ניהול נכון של סטרס על פי האיורוודה

הבלוג נכתב במקור על ידי ההרבליסט ונטורופת הבית של פוקה, ג׳ו וובר. בבלוג הוא חוקר איך המסורות של האיורוודה יכולות לעזור לנו להחזיר את עצמנו לאיזון על ידי שינויים פשוטים בדיאטה ושגרת החיים.

סטרס, לחץ ומתח הם היום מוכחים כסיבות השורשיות של מחלות רבות כגון חרדה, אסטמה, מעי רגיז ובעיות עיכול אחרות, בעיות עור, החלשת המערכת החיסונית ועוד. קשר זה בין הגוף והנפש נחקר היום באסכולה מדעית חדשה הנקראת ״פסייקו-ניורו-אימיונולוגי״ או בתרגום חופשי: מדע הנפש, המוח והחיסוניות. באסכולה זו מדענים חוקרים את הקשר בין מערכת העצבים ומערכת החיסון.

מחקרים כאלו מראים שכאשר אנחנו בלחץ, הגוף שלנו משחרר הורמונים שמדכאים את פעילות מערכת החיסון. עוד מחקר בנושא מצביע על כך שלאנשים שסובלים מלחץ כרוני, דיכאון או חרדה כרונית יש סיכוי גדול פי 2 לסבול מבעיות מפרקים, כאבי ראש ומיגרנות, מחלות לב ועוד. בנוסף, הקשר בין סטרס ומערכת החיסונית מצביע גם על היותו אחת הסיבות ו/או המאיץ של מחלת הסרטן.

הדברים שגורמים לנו לחוות לחץ משתנים מאדם לאדם אבל בגדול, חיי היום-יום שלנו בעולם המודרני נחשבים למלאי לחצים. למשל, עומס חושי הוא אחת הסיבות המעניינות יותר ללחץ כרוני. עומס חושי נגרם על ידי האימיילים, ההודעות והטלפונים שמקיפים אותנו, הרשתות החברתיות והטלוויזיה שתמיד נמצאים ברקע, וזיהום אוויר, אור ורעש.

הגישה האיורוודית לסטרס

האיורוודה (רפואה הודית עתיקה) מציעה תובנות עמוקות לטבע והמקורות של הלחץ בחיינו ומה אנחנו יכולים לעשות כדי למתן אותם. בלב האיורוודה נמצא הבן אדם בגוף הפיזי והרוחני שלו ותכונותיו שידועים כ״דושה״ באיורוודה. שלושת הדושות האיורוודיות ואטה, פיטה וקאפה יכולות לעזור לנו להבין מהם הטריגרים שלנו ואיך אנחנו יכולים לשלוט בהם.

האיורוודה רואה בסטרס כבעיה של מערכת העצבים שלרוב מתקשרת לדושת הואטה (רוח). דושת הואטה מאופיינת בזה שבדרך כלל סובלת מקור, היא מרחפת ובקלות יוצאת מאיזון מעומס חושי, יותר מידי אוכל, לחץ זמן ויותר מידי מה לעשות.

הבנה של הדושה שלך ותכונותיה יכולה לעזור לך להבין מהם הטריגרים שלך ואיך תוכל לשלוט בהם ולהביא את עצמך חזרה לאיזון על ידי שינויים פשוטים בדיאטה ושגרת החיים. רובנו נוכל לזהות דיי בקלות מהי הדושה הדומיננטית שלנו על ידי קריאת מאפייניה, אבל אם תרצה אבחנה יותר עמוקה אנחנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר בווסטאפ (פשוט ללחוץ על הכפתור בצד שמאל למטה).

תגובת טיפוסי ואטה לסטרס

טיפוסי ואטה הם לומדים מהר, אנרגטיים, יצירתיים ומלאי רעיונות. באופן טבעי על פי האיורוודה הם יותר רגישים ללחצים שיראו את עצמם כפחד, חדרה, פניקה, חוסר שינה, איבוד התיאבון ותחושת בודדות. אם זאת הדושה הדומיננטית שלך, כנראה שאתה יותר רגיש לשינויים בשגרת החיים שלך שעלולים לגרום לך לפניקה או חרדה. אתה כנראה יותר רגיש לרעשים או אורות חזקים ויותר קשה לך להרגע.

