המדריך המלא לטיפול במחלות החורף בצורה טבעית

8 דרכים לטפל בשפעת, צינון או מחלות חורף אחרות בדרכים טבעיות

 1. להתלבש חם ולנוח
  בגדים חמים ונעימים ומנוחה אמיתית בתחילתה של המחלה מאפשרים לגוף להפנות את מירב האנרגיה כדי להילחם במחלה. אם נמשיך בחיי היום יום הרגילים שלנו (בואו נודה באמת, רובנו עושים את זה) אנחנו מצד אחד ״מבזבזים״ את האנרגיה הזאת ומפריעים לגוף להילחם במחלה, ומצד שני נהיים הרבה יותר עייפים כי חלק גדול מהאנרגיה שלנו מופנה לעבודת מערכת החיסון.
 1. לקנח את האף לעיתים קרובות ובצורה הנכונה
  חשוב מאוד להקפיד לקנח את האף לעיתים קרובות כדי לאפשר לסינוסים להתנקות. כך אנחנו מונעים הצטברות חיידקים כמו גם כאבי ראש. אבל כאשר אנחנו מקנחים את האף עם כוח רב אנחנו יכולים לגרום לפעילות הפוכה. הדרך הטובה ביותר לקנח את האף היא ללחוץ בעדינות על נחיר אחד בזמן שאנחנו בעדינות מקנחים את השני.
 1. לנקות את הנזלת עם מי-מלח
  תמיסת מי מלח יכולה גם לעזור לנקות את הנזלת מהאף והסינוסים, גם לייבש את הנזלת מהר יותר וגם להקל על כאבי ראש, כאבי אוזניים וכאב גרון. אנחנו ממליצים להשתמש בנטיפוט. כדי להשתמש בנטיפוט בצורה היעילה ביותר נערבב חצי כפית מלח טבעי בכוס מים מסוננים פושרים עד שהמלח נמס ונעביר לנטיפוט. נשען מעל הכיור ונסובב את הראש 45 מעלות לצד ימין ונשים את הנטיפוט בנחיר הימני. נשפוך את התמיסה שבנטיפוט לנחיר תוך נשימה מהפה בלבד, התמיסה תצא מהנחיר השמאלי. אחרי שסיימנו את צד ימין נסתובב ונחזור שוב על אותה הפעילות בצד שמאל. ניתן לחזור פעמיים ביום.
 1. להתקלח או לעשות אמבטיה חמה מאוד
  מקלחת חמה מאוד שממלאה את החדר באדים יכולה לעזור לנו להירגע, להרגיע כאב בסינוסים ונזלת ולהרגיע כאב גרון. לתחושת הנקיון אחרי המקלחת גם יכולה להיות השפעה פסיכולוגית חיובית על תחושת החולי ולעזור לנו להרגיש טוב יותר.
 1. לשתות המון תה חם
  משקאות חמים עוזרים להקל על כאב גרון, נזלת וכאבי ראש. הם עוזרים לנו למנוע התייבשות ומרגיעים את הדלקת בגוף בזמן המחלה. חליטות צמחים חמות עדיפות על תה או קפה עם קפאין מכוון שהן לא מפריעות למערכות הגוף כשאלו עסוקות במלאכת ההבראה. חליטות צמחים מומלצות לתמיכה בזמן מחלה הן לימון, ג׳ינג׳ר ודבש מנוקה, אלדרברי ואכינציאה, שלוש ג׳ינג׳ר, צ׳אי וניל או כל חליטה מחממת אחרת שאתם אוהבים.
 1. לישון עם עוד כרית מתחת לראש אם האף סתום
  שינה עם כרית נוספת תשנה את הזוית של הראש ותעזור להקל על הצטברות הנזלת בדרכי הנשימה שיכולה להפריע לנו לישון ובכך להאט את ההחלמה. אנחנו ממליצים לישון עם כרית נוספת כדי להרים את הראש ובכך למנוע את הצטברות הנזלת.
 1. לגרגר מי-מלח
  גירגור של מי-מלח עוזר לרכך ולהרטיב את הגרון ולכן מרגיע כאב גרון. פעולה זו יכולה להרגיע מאוד את הכאב ולעזור בפעולות כמו שתייה ואכילה שיכולות להיות מלוות בכאב. נערבב חצי מלח ים או מלח הימלאיה ורוד בכוס מים פושרים ונגרגר עד 4 פעמים ביום.
 1. לקחת תוספים שתומכים במהירות במערכת החיסון
  אומנם הזמן האידיאלי לקחת תוספי תזונה לחיזוק מערכת החיסון הוא לפני שהמחלה הגיעה, אבל גם כשאנחנו כבר חולים אנחנו יכולים לשנות את המינון שבו אנו לוקחים את התוספים כדי להביאם לפעילות מלחמתית יותר. לטיפול במחלות החורף הרגילות (כמו שפעת או צינון) מומלץ להגביר את המינון של הויטמין סי ל2 קפסולות, 3 פעמים ביום. ניתן להגביר את השימוש בפורמולת ההגנה היומיומית לחצי כפית, 3 פעמים ביום. רצוי לשלב את אלו עם 2 קפסולות של צמח האנדרוגרפיס 3 פעמים ביום וכף סירופ סמבוק 3 פעמים ביום. חשוב לציין שאלו לא מינונים שרצוי לשמור לאורך זמן. הם נועדו לתת למערכת החיסון את בוסט החוזק אותו היא צריכה כדי להילחם חזק עוד יותר בוירוס.