צמחים לשינה טובה יותר

שנת לילה חשובה לבריאות שלנו באותה רמה כמו האוכל שאנחנו צורכים ושגרת האימונים שלנו. למזלנו ישנם צמחים מדהימים לתמיכה בהירגעות ושנת לילה טובה שיכולים לעזור בצורה יוצאת דופן כשאנחנו מתקשים להירדם או לחזור לישון. בטבע קיימים המון צמחים בעלי יכולות תמיכה מעולות בתהליכים של לפני השינה, במהלכה ואחריה כדי שתהיה לנו שנת לילה איכותית ונתעורר מלאי אנרגיה ומוטיבציה ליום שבא עלינו לטובה. בין אם אנחנו מנסים להתרגל לשגרת שינה חדשה או רק כדי לוודא שאנחנו ישנים טוב יותר בלילה הנה שבעה צמחים לשנת לילה טוב יותר:

 1. לבנדר:
  פרחים סגלגלים מלאים בשמנים אתריים שמורידים סטרס ומשפרים את איכות השינה. האיכויות המרגיעות של הלבנדר מגיעות מהשמנים האתרים הרבים בו, והן עובדות היטב גם כאשר הלבנדר נשתה או נאכל, כאשר הוא נשאף או מיושמם על העור. פרחי לבנדר נמצאים בחליטות הנייט טיים והאהבה של פוקה.
 1. קמומיל:
  פרחי הקמומיל כמו הלבנדר מלאים בשמנים אתריים עם איכויות מרגיעות לגוף ולנפש. קמומיל מרגיע את מערכת העצבים הסימפתטית שלנו ובכך מאפשר לנו הרגעות אמתית ומלאה. קמומיל מכיל נוגד חמצון שנקרא אפיגנין שידוע בתמיכתו בהשקטת המחשבות שמתרוצצות בראש ומפריעות לנו להירדם. פרחי הקמומיל גם ידועים בתמיכתם במערכת העיכול, במיוחד כאשר זאת לא מאוזנת בגלל לחץ, מתח או חרדה. ניתן למצוא פרחי קמומיל בחליטות הקמומיל, וניל ודבש מנוקה, נייט טיים, חליטה מרגיעה וחליטת אהבה.
 1. שיבולת שועל:
  שיבולת שועל שימשה באופן מסורתי כעוזרת בהתאוששות מתשישות עצבית ומנטלית וכעוזרת לשינה איכותית ורסטורטיבית. כך שקערת דייסה לקראת ערב יכולה להיות מרגיעה ומנחמת מאוד.
 1. ולריאן:
  ולריאן הוא צמח שנמצא בשימוש אלפי שנים ברפואות מסורתיות מסביב לעולם. היום, הוא נודע כתומך באנשים שמתקשים להירגע, לישון, להירדם או אנשים שנמצאים במצבים של חרדה עמוקה. ולריאן הוא אחד הצמחים האהובים עלינו בפוקה בכל הקשור לשנת הלילה והוא נמצא בחליטת הנייט טיים המדהימה שלנו.
 1. אגוז מוסקט:
  התבלין המחמם והריחני הזה מוכר ברפואות מסורתיות באיזור אינדונזיה כתומך במנוחה איכותית והשתרשות. במסורות אלו מאמינים שהוא גם עוזר להירדם וגם עוזר לא להתעורר באמצע הלילה.
 1. קינמון:
  קינמון מעניק לכל משקה טעם מתקתק ומחמם ללא הצורך בסוכר תוך איזון רמות הסוכר בדם. לכן, הוא מבצע פעולה שמרגיעה את רמות הלחץ בגוף שנוטות להרים את רמות הסוכר בדם. קינמון גם ידוע בתמיכה במערכת העיכול שיכולה להפריע לנו להירדם אם אינה שקטה. קינמון נמצא בחליטות הצ׳אי וניל, תפוח בר וקינמון, וליקוריץ וקינמון.
 1. אשווגנדה:
  אשווגנדה הוא צמח אדפטוגני שתומך בהורדה של לחץ ומתח כרוניים ולכן גם תומך בשינה והירדמות. האשווגנדה מעלה אנרגיה ותומך במוח על ידי הרגעה של מערכת העצבים הסימפתטית והגנה על תאי המוח. מכוון שסטרס הוא אחד הגורם המשפיעים ביותר על איכות השינה שלנו, אשווגנדה הוא צמח שיכול לעזור פלאים אם לחץ משפיע על איכות השינה שלכם. ניתן לצרוך את האשווגנדה בקפסולות או באבקה.

 

צמחים לשינה טובה יותר