כדי לאזן את התכונות של הואטה (קור וריחוף) נשתמש בהגברה של תכונות חמות יותר, יציבות והשתרשות. שגרת יום-יום טובה היא המפתח לאיזון טיפוסי ואטה כדי למנוע מצבי לחץ. אנחנו ממליצים לתכנן את היום בצורה שמאפשרת תרגול של מיידנפולנס או מדיטציה בה נשב וננשום בצורה רגועה – גם אם זה רק למספר דקות בכל יום. לאכילה בשעות קבועות יכולה להיות השפעה חיובית על טיפוסי ואטה ולבסוף שעות שינה קבועות (אם אפשר לישון בשעה 10 זה יהיה אידיאלי).

תוספים וחליטות שכדי לנסות:

תגובת טיפוסי פיטה לסטרס

טיפוסי פיטה הם נחושים, חריפים, תחרותיים עם דיבור ברור ומלא ביטחון. הם בדרך כלל מלאי דעות וטובים בלקיחה החלטות. התכונה הדומיננטית של הדושה הזאת היא אש ולכן כשטיפוסי פיטה נמצאים תחת לחץ פתאומי הם יכולים לחוות תחושות כמו כעס, תסכול או מבוכה. טיפוסי פיטה אוהבים אתגרים אבל לעיתים עלולים להתעלם מהתחושות שהם מביאים איתם ולחוות תשישות או שחיקה. לחץ בטיפוסי פיטה יכול גם להתבטאות בצורות פיזיות כמו הזעה, צרבת, קלקולי קיבה ועוד.

כדי לאזן את התכונות של הפיטה (חום) נאמץ תכונות כמו רוגע, קור ומתינות. למשל ברגעי סטרס נדמיין שאנחנו נמצאים מקום שמרגיע אותנו כמו חוף הים או יער. ללכת להליכות בטבע, בייחוד במקומות עם נופים יכול לעזור לטיפוסי פיטה להכניס רוגע לשגרה. בזמנים לחוצים יותר בחיים, רצוי להימנע מאוכל חריף מאוד, מלוח מאוד או חמוץ מאוד כי אלו יעלו את ה״פיטה״ או ״אש״ במערכת העיכול. בנוסף הימנעות או הפחתה של צריכת קפאין ואלכוהול תעזור לקרר ולהרגיע.

תוספים וחליטות שכדאי לנסות:

תגובת טיפוסי קאפה לסטרס

טיפוסי קאפה הם חזקים, יציבים ומסודרים. הם אחראיים, מלאים באהבה ונתינה עם תכונות מרגיעות ושורשיות. התכונה הדומיננטית של הדושה הזאת היא אדמה ולכן טיפוסי קאפה יותר חזקים מול מצבים מלחיצים. אבל כשמוצבים אל מול לחץ הם יכולים להיות עקשניים, להתנגד לשינויים ולהתבודד אל מול הלחץ. כשהם לחוצים הם נוטים לאכילה רגשית (במיוחד מתוק) מה שעלול לגרום להם להרגיש כבדים וחסרי מוטיבציה. מבחינה רגשית, טיפוסי קאפה נוטים לאחוז ברגשות גם אם אלו לא עוזרים להם יותר.

כדי לאזן את התכונות של הקאפה (כובד) רצוי להימנע מאוכל קר וכבד בזמנים של לחץ כמו גבינה, גלוטן ומתוקים. עדיף לנסות לא להשאר בבית ולאחוז ברגשות של לחץ, במקום כדאי לנסות להתאמן, לצאת לפגוש חברים ולעשות משהו שאוהבים כדי להמריץ ולהגביר את האנרגיה.

תוספים וחליטות שכדאי לנסות:

יש הרבה דרכים בהן אנחנו יכולים לתמוך בעצמנו בזמנים מלחיצים או זמנים של שינויים דרך האוכל שאנחנו צורכים, הדרך בה אנחנו חיים את חיינו והצמחים בהם אנחנו משתמשים. על פי האיורוודה, המפתח לחיים עם פחות לחץ הוא ידע והכרה עצמית – אנחנו אולי לא יכולים לשנות את הסיבות ומצבים שגורמים לנו לסטרס אבל כך נוכל לשלוט בדרך בה אנחנו מגיבים אליהם.

  • טיפוסי ואטה: לקח זמן לעצמם, לנשימה ולשגרת יום-יום טובה.
  • טיפוסי פיטה: לתרגל מתינות ולהבין מאיפה אחרים מגיעים.
  • טיפוסי קאפה: לשמור על שגרת אימונים ולתרגל את אומנות השיחרור. 

מעבר לדושה הדומיננטית שלנו, כולנו צריכים זמן להירגע ולטעון מצברים מידי פעם. זמנים כאלו יכולים לעזור לנו להבין את עצמו טוב יותר ולאמץ פתרונות שיעבדו עבורנו בהתמודדות היום-יומית עם לחץ.