צמחים בדרך אל האושר – 5 צמחים לשיפור מצב הרוח

ניהול מתח, שמירה על תחושות רוגע ובהירות ושמירה על הרווחה הפיזית שלנו הם גורמים שאנחנו לפעמים מרגישים שאנחנו פשוט לא יכולים לשלוט בהם. אבל, אנחנו יכולים לפנות לצמחים לעזרה, לשיפור מצב הרוח ואולי לאחר זמן מסוים ושילוב עם פיתוח עצמי אקטיבי, נוכל לקחת את המושכות על האושר שלנו. להלן חמישה מצמחי המרפא הטובים ביותר שיעזרו להגביר את מצב הרוח, להירגע לאחר יום ארוך, להשקיט מחשבות טורדניות ולהעלות את רמת האושר והשמחה הכלליות.

כדי להרגיע מוח עסוק ומחשבות טורדניות: בזיליקום קדוש (טולסי)
בזיליקום קדוש, המכונה גם טולסי, הוא עשב עם זיקה מיוחדת ללב, לריאות ולמצב הרוח. אומרים שהוא ממריץ את מחזור הדם למוח כדי לשפר את הריכוז ולעזור לנקות ערפל מוחי. יש לו גם השפעה מרגיעה על מערכת העצבים והוא פועל כאדפטוגן - צמח שעוזר לנו להתמודד עם מתח ולהסתגל אליו לאורך זמן. טולסי ידוע כצמח שתומך ביציאה מדיכאון, חרדה, לב שבור ואבל.
לצמח הטולסי הרמה האנרגטית הגבוהה ביותר והוא נחשב כמלכה הבלתי מעורערת בעולמם של צמחי המרפא.

ניתן למצוא טולסי באבקת הטולסי של טולסי ספיריט או בחליטת הטולסי של פוקה.

למוטיבציה: תה ירוק מאצ'ה
אם אתם מרגישים לחץ או חרדה, פנייה לקפה לחיזוק עשויה להזיק יותר מלהועיל. מינונים גבוהים של קפאין וחומרים מעוררים אחרים בכוס הקפה האהובה שלנו יכולים לגרום לגוף לייצר יותר הורמוני לחץ, מה שמגביר את ההשפעות המזיקות של לחץ על הגוף והנפש. במקום הקפה אנחנו ממליצים לנסות תה ירוק מאצ'ה.
תה ירוק מכיל כמות קטנה של קפאין כדי להעניק עילוי אנרגיה מתמשך, אך מכיל גם תיאנין, שיכול לתמוך בתגובת הנפש לגורמים שונים בחיינו, להפחית חרדה ולעזור במיקוד וריכוז. תה ירוק מאצ'ה, בפרט, מכיל אחוז גבוה של תיאנין מרגיע. המאצ׳ה מכילה נוגדי חמצון חזקים שתומכים במערכת חיסון חזקה. נוגד חמצון אחד שנמצא במיוחד בתה ירוק הוא EGCG שידוע כמחזק אולטימטיבי למערכת החיסון. אבל אולי היתרון החשוב ביותר של המאצ׳ה הוא שהיא נותנת בוסט של אנרגיה ובו זמנית מרגיעה את הגוף והנפש. 

ניתן למצוא תה ירוק מאצ׳ה באבקת המאצ׳ה של נביטאס ובחליטות תה ירוק מאצ׳ה, תה מאצ׳ה לימון ותה מאצ׳ה תותי בר.

להרפיה והירגעות: קמומיל
אם הדרך אל האושר שלך דורשת לקבל יותר 'זמן רגוע' בחייך, להרגיע עצבים מרוטים ולישון טוב יותר, אז קמומיל יכול להיות בחירה מצוינת עבורך. שתו אותו בתור תה צמחים לפני השינה, או לאורך כל היום כדי לעזור להרגיע אותך – אנחנו מבטיחים שזה לא יגרום לכם להרגיש עייפים! 

ניתן למצוא קמומיל בחליטות הרפיה וקמומיל, וניל ודבש מנוקה.

לתמיכה באדרנל ובמערכת העצבים: אשווגנדה
כמו בזיליקום קדוש, אשווגנדה נחשב לאדפטוגן, שעוזר לאזן את השפעות הלחץ על הגוף והנפש שלנו. כפי שהשם מרמז, אדפטוגנים עוזרים לגוף להסתגל לגורמי לחץ יומיומיים. הם עוזרים להפחית שינויים שליליים בתקופות של מתח רגשי ופיזי על ידי חיזוק המערכת האנדוקרינית ומערכת העצבים.
אז, אם אתם מרגישים עייפים, חסרי מוטיבציה או פשוט המומים מכמות העבודה שלכם, אשווגנדה יכול להיות הצמח בשבילכם. האשווגנדה גם תומך במערכת הרבייה שלנו ומעלה את החשק המיני, שלעתים קרובות סובל כשאנחנו לא מרגישים שמחים עם עצמנו.

ניתן למצוא אשווגנדה בקפסולות האשווגנדה של פוקה ובאבקת האשווגנדה של טולסי ספיריט.

לבריאות המוח: כורכום
לתבלין העל הזהוב הזה מגוון יתרונות בריאותיים שחלים על כל מערכות הגוף. אלה כוללים עזרה בהגנה על המוח והזיכרון, באמצעות פעילות נוגדת חמצון ואנטי דלקתית. אבל לכורכום עשוי להיות גם יתרון ישיר למצב הרוח: מכיוון שדיכאון לרוב מגיע מדלקת כרונית, ההשפעה האנטי דלקתית של הכורכום עשויה לעזור להחזיר את המצב לקדמותו. 

ניתן למצוא כורכום בקפסולות הכורכום, פורמולת אקטיב, פורמולת הארה וחליטת כורכום זהב.

החליטה מספר אחת שלנו לשיפור מצב הרוח היא חליטת ג׳וי. חליטה המכילה את הצמחים הכי שמחים בטבע עם לימון, טולסי וברגמונט. לתחושת ג׳וי עילית מידית - כמו שמש בכוס. פרחי ההדר מעלים חיוך על הפנים, הפרחוניות של הלבנדר והורדים מרגיעה, הליקוריץ והטולסי ממתיקים ליום מתוק.

אם אתם מתקשים למצוא את הדרך שלכם אל האושר, אנחנו כאן כדי לעזור. צרו קשר כאן עכשיו ליעוץ אישי חינמי עם צוות הנטורופתים המוסמכים שלנו.