5 דרכים בהן קריאטין תומך בבריאות הורמונלית אצל נשים


קריאטין הוא תוסף תזונה שצובר פופולריות בשנים האחרונות. הוא נחקר רבות בשל יכולתו לשפר
את כוח השרירים והביצועים בפעילות גופנית אינטנסיבית, אך מחקרים חדשים מראים שקריאטין עשוי למלא תפקיד גם בתמיכה בבריאות הורמונלית אצל נשים. המשיכו לקרוא כדי לגלות כיצד קריאטין יכול להשפיע על המחזור החודשי ולסייע בתפקוד הורמונלי.

מה קורה כאשר בריאות הווסת יוצאת מאיזון?
הווסת הוא תהליך מורכב הנשלט על ידי הורמונים המווסתים את ההתעבות ונשירה של רירית הרחם. אחת הדרכים לדעת אם בריאות הווסת זקוקה לתמיכה או תשומת לב נוסף היא לשים לב למחזורים החודשיים. המחזור אומר המון על הבריאות שלנו. כל חוסר איזון ברמות ההורמונליות עלול להוביל למחזורים לא סדירים - דימום כבד, דילוג על מחזור, דימום של יותר מ-7 ימים ודימום לא תקין בין לבין תקופות הווסת. אי סדירות זו עלולה לגרום לאי נוחות, שינויים במצב הרוח ותסמינים אחרים. 

מה זה קיראטין?
קריאטין הוא חומר טבעי המצוי בשרירים ומסונתז מחומצות אמינו. הוא ממלא תפקיד קריטי בתהליכים מטבוליים המספקים אנרגיה, במיוחד במהלך פעילות גופנית בעצימות גבוהה. תוספי קריאטין הוכחו כמגבירים מסת שריר, כוח וחוזק, ומחקרים עדכניים מצביעים על כך שלקריאטין עשוי להיות גם יתרונות לבריאות המחזור החודשי.


5 דרכים בהן קריאטין תומך בבריאות הורמונלית אצל נשים


1. שיפור רמות האסטרוגן
נמצא כי תוספת קריאטין יכולה להגביר את ייצור האסטרוגן בנשים. אסטרוגן הוא הורמון מפתח במחזור החודשי, ועלייה ברמות האסטרוגן יכולה לעזור לווסת הורמונים ולהפחית תסמינים של תסמונת קדם וסתית (PMS). המחקר גם מצא שתוספי קריאטין יכולים לשפר את האיזון ההורמונלי הכללי אצל נשים.


2. שיפור מצב הרוח
שיעורי הדיכאון גבוהים פי שניים אצל נשים מאשר אצל גברים. זה נובע משונות הורמונלית שנמצאת אצל נשים בזמן שהן עוברות את המחזור החודשי. מאחר שקריאטין משפר את התפקודים ההורמונליים הכוללים אצל נשים, הוא מאפשר גם ייצוב ושיפור במצב הרוח.

3. שיפור שינה וקוגניציה
כיוון שקריאטין מעלה את רמות האנרגיה בגוף הוא יכול להיות מועיל בעת המאבק בעייפות. קריאטין ממלא תפקיד חשוב בבריאות המוח שכן רמות קריאטין גבוהות יותר עשויות לשפר את הביצועים במשימות קוגניטיביות כמו משחקי זיכרון או למידה למבחנים. 

ערפל מוחי וחוסר יכולת להתמקד או להשיג שינה רגועה מדווחים לעתים קרובות על ידי נשים ממש לפני הווסת עקב שינויים בהורמונים. הוכח כי תוספי קריאטין לאורך כל המחזור החודשי מקלים על הבעיות הנובעות מערפל מוחי וחוסר שינה, ומאפשרים בהירות נפשית ושינה רגועה יותר.

4. שיפור זרימת הדם
מחקר נוסף מצא שתוספי קריאטין יכולים לשפר את זרימת הדם לרחם. זרימת דם מוגברת זו יכולה לעזור לתמוך בהתעבות ובנשירה של רירית הרחם, דבר חיוני למחזור ווסת בריא.

5. מפחית דלקות ונפיחות
כנוגד חמצון, קריאטין עשוי לסייע בהפחתת דלקת בגוף, אשר יכולה לגרום לאי-סדירות במחזור החודשי. מחקרים מראים שתוספי קריאטין יכולים להפחית את רמות החלבון מגיב (C-reactive(CRP, סממן של דלקת בגוף. 

כמה מילות סיכום חשובות

התגובות לתוסף קריאטין עשויות להשתנות בין נשים שונות. בגלל אופי המחזור החודשי, נדרשים שני מחזורים כדי לדעת אם זה משפר את מצבכן האישי. תוצאות מיטביות במחקר הופיעו אצל נשים שלא רק נטלו תוספי קריאטין אלא גם שילבו אימוני כוח קבועים. מומלץ להתייעץ עם מומחה בתחום לפני שמתחילים כל תוסף חדש או מבצעים שינויים בתזונה, במיוחד אם אתן בהריון, מניקות או סובלות ממצב רפואי כל שהוא.
בעוד שדרוש מחקר נוסף כדי להבין את מלואה היתרונות הפוטנציאליים של קריאטין לבריאות נשית, התוצאות שהתקבלו עד היום מבטיחות, ומצביעות על כך שקריאטין עשוי למלא תפקיד בוויסות רמות הורמונליות, שיפור זרימת הדם לרחם והפחתת דלקת- כל אלה בהחלט יכולים לתמוך במחזור החודשי.

לפרטים נוספים על תוסף הקריאטין המדהים של סן ווריור לחצו כאן.

אקטיב קריאטין מונוהידרייט טבעוני