היתרונות המדהימים של האדפטוגן המפורסם: אשווגנדה

אשווגנדה יתרונות

בימים מורכבים אלה, החיפוש אחר דרכים טבעיות לשיפור הבריאות והפחתת לחץ וסטרס חשוב יותר מתמיד. כאן שורש האשווגנדה נכנס לתמונה:
צמח מרפא ותיק ומוכר בשל יתרונותיו הבריאותיים הרבים. החל מהפחתת לחץ ושיפור איכות השינה ועד לחיזוק מערכת החיסון, האשווגנדה, שידוע גם בכינויו "מלך צמחי המרפא", הוא תוסף מדהים לשילוב בתזונה ושגרה היומיומית (או בחוסר שגרה של היום).
לאיורוודה, "מדע הרווחה" שהתפתח בהודו לפני למעלה מ-5000 שנה, יש היסטוריה ארוכה של שימוש בשורש אשווגנדה על מנת להזין את הנפש ולהגביר את רמות האנרגיה. 

המשיכו לקרוא כדי לגלות עוד על פלאי הצמח הזה וכיצד הוא יכול לשדרג לנו את החיים.

פרחי אשווגנדה

אז מה כל כך מיוחד באשווגנדה?
לאשווגנדה יש תכונות מחזקות ומזינות להפליא. כאדפטוגן מובחר הוא עוזר לגוף להתמודד עם העומס של החיים המודרניים ומאזן את השפעות הלחץ על הגוף. הסיבה לכך היא שהוא מכיל תרכובות צמחיות פעילות המסייעות בשיקום האיזון וההרמוניה בגוף. הוא חולק רבים מתכונותיו המחזקות עם שטאוורי, אדפטוגן מפורסם נוסף מהמסורת האיורוודית. 

למידע נוסף על היתרונות המדהימים של שורש השטאוורי לחצו כאן.

יתרונות האשווגנדה:

  • האשווגנדה עוזר לנו לנהל את ההשפעות השליליות של מתח פיזי ורגשי. מתח גורם לעלייה בהורמוני המפתח - אדרנלין וקורטיזול - המגבירים את הערנות כחלק מתגובת 'הילחם או ברח'. אשווגנדה תומך בתגובת גוף בריאה, ועוזרת לנו למצוא רוגע, במיוחד בתקופות של שינויים או חוסר וודאות.
  • האשווגנדה משפר ומעלה את רמות האנרגיה, סיבולת, וכוח בגוף באמצעות תכונותיו המעוררות. הוא מחזק ומזין את מערכת העצבים ובו בזמן מרגיע אותה. מחקרים רבים הראו כי הוא משפר משמעותית ביצועים ספורטיביים על ידי שיפור קיבולת הלב והריאות ורמות האנרגיה.
  • האשווגנדה תומך ביצירת הרגלי שינה טובים, וזאת הסיבה שהוא מרכיב מרכזי בתוסף הנייט טיים שלנו. כאשר אנו מוטרדים, השינה שלנו נפגעת. על ידי הזנה וחיזוק מערכת העצבים שלנו, נצליח להירגע ולשפר את איכות השינה לטווח הארוך.
  • אשווגנדה משמש באופן מסורתי כאפרודיזיאק (חומר המעורר תשוקה מינית) אצל גברים ונשים כאחד, כיוון שהוא עוזר לתמוך בתגובת לחץ בריאה.

    צוות מחקר הצמחים של פוקה ממשיך לחקור, להעמיק ולהבין באופן מלא כיצד פועל הצמח המדהים הזה, בעזרת פרויקטי מחקר מתמשכים.

קצת על גידול האשווגנדה האיכותי שלנו:
שורשי האשווגנדה נקצרים ומיובשים באוויר לפני השימוש. כל צמחי האשווגנדה האורגניים שלנו גדלים באזור צפון קרנטקה (דרום מערב הודו). היכולת של אשווגנדה לעזור לגוף להסתגל ללחץ באה לידי ביטוי ביכולתו לשגשג בתנאים צחיחים ובקרקעות אלקליות באיכות ירודה. רוב הצמחים יסבלו מלחץ חמור בסביבה כזו, אבל האשוודנגה משגשג.

היתרונות המדהימים של האשווגנדה