היתרונות המדהימים של פטריית רעמת האריה

פטריית רעמת האריה הידועה גם בשמה המדעי, היריסיום, היא זן חשוב ברפואה המסורתית של סין, קוריאה ויפן, שם היא שימשה במשך אלפי שנים. בזכות כינוייה, "הפטריה החכמה" שניתן לה בגלל תמיכתה יוצאת הדופן בתפקוד הקוגניטיבי ובבריאות נוירולוגית, הפטרייה זוכה היום לתשומת לב בכל רחבי העולם. בין אם אתם מחפשים לחזק את המוח באופן כללי, לשפר את הריכוז, להרחיק ערפל מוחי, לקדם ערנות ומצב רוח חיובי, או לעורר יצירתיות ובהירות מחשבתית, הנה כמה מהיתרונות העיקריים של פטריית רעמת אריה והדרכים שבהן ניתן לשלב את הפטרייה העוצמתית הזו בשגרת היום-יום.

פטריות רעמת האריה הן פטריות מאכל. כשמוצאים אותן טריות בטבע ומבשלים אותן, יש טעמן לרוב משווה לטעם של פירות ים, במיוחד סרטנים או לובסטר. יותר מרק מנה טעימה, פטריית רעמת אריה סווגה כפטריית מרפא, כלומר היא מזון על עם יתרונות בריאותיים מדהימים. הפטרייה לא רק מכילה חלבון, פחמימות מורכבות, ויטמינים ומינרלים, אלא גם חומרים ביו-אקטיביים התומכים במגוון של תפקודים ותהליכים בגוף. בתפקיד זה, שימוש עקבי בפטריית רעמת אריה עשוי לעזור לגוף לתפקד ביעילות רבה יותר ולשמור עליו מאוזן בנוכחות מתחים פנימיים וחיצוניים.

פטריית רעמת האריה מכילה מגוון רחב של תרכובות ביו-אקטיביות המופיעות באופן טבעי, כולל ארינאצינים והרצינונים, הידועים ביתרונות שלהם לבריאות המוח. מאחר שארינאצינים נמצאים בתפטיר וההריצנונים בגוף הפטריה, השגת היתרונות של שניהם יכולה להתבצע רק על ידי צריכת מוצר פטריות שלם המשלב את כל מחזור החיים של הפטרייה.

תרכובות חשובות אלה שנמצאות בפטריית רעמת אריה יכולות לחצות את מחסום הדם-מוח המגן ולהמריץ את הסינתזה של גורם גדילה עצבי (NGF) ו- BDNF - גורם נוירוטרופי שמקורו במוח. כימיקלים בעלי פעילות ביולוגית חזקה אלו עוזרים לקדם את הצמיחה, התיקון והתפקוד התקין של נוירונים ותאי עצב שהם אבני הבניין של המוח ומערכת העצבים שלנו. גורמים אלו נחוצים לנוירופלסטיות, מצב שמאפשר יצירת מסלולים עצביים חדשים במוח בעקבות פציעה או מחלה.

מחקר ביפן הראה שהתפקוד הקוגניטיבי של גברים ונשים בני 50 עד 80 שקיבלו 3000 מ"ג של אבקת פטריית רעמת האריה השתפר משמעותית לעומת אלו שקיבלו פלצבו. עם זאת, השיפורים אבדו תוך ארבעה שבועות מהפסקת התוסף. מחקר נוסף עם נשים בגיל המעבר הראה איכות שינה טובה יותר, כמו גם שיפור במצב הרוח בנשים שקיבלו אבקת פטריית רעמת האריה לעומת אלו שקיבלו פלצבו.

לפטריית רעמת האריה יש תכונות נוגדות חמצון ואנטי דלקתיות חזקות. נוגדי חמצון מנטרלים רדיקלים חופשיים הנוצרים בתאים שלנו כדי למנוע נזק חמצוני ונוגדי דלקת מעודדים ריפוי. תכונות אלו מגנות על המוח מנזק חמצוני ודלקתי, אך גם יסייעו לנטרל נזקים לרקמות הנגרמים מלחץ חמצוני ודלקת בכל הגוף. 

פטריית רעמת האריה, מכילה פיטוכימיקלים מגוונים, כולל פוליסכרידים, כגון בטא גלוקנים, סיבים פרה-ביוטיים ואנזימי עיכול התומכים בבריאות מערכת החיסון ומחזקים את בריאות פלורת המעיים. התרכובות הביו-אקטיביות של הפטרייה מווסתות את המערכת החיסונית ותומכות בתגובות מדויקות לחוסר איזון על מנת למנוע חוסר תגובה או תגובת יתר.

כדי לקבל את מיטב היתרונות הבריאותיים של פטריית רעמת האריה ניתן לצרוך אותה על בסיס יום-יומי באבקה. הכמות היומית המומלצת היא 2 גרם (חצי כפית) ביום אך ניתן להתייעץ עם נטורופת בנוגע למינון שכן הוא יכול להשתנות בהתאם לצורך אישי. ניתן להוסיף את האבקה לשייקים, קערות יוגורט, חליטות, לאטה, מים, מיץ או אפילו לפזר בסנדוויץ', רטבים לסלט ועוד דרכים שונות ומגוונות. אנחנו מזמינים אתכם להכנס למתכונים שלנו כדי לקבל השראה.

לרכישת פטריית רעמת האריה לחצו כאן