צמחים ופטריות מרפא לעור ושיער בריאים

צמחי מרפא לעור נקי

בעוד שעור נקי לחלוטין לא יכול להיות מטרה ריאלית, חשוב שיהיה לך כבד שמתפקד ביעילות כדי לעזור לעור שלך להתנקות. כבד בריא עוזר לשמור על הגוף נקי מרעלים שמקורם בתזונה או מהסביבה. רעלים אלו עלולים לגרום להתפרצויות ולבעיות עור לא רצויות. הבטחה שיש לך מספיק נוגדי חמצון בתזונה היא גם חובה לעור נקי וזוהר.

אקנה בכל גיל יכול להיות קשור לחוסר איזון הורמונלי, עודף מתח או סטגנציה בכבד. ישנם כמה צמחי מרפא מדהימים התומכים בתפקוד הכבד, שהוא האיבר העיקרי שאחראי לפירוק והפרשת עודפי הורמונים מסיסים בשומן, כמו אסטרוגן. אם תפקוד הכבד ירוד, הורמונים יצטברו בזרם הדם ויפגעו בבריאות העור. כמה מהצמחים התומכים בכבד הם נבטי ברוקולי, כורכום ולימון, כמו גם תה ירוק מאצ'ה לפירוק שומנים בצורה יעילה יותר ומתן נוגדי חמצון חיוניים לנטרול רדיקלים חופשיים.

צמחי מרפא לשיער בריא

כל חליטת צמחים או תוסף המכילים סרפד יהיו נפלאים לתמיכה בשיער בריא. הסרפד עשיר במינרל סיליקה, המסייע באופן טבעי לחיזוק הקרטין (תרכובת בשיער) בשיער ובציפורניים, ומאפשר צמיחה חזקה יותר.

אם ההורמונים שלך לא מאוזנים ואת מרגישה לחוצה, זה יכול לפעמים לגרום לשיער להיות עדין ושביר יותר. כדי לסייע בהפחתת מתח ואיזון הורמונים, הצמח האיורוודי שטאוורי מומלץ מאחר והוא מזין ומלחח את הגוף ועוזר לתמוך במחזור הורמונלי בריא. זהו גם צמח אדפטוגני, מה שאומר שהוא עוזר לגוף להתמודד ולהסתגל כאשר הוא עובר תקופות של מתח ולחץ.

קורדיספס היא פטריית מרפא פופולרית בשל תמיכתה באנרגיה איכותית. היא פטרייה אדפטוגנית העוזרת לתמוך בגוף כשהוא עייף, עמוס מדי או מדולדל ולכן תעזור להחזיר את המרץ הרגיל. ברגע שהגוף מאוזן ושומר על שיווי משקל, תהליכי גדילה כמו שיער יתפקדו טוב יותר.

צמחי מרפא לשנת יופי

כולנו יודעים ששינה מספקת בלילה היא אחת הדרכים הטובות ביותר להישאר בריאים. חוסר שינה יכול להשפיע גם על המראה העור, כי כאשר אנחנו לא ישנים טוב אנחנו סובלים לעתים קרובות מעיגולים שחורים סביב העיניים ועור עייף וחסר חיות. צמחי מרפא כגון ולריאן, שיבולת שועל וקמומיל ופטריות כמו פטריית הריישי שימשו במשך מאות שנים כצמחים מרגיעים וכסיוע טבעי לשינה ויכולים להועיל רבות למי שיש להם בעיות בהירדמות או התעוררות מרובה במהלך הלילה. הם גם עוזרים לנפש ולגוף להירגע לפני השינה.