5 צמחי מרפא לתמיכה בתהליך ניקוי רעלים


תקופת האביב היא זמן מעולה לנקות את הנפש והגוף
, לסלק רעלים שהצטברו במהלך החורף ולאפשר לעצמנו להתחדש ולהרגיש קלים ורעננים יותר. האביב הוא זמן של שינוי, צמיחה, והתחדשות בטבע, ולכן ניקוי רעלים בזמן הזה יכול לעזור לנו להסתגל לשינויים עונתיים ולהתכונן לחודשים החמים שלפנינו.

ישנם מגוון צמחי מרפא שיכולים לתמוך בתהליך הניקוי הזה. מירוקים תוססים ועד שורשים מקרקעים, צמחים אלה מציעים שפע של יתרונות לגופנו, מסייעים בסילוק רעלים, תומכים בתפקוד הכבד ומקדמים רווחה כללית. בכתבה זו נכיר חמישה צמחי מרפא הידועים בתכונות הניקוי הטבעיות שלהם, שילוו אותך בדרך להתחדשות אביבית.

שורש כורכום:
כורכום תומך בתפקודים הקשורים לזרימת דם דרך הכבד, משפר את היעילות של מסלולי ניקוי רעלים, ומגרה מנגנוני תיקון תאים בתאי כבד פגומים. שיפור זה בזרימת הדם ובאיכותו משפיע באופן משמעותי על איכות העור ולכן כורכום יכול להיות תרופה מצוינת לבעיות עור.
במערכת העיכול, הכורכום מסייע באיזון אוכלוסיית חיידקי המעי ותומך בסביבת עיכול בריאה.

זרעי שומר:
זרעי שומר עשירים בשמנים נדיפים כמו אנתול(Anethole), פנצ'ון, ואסטרגול- תרכובות אורגניות בעלות תכונות אנטי דלקתיות וקרמינטיביות- המסייעות להקל על גזים, נפיחות ובעיות עיכול. שומר פועל גם כחומר משתן, מקדם את סילוק הרעלים דרך השתן ותומך בתפקוד הכבד.

תוכלו להינות מהיתרונות המדהימים של זרעי שומר בחליטת תה ״הרגשה חדשה״ שלנו. 

גינג׳ר:
שורש ג'ינג'ר מכיל רמות גבוהות של שמנים אתריים הממריצים את מחזור הדם ומעניקים הגנה אנטי-בקטריאלית טבעית. הוא עוזר לעורר את מערכת העיכול, להקל על בחילות ואי נוחות, התכווצויות וכאבי בטן.

ספירולינה 
ספירולינה היא אצה מיקרוסקופית כחולה-ירוקה הידועה בתור מזון על עוצמתי, בשל הכמות הגבוהה של חלבון, נוגדי חמצון, ויטמינים ומינרלים. היא מכילה כלורופיל, המסייע בניקוי רעלים על ידי חיבור למתכות כבדות ורעלים אחרים וסילוקם מהגוף. ספירולינה תומכת גם בתפקוד החיסוני ועשויה לתמוך בהפחתת דלקת.

נבטי ברוקולי
נבטי ברוקולי מכילים תרכובות ייחודיות התומכות בניקוי רעלים, ניקוי ופירוק שומנים וייעול המטבוליזם. הם גם מכילים נוגדי חמצון חזקים שנלחמים ברדיקלים חופשיים ומגינים על שלמות התא, מתקנים תאים פגומים ומונעים התפשטות חריגה.

לכל היתרונות המדהימים של נבטי הברוקולי לחצו כאן