7 יתרונות בריאותיים שאולי לא ידעתן על האורגזמה הנשית

מחקרים מתחילים לחשוף את היתרונות הבריאותיים של אורגזמה עבור נשים מעבר להנאה.
גם אם נחיצותה האבולוציונית מבחינת ההולדה עדיין נתונה לוויכוח, ברור שיש יתרונות בריאותיים שונים מעבר לבריאות המינית הכללית לאורגזמה הנשית. אז אם אתן חושבות שחווית אורגזמה היא רק להנאה, אולי תשמחו לדעת שהיא גם עוזרת לכן ליהנות מאיכות חיים טובה יותר.

1. פעילות מוחית מוגברת
בשנת 2017, מדען המוח והמטפל המיני ד"ר נאן ווייז ערך מחקר על השפעות האורגזמה הנשית על פעילות המוח. המחקר הראה כי הודות לזרימת דם מוגברת למוח במהלך האורגזמה, פעילות המוח נבנתה לאט, כשהיא מגיעה לשיא בנקודת האורגזמה לפני ירידה לאחר השיא. תוצאות אלו מראות את היתרונות של אורגזמה כאימון יעיל למוח. במחקר נמצא גם קשר בין פעילות מינית לתפקוד קוגניטיבי ככל שהאישה מתבגרת. מחקר אחר הראה ששמירה על חיי מין בריאים יכולה לשפר את התפקוד הקוגניטיבי ואת הרווחה הכללית בכל הגילאים.

2. שיכוך כאבים
בנוסף להגברת הפעילות המוחית, מחקרים מצביעים על כך שיתרון נוסף של אורגזמה הוא שסף הסבילות לכאב עולה בכמעט 75% לאחר אורגזמה. נשים דיווחו שאם הן חוו סוגים מסוימים של כאב או אי נוחות, כמו כאב ראש, כאבים אלו נרגעו לאחר אורגזמה. ניתן לייחס זאת לעובדה שבמהלך אורגזמה, כמויות גדולות של אנדורפינים משתחררות, מה שיכול להשפיע על האופן שבו הגוף חווה כאב.

3. מניעת הזדקנות העור
במחקר משנת 2009 על השפעת העוררות המינית על ההורמונים בנשים לפני גיל המעבר, צוות המחקר מצא כי אורגזמה מעלה את רמות האסטרוגן בגוף. מחקרים רבים שחקרו את ההשפעות של אסטרוגן על הזדקנות העור, הגיעו למסקנה כי האסטרוגן יכול לעכב משמעותית את הזדקנות העור. רמות מוגברות של אסטרוגן בגוף עוזרות לשפר את גמישות העור ויכולות גם לעזור לעור לשמור על הלחות שלו.

4. הפגת מתחים
יתרון נוסף לאוקסיטוצין מוגבר במהלך אינטראקציות מיניות הוא ההשפעה החיובית על הפחתת רמות הלחץ והחרדה. מחקרים הראו כי אוקסיטוצין יכול לגרום להשפעות דמויות אנטי-סטרס כמו לחץ דם נמוך יותר ורמות קורטיזול מאוזנות יותר.

5. שינה טובה יותר
כמו אוקסיטוצין, אנדורפינים, המשתחררים גם הם במהלך אורגזמה, קשורים להרפיה. אחד היתרונות של שחרור שני הורמונים אלו הוא שינה טובה יותר, במיוחד אם אתן סובלות מלחץ או נדודי שינה הקשורים לחרדה. פרולקטין, הורמון נוסף התומך בשינה, משתחרר בדרך כלל לאחר האקט, וזו עשויה להיות הסיבה שאנשים רבים נרדמים בקלות אחרי יחסי מין.

6. ירידה במשקל
ירידה במשקל היא לא משהו שאנחנו קושרות אוטומטית לאורגזמה. עם זאת, מחקרים מצאו שפעילות מינית סדירה ואורגזמה נרתיקית הביאו להיקף מותניים קטן יותר ולהפחתה במסת השומן הבטנית. הירידה במסת השומן עשויה גם לעזור לשיפור בריאות הלב וכלי הדם כמו גם בריאות הורמונאלית כללית.

7. מגבירה את הפוריות
אורגזמות קבועות עושות הרבה כדי להגביר את הפוריות של האישה. דוגמאות כוללות הגדלת הסיכוי להריון בכל שלב במהלך המחזור הנשי, משיכה של יותר זרע, כמו גם חיזוק המערכת החיסונית כדי לסייע בהפריה.