שלושה מזונות על לאנרגיה לאורך כל היום

כשאנחנו שואלים את רוב האנשים מה הם רוצים שיהיה להם יותר במהלך היום, אחת התגובות המובילות היא תמיד אנרגיה. הרבה דברים בחיים פוגעים באנרגיה שלנו, כולל מתח, תזונה לקויה, חוסר פעילות גופנית ומצבים בריאותיים כרוניים - כולם משפיעים על הבריאות היומיומית שלנו. עם זאת, אחת הדרכים הטובות (והקלות) להרגיש אנרגטיים ומלאי חיים מהבוקר עד הלילה היא להוסיף מזונות על לתזונה שלך, אשר מגבירים את כמות הערכים התזונתיים שאנו מקבלים כל יום ללא טרחה או מחויבות גדולה.

כל מזונות העל ישפרו את ההרגשה שלך בדרך כלשהי, אבל חלקם באמת יעזרו לך לעבור את הקילומטר הנוסף הזה או לפחות להרגיש שהוא לגמרי בהישג יד. אז אם אתם מחפשים להרגיש יותר אנרגטיים, מלאי מוטיבציה ורוח חיים, הנה שלושה מזונות על שכדאי לשקול לכלול יותר מהם בתזונה שלכם:

  1. מאקה - אם אתם יכולים להוסיף רק מזון על אחד לתזונה הרגילה שלכם ליותר אנרגיה, אולי כדאי שהוא יהיה מאקה. מאקה הוא אדפטוגן מדהים שעוזר להוריד לחץ ומתח - תכונה חשובה בהתחשב בזה שלחץ הוא אחד הגורמים הגדולים ביותר לאובדן אנרגיה במהלך היום. מאקה תומכת בחוסן הנפשי הטבעי של הגוף ומגבירה את תפקוד המערכת האנדוקרינית, מה שהופך אותה למזון המושלם לארוחת בוקר ממריצה. אבקת המאקה הקלה לעיכול של נביטאס מגיעה משורש מאקה שלם טחון דק שעבר ייבוש איטי בטמפרטורות נמוכות כדי לשמור על טעמו העדין וערכיו התזונתיים הכל כך חשובים. ניתן להוסיף את המאקה לבלילת פנקייקים, דגני בוקר, חמאות אגוזים, שייקים ויוגורט כדי לתת לארוחות האהובות עליך בוסט של נוטריינטים. עוד דרך לשלב מאקה בתזונה על הדרך היא אחד חטיפי הסופרפוד שלנו שמכיל מאקה ובאובב לאנרגיה שמחזיקה לאורך זמן.

  2. מאצ׳ה - אם אתם מחפשים אלטרנטיבה בריאה יותר ועשירה יותר בחומרים מזינים לקפה, אל תחפשו רחוק יותר מאשר מאצ'ה. מזון העל הזה הוא אבקה טחונה דק העשויה מעלי תה ירוק איכותיים ועמוסים בטעם עדין וערכים תזונתיים עוצמתיים. למעשה, רק בכוס מאצ'ה אחת יש את התוכן הנוגד חמצון והתזונתי של כ-10 כוסות מלאות של תה ירוק רגיל! מאצ׳ה היא בחירה מובילה לאנרגיה מכיוון שהיא מכילה גם קפאין וגם אל-תיאנין (L-theanine) כדי לספק לגוף אנרגיה רגועה ומיקוד. תכולת הקפאין במאצ'ה היא מינימלית (רק 16 מ"ג למנה), והיא מספיקה כדי להניע אותך בבוקר מבלי לגרום לתופעות הלוואי של הקפה. בינתיים, האל-תיאנין מאזן את הגוף על ידי כך שהוא עוזר לנו להישאר רגועים ומשפר את הריכוז והזיכרון.

  3. קקאו - קקאו הוא עוד מזון על נפלא שמשפר את רמות האנרגיה, בעיקר בגלל תכולת התאוברומין הגבוהה שלו. חוקרים מצאו שתאוברומין קשור לעליית אנרגיה, תוך הפחתת הסיכון ללחץ דם גבוה. בשילוב עם כמויות נמוכות של קפאין, כמו אלו הנמצאות במאצ'ה, תיאוברומין מבטיח לגוף אספקת אנרגיה ארוכת טווח במהלך פעילות גופנית. מזון העל העוצמתי הזה מגיע בצורות שונות, כולל אבקת קקאו, שבבי קקאו, חמאת קקאו או אפילו שוקולד. נסו להחליף את כוס הקפה של הבוקר פעם בשבוע בשוקו חם פרואני אמיתי ותראו את ההבדל באנרגיה שלכם במשך היום.