מזונות שיעזרו להוריד את רמת הקורטיזול

מרגישים עייפים ולחוצים לאחרונה? חווים כאבי ראש חוזרים?שינויים פתאומיים במשקל?
יכול מאוד להיות שרמות הקורטיזול שלך גבוהות מאוד.
מה זה בעצם קורטיזול?
בלוטות יותרת הכליה מייצרות הורמון סטרואידי בשם קורטיזול. לקורטיזול תפקידים חיוניים רבים בגוף האדם.
זה עוזר לנו להתעורר בבוקר, מפחית דלקות ומאזן את רמות הסוכר בדם.
ועדיין, חשוב לשמור על רמות קורטיזול מאוזנות בגוף.

אז איך עושים את זה? הנה כמה מאכלים שיעזרו לכם להוריד את רמות הקורטיזול בגוף.

שוקולד מריר מקקאו איכותי
הפלבנואידים בשוקולד מריר מפחיתים את רמות הקורטיזול בגוף. שוקולד מריר מכיל הרבה מגנזיום, מה שמפחית את הדלקת הנגרמת על ידי רמות גבוהות של קורטיזול.

אבוקדו
באבוקדו יש הרבה מגנזיום, שעוזר לגוף לבצע חילוף חומרים של קורטיזול. אבוקדו גם עוזר לבלוטות יותרת הכליה שלך לתפקד ביעילות.
אבוקדו טעים נהדר בשייקים, על טוסט, או מעוך לגוואקמולי טעים. אכילת אבוקדו בכל יום היא דרך יעילה לעזור להפחית את רמות הקורטיזול בזרם הדם שלך

פלפל
פלפל אדום מכיל יותר ויטמין C מאשר תפוזים. ויטמין C מצוין לבלוטות יותרת הכליה, והוא עוזר לווסת את רמות הקורטיזול, גורם לנו להרגיש פחות חרדה.

בננות
בננות מכילות המון נוגדי חמצון וחומרים מזינים. הם עשירים מאוד באשלגן. כאשר רמות הקורטיזול שלך גבוהות מדי, הכליות מפרישות הרבה אשלגן החוצה. אכילה מרובה של בננות תעזור לשחזר את רמות האשלגן ויפחית תופעות לוואי שקשורות לאשלגן גבוה.

זרעי דלעת 
זרעי דלעת נהדרים לבריאות הכללית שלך מכיוון שהם מלאים בחומרים מזינים ונוגדי חמצון. זרעי דלעת הם גם אחד המאכלים הטובים ביותר להפחתת הקורטיזול. הם מכילים רמות גבוהות של מגנזיום, שהוא הרכיב התזונתי הטוב ביותר לאיזון רמות הקורטיזול.
ישנן דרכים שונות לכלול יותר גרעיני דלעת בתזונה שלך. אתה יכול לערבב חופן גרעיני דלעת לסלט, לזרוק כמה לתוך דגני הבוקר שלך, או לערבב אותם לשייק. גם גרעיני דלעת טעימים אם נצלים אותם בשמן זית עם מלח ופלפל.