טיפים חשובים לקראת תרומת דם

תרומת דם אחת יכולה להציל שלושה חולים, ובימים אלה אין יותר מרגש ומחזק מלראות את העם שלנו מתאחד ומתנדב גם בחזית הזאת.
מתכננים גם אתם לתרום דם בקרוב? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לשמור על הגוף ולעשות זאת בצורה הטובה ביותר.

טיפים חשובים לקראת תרומת דם

תזונה לפני ואחרי תרומת דם
הקפידו על אכילה מסודרת לפני התרמת דם בכדי לשמור על איזון של רמות הסוכר בגוף, ועל מנת למנוע חולשה וסחרחורות לאחר התרומה. תוודאו שאתם אוכלים מזונות עשירים בברזל(ביצים, דגים, קטניות, אגוזים וכו’), ומזונות עשירים בויטמין C(פירות הדר, פירות יער, גמבה,עגבניות, וכו’).

העלאת צריכת מים
הגבירו את צריכת המים שלכם בלפחות 2 כוסות יותר מבדרך כלל. שתיית מים בשפע לפני התרמת דם מסייעת בריפוי רקמות הגוף, מגדילה את נפח הדם ומקלה על מציאת הוורידים. המנעו משתיית אלכוהול/קפאין או עישון לפני תרומת הדם.

הקפידו לישון טוב בלילה שלפני
שינה איכותית למשך 7-8 שעות לפחות בלילה שלפני תרומת הדם תסייע בהחלמה מהירה לאחר התרומה. ניתן להיעזר בצמחי מרפא לשינה טובה יותר; קמומיל, ולריאן, לוונדר, ועוד.

הימנעו ממאמץ יתר גופני
הימנע מביצוע פעילות גופנית אינטנסיבית או הרמת משקל כבד ביום התרומה שלכם - גם לפני וגם אחרי שתרמתם.
המנוחה חשובה בכדי לתת לגוף הזדמנות לחדש את הנוזלים שאבדו במהלך תרומת הדם. פעילות גופנית קלה כגון הליכה או מתיחות היא בסדר, אך וודאו קודם שהתאוששתם לגמרי ושתיתם מספיק מים.

תוספים מומלצים לצרוך בימים שלפני/אחרי תרומת הדם:
מיץ אלוורה אורגני- האלוורה עמוסה בפוליסאכרידים הפועלים לשיקום וחידוש ומרפאים רקמות ריריות פגועות בכל הגוף עם זיקה לדרכי העיכול, העור, מערכת השתן והרבייה. התכונות המקררות והמלחלחות של האלוורה מסייעות לחידוש רקמות הסובלות מיובש ומחסור ברכיבי הזנה.
פטריית ריישי- פטרית ריישי עשירה בנוגדי חימצון ונוגדי אלרגיה שעובדים בהרמוניה להורדת רדיקלים חופשיים והעלאת סירקולציית הדם. 
ספירולינה אורגנית- הספירולינה עשירה ברכיבי הזנה ועל כן מתאימה למצבים של חסרים תזונתיים, מכילה את כל חומצות האמינו ומעניקה חלבון מלא ואיכותי (מעל ל-50% ממשקלה הינו חלבון). היא גם עשירה בויטמינים, מינרלים, נוגדי חמצון, חומצות שומן חיוניות וחומצות גרעין. תכולת חלבון מרוכזת (פי 300 מבשר) וספיגה אופטימלית 80% (לעומת 20% בשר), ברזל – פי 50 יותר מתרד, ויטמין B12 פי 3 יותר מכבד וסידן פי 10 מחלב.