צמחי מרפא שיעזרו לך להתמודד עם השפעת

עונת השפעת וההצטננויות כבר כאן. זה הזמן לחזק את המערכת החיסונית כדי  שתוכל להגן טוב יותר על הגוף מפני וירוסים אלה, או למנוע ממך להידבק או להתגבר על הזיהום מהר יותר ועם פחות תסמינים.

צמחי מרפא שונים יכולים 
לעזור לתמוך בגוף כשהוא מתמודד עם תסמינים נפוצים כמו שיעול, חום וגודש שלעתים קרובות מלווים בזיהום ויראלי.
הצמחים יכולים לעזור לחזק את הגוף, לעזור בהחלמה והבראה לאחר זיהום.
הנה רק כמה רעיונות לצמחים  שכדי להשתמש בהם בחורף:

אכינצאה
אכינצאה הוא אחד מצמחי המרפא הנפוצים והנחקרים ביותר בעולם! זצמח שמגיע אלינו מצפון אמריקה ונעשה בו שימוש למטרות רבות, פנימיות ומקומיות. מחקרים רבים הראו ששימוש באכינצאה עשוי לעזור לקצר את משך וחומרת השפעת אם משתמשים בה מוקדם.

ניתן ליטול אכינצאה כתה.

שורש אסטרגלוס
זהו עשב סיני שנמצא בשימוש כבר אלפי שנים. אנשים רבים שמים אסטרגלוס במרקים ובתבשילים שלהם במהלך עונת ההצטננות והשפעת כדי לחזק את מערכת החיסון שלהם. אסטרגלוס מעולה לשימוש במצבים של זיהום ודלקות, ויכול לשמש כתמיכה חיסונית כללית לפני או אחרי מחלה חריפה.

שום
שום הוא צמח אנטי-בקטריאלי. ניתן ליהנות ממנו בכלים מבושלים, קצוצים ולאכול טריים, חליטה בדבש (מה שהופך אותו להכנה קלה יותר לבליעה), או חליטה בחומץ. כדי למקסם את היתרונות של השום, קוצצים או כותשים ונותנים לשבת במשך 5-10 דקות כדי לאפשר לתגובה האנזימטית המייצרת את המרכיב הפעיל שלו, אליצין, להתרחש.

ניתן להוסיף לחליטה עם ג'ינג'ר לחיזוק ההשפעה.

סמבוק
מחקרים הראו ששימוש בסמבוק כאשר הנגיף מכה לראשונה עשוי להפחית את משך וחומרת נגיף. אפשר למצוא אותו כחלק מתה, אבקה או סירופ.

הוא נמצא כהיעיל ביותר נגד שפעת בשימוש נכון. מתאים לכל הגילאים.

יש עוד המון צמחים שיכולים לתמוך בגוף שלנו להתמודד עם שפעת והצטננויות. תוכלו למצוא מידע נוסף בבלוג ובעמוד האינסטגרם שלנו.