מזונות שתומכים במערכת החיסון

ירקות, פירות, אגוזים, זרעים וקטניות מלאים בערכים תזונתיים, סיבים ונוגדי חמצון חזקים שתומכים בחיזוק מערכת החיסון. נוגדי החמצון במזון מהצומח מורידים דלקת וחום בגוף (באנגלית: inflammation) על ידי הורדה של רדיקלים חופשיים בגוף. דלקת וחום בגוף נבנים לאורך זמן ומתקשרים לרוב לבעיות כמו מחלות לב, סרטן, אלצהיימר ועוד. בנוסף, הסיבים במזונות מהצומח תומכים בבריאות אוכלוסיית 

חיידקי המעי שתומכת במערכת החיסון ומונעת כניסה של חיידקים מזיקים לגופנו. לבסוף, מזונות אלו מכילים ברובם ויטמינים ומינרלים בזמינות גבוהה שמחזקים את מערכת החיסון כמו לדוגמא ויטמין סי, ויטמין די ואבץ.

6 מזונות שתומכים במיוחד במערכת החיסון:

  1. ברוקולי - ברוקולי מלא בויטמנים ומינרלים שתומכים בתפקוד מערכת החיסון. הוא במיוחד עשיר בויטמין איי, ויטמין אי וויטמין סי כמו גם סיבים תזונתיים ונוגדי חמצון. ברוקולי הוא אולי אחד המזונות הבריאים ביותר שאנחנו יכולים לשים על הצלחת שלנו והדרך הטובה ביותר לבשלו היא לאדות אותו.
  2. תרד - מלא בויטמין סי, ויטמין איי, נוגדי חמצון, ברזל ומינרלים נוספים. הדרך הטובה ביותר לקבל את כל הערכים הללו של התרד היא לבשלו כמה שפחות. למשל ניתן להוסיף אותו לסלט או סמודי וכך לשמור עליו טרי או לחלוט אותו קלות במים.
  3. תה ירוק - עלי התה הירוק מלאים בנוגדי חמצון חזקים שתומכים במערכת חיסון חזקה. נוגד חמצון אחד שנמצא במיוחד בתה ירוק הוא EGCG שידוע כמחזק אולטימטיבי למערכת החיסון. בנוסף תה ירוק מכיל חומצות אמינו שתומכות במערכת החיסון.
  4. אגוזים ושקדים - רבים מהויטמינים והמינרלים שתומכים במערכת החיסון שלנו אינם מסיסים במים ולכן דורשים שומנים איכותיים כדי להיספג בגוף בצורה אופטמלית. אגוזים ושקדים מכילים שומנים בריאים שתומכים בבריאות מערכת העיכול ובריאות המוח ומאפשרים לגוף לפרק ולהשתמש בויטמינים ומינרלים רבים. ניתן למצוא אגוזים ושקדים מהאיכות הגבוהה ביותר בכל החטיפים החדשים שלנו.
  5. כורכום וג׳ינג׳ר - תומכים בהורדת חום ודלקת בגוף וחיזוקו כולל חיזוק מערכת החיסון. מפחיתים את הסיכוי לדלקות וזיהומים ויראליים. הם גם עוזרים בשיכוך כאבים בזמן מחלה אקוטית.
  6. יוגורט ומזונות מותססים - אוכל מותסס כמו למשל חמוצים, קימצ׳י ויוגורט הוא עשיר במיוחד בפרוביוטיקה (חיידקים טובים) ותומך באיזון וחיזוק המיקרוביום. חיידקים אלו תומכים רבות במערכת החיסון שלנו ועוזרים לנו להתגונן מפני פולשים.