לילה מתאימה, נוירונים - שליחי המידע של המוח שלנו - יכולים להתעייף ולא לתפקד כראוי, מה שיכול לגרום לאיבוד מידע, בלבול או אובדן ריכוז וזיכרון.

סטרס, לחץ וחרדה
חרדה ומתח יכולים להקשות מאוד על יכולת הריכוז במשימה ולגרום להשלכות בריאותיות נפשיות ופיזיות שליליות על תפקוד המוח. מחקר אחד מצא שמתח כרוני בקבוצה של 41 משתתפים הביא לירידה ביכולת להקצות תשומת לב יעילה למידע, בניגוד לקבוצת המשתתפים שלא חוו מתח. סטרס יכול להשפיע רבות על מנגנוני הקשב שלנו ולגרום לאובדן ריכוז אם אינו מנוהל נכון.

מחסור בויטמינים
חוסר מיקוד יכול להיות סימן לחוסר של תרכובות ביו-אקטיביות שהגוף צריך. תרכובות ביו-אקטיביות מספקות יתרונות בריאותיים מעבר לערך התזונתי המסורתי שנמצאו להיות חיוניים בשמירה על תפקוד קוגניטיבי תקין. במיוחד, מחסור בוויטמיני B ידוע לרוב כמשפיע על מיקוד וריכוז מכוון ויטמיני B עוזרים לייצר את האנרגיה הדרושה לפיתוח תאי מוח חדשים. 

חוסר איזון הורמונלי
חוסר איזון של אסטרוגן, טסטוסטרון ופרוגסטרון עלול לגרום לשינויים משמעותיים בתפקוד המנטלי, ריכוז וזיכרון. מכיוון שהורמונים הם שליחים כימיים רבי עוצמה המטיילים במחזור הדם, כמות גדולה מדי או מועטה מדי של הורמון מסוים עלולה לגרום להשלכות בריאותיות פוטנציאליות שיכולות להשפיע על היכולת להתמקד במשימות.

תוספי מזון לשיפור הריכוז והזיכרון

הוספת תוסף טבעי לשגרת היומיום שלך יכול לעזור לתמוך בבריאות המוח ולשפר את הריכוז והזיכרון. תוספים טבעיים שיכולים לשפר את המיקוד כוללים:

אומגה 3: ניתן למצוא חומצות שומן אומגה 3 במזונות כגון דגים, אגוזים, זרעים ושמנים. אלו הן אפשרויות מצוינות מכיוון שהגוף אינו מייצר באופן טבעי אומגה 3. שמן זרעי המפ למשל, מכיל את היחס המדויק ביותר של אומגה 3:6:9 ויכול לעזור לבנות תאי מוח ותאי עצב שתומכים בזיכרון, מיקוד וריכוז טובים יותר.

תוספי צמחים: ישנם צמחי מרפא עוצמתיים שלא רק ישפרו את הריכוז אלא גם את הזיכרון והבריאות הקוגניטיבית הכללית. כמו למשל ברהמי, גוטו קולה, טולסי וכורכום. צמחים אלו מעוררים את התודעה ומביאים בהירות מחשבתית, תוך הרגעה של מערכת העצבים. יתרונותיהם מתועדים בטקסטים איורוודים עתיקים ויכולים להיות פתרון מושלם לתקופות בהן הלחץ משפיע על תפקוד המוח.

תוספי פטריות: פטריות מרפא שומשו במשך מאות שנים כדי לתמוך בבריאות כללית טובה יותר. הן מכילות חומרים ביו-אקטיביים התומכים במגוון של תפקודים ותהליכים בגוף. פטריית רעמת האריה למשל תומכת בבריאות קוגניטיבית, יצירת נוירונים ואנטי-אייג׳ינג.

אם נושא בריאות המוח מעניין אותך, לחץ כאן להוריד את החוברת שלנו ״פטריות לבריאות המוח״ בחינם.