מחזירים 1% לכדור הארץ

כחברים בארגון 1% To The Planet אנו נותנים 1% מהמכירות שלנו ליוזמות סביבתיות וחברתיות כחלק מהמסע שלנו לשינוי חיובי. כך, על ידי רכישה של החליטות ותוספי התזונה המדהימים שלנו, אתם עוזרים לשמור על כדור הארץ היפה שלנו. אתם קונים, אנחנו מחזירים. אז אנחנו רוצים להגיד תודה ענקית לכל לקוח של פוקה - ביחד אנחנו עושים משהו מיוחד באמת.

למה אנחנו תומכים ב-1% לכדור הארץ?

אנחנו עושים זאת מכיוון שהפלנטה היקרה שלנו באמת זקוקה לעזרתנו. היקף האתגרים הסביבתיים העומדים בפנינו הוא עצום, משינויי אקלים, איבוד המגוון הביולוגי, זיהום מיקרו-פלסטיק ועוד ועוד.

הצורך בפעולה בהיקף עולמי הוא אמיתי ודוחק, אבל יש בעיה. היום בעולם רק 3% מהנתינה הפילנתרופית מגיעה לארגונים שנלחמים עבור שמירה על הסביבה שלנו. הארגון 1% לכדור הארץ הוא ארגון ללא מטרות רווח שנמצא במשימה לשנות זאת על ידי איחוד השקעות מעסקים, ארגונים ואנשים פרטיים כדי להאיץ נתינה סביבתית חכמה. הכוונה שלהם היא לעזור לממן מגוון רחב של ארגונים ופרוייקטים סביבתיים כך שביחד הם יכולים להיות מקור חזק יותר בפתרון בעיות העולם.

מה אנחנו נותנים?

מדי שנה מאז 2016 פוקה נתנה 1% מהמכירות שלנו (לא מהרווחים) ליוזמות סביבתיות וחברתיות שמסתכמים לכמעל 1.5 מיליון פאונד.

ה-1% שפוקה נותנת עבור הפלנטה מורכב מארבעה חלקים:

  • הפרמיות ההוגנות שאנו משלמים לחקלאים ולמגדלים שלנו כאשר אנו רוכשים את המרכיבים שלנו, באמצעות ההתחייבויות שלנו לאישורי סחר הוגן כמו Fair For Life ו FairWild. הפרמיות ההוגנות עוברות ישירות למגדלים כדי שהם יוכלו להוציא על פרויקטים קהילתיים מקומיים בניהול עצמי.
  • עמלות הסמכה המשולמות לנותני האישורים שלנו כמו למשל Soil Association שאחראיים על אישורים אורגניים, B-Corp שאחראיים על ההבטחה שלנו לתפקד ככוח לטובה ועוד ארגונים הפועלים כדי לוודא שהאמירות שלנו להגנה על הסביבה הן בעלות בסיס אמיתי.
  • תמיכה בארגון TreeSisters שדרכו מימנו שתילה של מעל 1,000,000 עצים במדגסקר ובנפאל.
  • תמיכה בעמותות מקומיות בשווקים הגדולים של פוקה העולמית. לדוגמה, יש לנו פרויקטים בבריטניה עם ה Soil Association ו Eden Project, בהולנד עם The Pollinators, בבלגיה עם Natuurpunt ו Natagora ובארה״ב עם Soul Fire Farm.

הנה עוד על ההשפעה שהייתה לחלק מהפרויקטים האלו

עוזרים להגן על ציפורי הורנביל ועצי ביביטאקי
טריפלה הוא טוניק עיכול מסורתי המשמש בחלק מהתה והתוספים שלנו. הוא מיוצר באמצעות פירות ביבהיטקי והאריטאקי שנאספים ביערות במערב הגאטים בהודו על ידי התושבים המקומיים. העצים שעליהם גדלים הפירות הללו הם חלק חשוב בהמערכת האקולוגית העשירה באחד מהאזורים בעלי המגוון הביולוגי הרחב בעולם, ביתם של בעלי חיים וציפורים נדירות, כולל ציפורי הורנביל.

אבל העצים האלה נמצאים תחת איום. העץ שלהם יקר ומפתה לבעלי קרקעות מקומיים שמתקשים להסתדר. עם זאת, עם הסמכת FairWild, איסוף אגוזים ופירות משתלם יותר מכריתת העצים וכך המקומיים מקבלים תמריץ להגן על העצים. חוזי הרכישה ארוכי הטווח של פוקה הבטיחו את קיימות המיזם הזה. במילים פשוטות פוקה עזרו לשנות את נקודת המבט של קהילות ילידים במערב הגאטים כך שהיום היערות שלהם הם מקור הכנסה בר-קיימא, בתנאי שהם ישמרו ויטפחו את אותם. המקור שלנו לפירות אלו מספק מקומות עבודה למקומיים רבים, הפועלים לאסוף, לעבד ולמיין את הפירות תמורת שכר הוגן. בסך הכל למעלה מ-100 אנשים עוסקים באיסוף ביבהיטקי והאריטאקי והם ובני משפחתם נהנים מהכנסה בת קיימא. ישנם כעת 37 אזורי איסוף מוסמכים של FairWild המגנים על היערות וכל החיים בהם.

נשים ככוח הטבע, מטעם הטבע
TreeSisters הוא ארגון צדקה רשום שנוסד כדי לעורר אחריות קולקטיבית לשיקום פלנטרי ברמת הבסיס עם התמקדות בהעצמת נשים וביעור מחדש של אזורים טרופיים. דרך הארגון פוקה מימנה שתילה של 1,000,000 עצים כך שבכל פעם שאתם קונים מוצרי פוקה אתם נוטים עצים באזורים בהם הם נחוצים באמת. העצים שלנו נטועים במדגסקר ובנפאל, ויוצרים יתרונות אקולוגיים וחברתיים לרבות שיקום קרקע, שחרור קהילות מעוני קיצוני והגנה על בעלי חיים בסכנת הכחדה חמורה באמצעות שיקום המערכת האקולוגית עליה הם תלויים.

מעוררים השראה בפרויקט עדן
אנחנו עובדים עם פרויקט עדן שנמצא בקורנוול שבדרום מערב אנגליה מאז 2015, איתם אנחנו חולקים את התשוקה לחיבור בין אנשים, צמחים וכדור הארץ. יחד, פיתחנו תערוכות ופעילויות שבהן אנשים יכולים להכנס לעולם המופלא של צמחי המרפא. אנו מזמינים את המבקרים לטעום את חליטות הצמחים שלנו וללמוד עוד על הצמחים שלנו במתקן של קופסת תה ענקית, ולחקור את התפקיד שחברה מסחרית יכולה למלא בשמירה על הסביבה שלנו.

אנחנו ממליצים לכם לחפש את הלוגו של 1% לכדור הארץ כשאתם קונים ואפילו שקול להפוך לחברים בעצמכם. ביחד אנחנו יכולים להשיג הרבה יותר. לעוד פרטים על הארגון 1% לכדור הארץ אתם מוזמנים לקרוא כאן.

סקרנים ללמוד עוד על חקלאות אורגנית, סחר הוגן וחשיבותם לבריאות שלנו ושל הפלנטה שלנו? הצטרפו אלינו בחודש יוני בחשבון האינסטגרם שלנו ללמוד על האחריות הסביבתית והחברתית שלנו ב @pukka.il וב @greenmarks.il