היתרונות של מיץ אלוורה לבריאות העור

אלוורה הוא צמח מרגיע להפליא, מקרר ומלחח, ששימש כבר אלפי שנים באיורוודה, כמו גם את המצרים הקדמונים והיוונים העתיקים. אלוורה הוא צמח עסיסי בעל עלים בשרניים גדולים. העלה הפנימי הבשרני מאפשר לו לשגשג באזורים עם מעט מאוד גשמים שבהם צמחים אחרים אינם יכולים לשרוד.

למה אלוורה טובה?

אלוורה ידועה בהשפעות הניקוי ושימור הנעורים שלה. אלו נובעים מכך שהיא מכילה תרכובות צמחיות הנקראות פוליסכרידים. באיורוודה, מיץ אלוורה נחשב גם ל'נשא' מצוין עבור צמחי מרפא אחרים, חומרי הזנה, ויטמינים ומינרלים. מחקרים הראו כי נטילת תוספי מזון לצד אלוורה עשויה לייעל את הספיגה שלהם. האלוורה היא צמח מרפא שקל לקחת מכיוון שניתן לשתות מעט מיץ אלוורה מדי יום. מומלץ לקחת את המיץ כל בוקר כמו שהוא או להוסיף למיצים ושייקים. ניתן גם להשתמש במיץ האלוורה לשימוש חיצוני (בסוף המאמר הזה יש 2 דרכים מעולות לכך!)

מהם היתרונות של שתיית אלוורה לבריאות העור?

אלוורה היא מלאה בלחות ולכן היא מרכיב נפוץ במוצרי עור רבים. ניתן להשתמש בה בשימוש פנימי באמצעות שתיית המיץ או כשימוש חיצוני להרגעה והתחדשות.

  1. אלוורה היא מקור לנוגדי חמצון איכותיים שבשימוש פנימי נלחמים ברדיקלים חופשיים ומתח חמצוני לשמירה על מראה עור צעיר ומתוח, עידוד יצירת קולגן והפחתת פיגמנטציה.
  2. האלוורה מכילה תרכובות מקררות ומרגיעות שתומכות בחום ודלקת בעור שיכולים להתפרץ כאקנה, רוזיציאה, דרמטיטיס ועוד. במקרים כאלו שילוב של שימוש פנימי וחיצוני יניבו תוצאות מיטיבות.
  3. אלוורה מקררת ותומכת בריריות מערכת העיכול. היא גם עוזרת לאזן את אנזימי העיכול וחומצת הקיבה ויש לה גם אפקט פרה-ביוטי. לשיפור פעילות העיכול השפעה ישירה על בריאות ומראה העור בייחוד באיזור הלחיים.
  4. אלוורה היא מקור מצוין לויטמין סי איכותי שתומך בניקוי העור ושמירה עליו צעיר כמו גם משפר את פעילות מקדם הגנה להגנה מיטבית מקרני השמש.

האלוורה האורגנית שלנו

מיץ האלוורה האורגני של פוקה מגיע מחווה אורגנית בצפון מזרח מקסיקו, קרוב לגבול הטקסני. הצמחים גדלים במשך ארבע שנים לפני שהם נקצרים כדי להבטיח שהם מגיעים למלוא הפוטנציאל שלהם ומכילים תכולה גבוהה של מרכיבי הפוליסכריד העיקריים. בכל ליטר של מיץ אלוורה של פוקה יש בממוצע 1000 מ"ג של פוליסכרידים, פי שניים ממוצרי אלוורה אחרים שנחקרו.

כל עלה אלוורה עסיסי מכוסה בקליפה קשוחה המכילה תרכובת מרה בשם אלואין, הפועלת כדוחה חקרים להגנה על צמח האלוורה. אלואין הוא גם חומר משלשל חזק, ולכן יש להסירו לפני הפקת מיץ. להכנת מיץ אלוורה של פוקה, הקליפה החיצונית מקולפת ביד כדי לייצר "פילטים" של העלה הפנימי. אלה מעורבבים ליצירת מיץ טעים וטהור, ללא אלואין והשפעתיו.

שתי דרכים מעולות להשתמש במיץ אלוורה בצורה חיצונית

  1. מסיכת פנים של דבש ואלוורה:

מסכת פנים זו משלבת את היתרונות המרגיעים של אלוורה עם התכונות האנטי-מיקרוביאליות והלחות של הדבש להרגעת העור. הוסיפי כף 1 של מיץ אלוורה וכף 1 של דבש גולמי לקערה. ערבבי עד לקבלת תערובת אחידה. מרחי על הפנים נקיות או על כל אזור אחר בגוף והשאירי למשך 20 דקות. שטפי במים חמימים להסרה.

  1. קוביות אלוורה קפואה:

למגש קוביות קרח נמזוג מיץ אלוורה ונקפיא עד לקבלת קוביות קרח. נעביר את קוביות האלוורה על עור הפנים כחלק מרוטינת הערב, עור פגוע מהשמש או כל כבייה להרגעה, הורדת החום ותיקון מהיר של העור. ניתן לשמור במקפיא כחצי שנה.

לרכישה:

מיץ אלוורה אורגני של פוקה
₪220