לכבוד יום האהבה – נלמד לאהוב את עצמנו מחדש

השנה לכבוד יום האהבה נשקיע במערכת היחסים החשובה ביותר שלנו – מערכת היחסים שלנו עם עצמנו. נעבוד על ליצור יותר זמן לעצמנו, לטפח את מה שחשוב לנו ובסופו של דבר למצוא דרכים להתחבר מחדש לעצמנו.

לדעתנו, הדרך הטובה ביותר לטפח את מערכת היחסים הכל כך מורכבת הזאת היא דרך הצבת מטרות חיוביות קטנות לעצמך. המטרות הללו יכולות להיות העידוד שאנחנו צריכים כדי לדחוף את עצמנו קדימה, לגרסה הכי טובה של עצמנו. מטרות כמו:

אפנה זמן לעצמי

אראה לגוף שלי אהבה עם אוכל בריא ומזין

אקח זמן לספר לאדם אחד בחיי כמה הוא חשוב לי

אתנתק מהטלפון/מחשב שלי בכל ערב

אקום מוקדם ואקח זמן בשבילי בבוקר

אפתח את הלב והמוח שלי ללמוד דברים חדשים

כאשר אנו מפנים לעצמנו זמן לעשות את הדברים שאנו נהנים מהם, דברים שעוזרים לנו להוריד מתח, להירגע ולהתחדש; אנחנו מפנים מקום להירפא וליצור אנרגיה ושלווה עמוקות. לא משנה כמה הכוונות שלך טובות, מימושן יכול לפעמים להרגיש קצת לא טבעי בהתחלה. להלן מספר דרכים מעשיות שיעזרו לך לעורר בך השראה כל יום להביא את השינויים החיוביים הקטנים האלה לחייך.

 1. נעניק לעצמנו אהבה כל יום
  לפני מקלחת הבוקר, נעניק לגוף עיסוי ממריץ עם שמן מעורר ומחמם כדי להזרים את הדם ולשחרר מתח. לעיסוי עצמי, השתמשו בשמן מחומם אם אפשר (גם אם אתם רק מחממים אותו בידיים). עסו את השמן לתוך הגוף כולו, עבדו אותו עמוק לתוך העור ואז שטפו את עודפי השמן במקלחת.
 1. ניקח זמן להזין את העור
  שמירה על העור שלנו היא לא רק שמירה על העור עצמו מבחוץ - אנחנו צריכים לטפח את העור שלנו גם מפנים. כבד בריא עוזר לשמור על הגוף נקי מרעלים שמקורם בתזונה שלנו או מהסביבה. רעלים אלו עלולים לגרום להתפרצויות ולבעיות עור לא רצויות, אולם להורמונים יש גם חלק גדול. תמכו במערכת ההגנה נוגדת החמצון של הגוף שלכם עם שפע של מזונות צמחיים - במיוחד פירות וירקות אדומים/סגולים עשירים בנוגדי חמצון, וצמחים כמו אלוורה, סרפד וכורכום שתומכים בניקוי רעלים.
 1. נאמץ תנועה טבעית
  תנועה טבעית ופעילות גופנית הן דרכים מצוינות לשחרור אנדורפינים ושיפור מצב הרוח. פעילות גופנית סדירה ומתונה כמו שחייה, ריצה ויוגה עוזרת גם להגביר את ההערכה העצמית, מצב הרוח, איכות השינה והאנרגיה.
 1. נתחיל את היום כמו שצריך
  כשאנחנו מתעוררים בבוקר, ניקח את הזמן להנות מהתחלה עדינה של היום עם כוס חליטת צמחים. נשב בחלל שקט וניתן לעצמנו זמן לשים לעצמנו כוונה חיובית ליום שלפנינו. נמקד את עצמנו עליה במשך מספר דקות תוך כדי לגימת החליטה, כדי לאפשר לכוונה להישאר איתנו לאורך כל היום.
 1. נתענג על שגרת לילה
  נחשוב על הרגלים קטנים שיכולים לעזור להרגיע את הגוף והנפש לפני השינה. כמו למשל אמבטיה חמה עם מלחים וצמחים מרגיעים כמו לבנדר, או להתכרבל על הספה עם חליטת צמחים מרגיעה כמו חליטת נייט טיים. החשכה הדרגתית של החדר והשארת הטלפונים מחוץ לחדר השינה גם יכולים לעזור לנו להירגע ולהתכונן לשינה.
 1. ניתן לגוף שלנו את הדלק שמגיע לו
  כולנו רוצים לאכול את האוכל שהכי מתאים לנו. עם זאת, יש כל כך הרבה הנחיות תזונתיות שונות ולעתים קרובות סותרות, שלפעמים קשה לדעת מאיפה להתחיל.
  האיורוודה, התורה של חוכמת החיים (רפואה הודית עתיקה), מכירה בכך שאין מידה אחת המתאימה לכולם, שכולנו שונים להפליא בכל הנוגע לאיך ומה אנחנו אוכלים, ומציעה שפע של הצעות כיצד לשמירה על מערכת עיכול בריאה.
 1. נשתה יותר מים
  שתייה מרובה של מים חיונית לבריאות טובה. מים חמים או בטמפרטורת החדר במיוחד, מחזקים את העיכול שלנו ומהווים תכשיר מעולה לניקוי כל מערכות הגוף. שתו מים בחופשיות לאורך היום, באופן אידיאלי עם תה צמחים אורגני כמו הרגשה חדשה למשל.
 1. נפחית את כמות הקפאין
  אם אתם מרגישים לחץ או חרדה, פנייה לקפה לחיזוק עשויה להזיק יותר מלהועיל. מינונים גבוהים של קפאין וחומרים ממריצים אחרים יכולים לגרום לגוף לייצר קורטיזול (הורמוני סטרס), ולהגביר את ההשפעות המזיקות של הלחץ על הנפש והגוף - במקום זאת, נסו להחליף כמה מכוסות הקפה בחליטות ממריצות כמו למשל חליטה מחייה.

לא משנה מהן הכוונות המהדהדות לך באופן אישי, זכרו שהן תמיד יכולות להיות יעדים קטנים וברי-השגה שנוכל להציב לעצמנו בכל יום. דמיינו לעצמכם שהכוונה שקבעתם היא כמו זרע שזרעתם ושיש לכם אמונה מוחלטת שינבט ויפרח. גם אם המטרה שלך לטווח ארוך אינה ברורה, השגת הצעדים הקטנים הללו בכל יום תעזור להביא חיוביות, בהירות וביטחון בכיוון אליו אנו נעים.

זכרו שהפוקוס הוא על מערכת היחסים שלכם עם עצמכם ואיך מערכת יחסים זו יכולה להשתפר, אז הקפידו להקדיש זמן לעשות את מה שעושה אתכם מאושרים ובריאים.