איך לחזק את מערכת החיסון באופן טבעי וקבוע

מערכת חיסון חזקה היא אחד הבסיסים הכי חשובים בחיינו מכוון שהיא מגינה עלינו, על השגרה שלנו ועל איכות חיינו. מערכת חיסון שעובדת בצורה אופטימלית היא כזאת שאינה עובדת יתר על המידה, כמו במצבים של מחלות אוטואימוניות ואלרגיות, ואינה חלשה מידי אל מול חיידקים ווירוסים. לכן, לחיזוק ולאיזון מערכת החיסון חשיבות יום-יומית כאמצעי תמיכה והגנה באורח חיים בריא ולא רק כאמצעי לחימה בזמן מחלה. אנחנו יכולים לחזק את מערכת החיסון שלנו לאורך זמן על ידי שינויים בדיאטה ואורח החיים שלנו.

שינה איכותית תומכת במערכת החיסון

שינה איכותית ורסטורטיבית תומכת בכל מערכות הגוף ולכן גם במערכת החיסון. למשל כשאנחנו חולים אנחנו נוטים לישון יותר כדי לתת לגוף זמן לצבור אנרגיה ולהבריא. אם נשקיע באיכות שנת הלילה שלנו באופן קבוע, מערכת החיסון שלנו תתחזק לאורך זמן ותוכל להילחם במחלות ונגיפים בלי שבכלל נרגיש. מומחים ממליצים למבוגרים לישון בין 6-8 שעות בלילה ולילדים בין 8-10 שעות בלילה. אם אתם צריכים עזרה בשינה לחצו כאן כדי להוריד את יומן השינה שלנו.

דיאטת מזון שלם ומערכת החיסון

ירקות, פירות, אגוזים, זרעים וקטניות מלאים בערכים תזונתיים, סיבים ונוגדי חמצון חזקים שתומכים בחיזוק מערכת החיסון. נוגדי החמצון במזון מהצומח מורידים דלקת וחום בגוף (באנגלית: inflammation) על ידי הורדה של רדיקלים חופשיים בגוף. דלקת וחום בגוף נבנים לאורך זמן ומתקשרים לרוב לבעיות כמו מחלות לב, סרטן, אלצהיימר ועוד. בנוסף, הסיבים במזונות מהצומח תומכים בבריאות אוכלוסיית חיידקים המעי שתומכת במערכת החיסון ומונעת כניסה של חיידקים מזיקים לגופנו. לבסוף, מזונות אלו מכילים ברובם ויטמינים ומינרלים שמחזקים את מערכת החיסון כמו לדוגמא ויטמין סי, ויטמין די ואבץ.

תנועה ומערכת החיסון

שגרת אימונים קבועה מחזקת את הגוף באופן כללי ולכן גם את מערכת החיסון. שגרה זו יכולה להיות הליכה באוויר הפתוח, אופניים, יוגה, ריצה קלה ועוד ולא חייבת להיות אינטנסיבית. שגרת אימונים תומכת בהורדת דלקת וחום בגוף ועוזרת לגוף לבנות בנק של תאי חיסון המתחדשים באופן קבוע כדי לשמור על הגוף ממחלות בצורה אופטימלית. 

תוספי תזונה ומערכת החיסון

תוספי תזונה יכולים לעזור לחזק ולאזן את מערכת החיסון שלנו בצורה יום-יומית. תוספים ממזון שלם שגופנו מכיר ויכול לעכל ולספוג בצורה אופטימלית הם התוספים הטובים ביותר לתמיכה במערכת החיסון לאורך זמן מכוון שהם בעצם מורכבים ממזונות אמיתיים ולכן אין להם תופעות לוואי. למשל ויטמין סי מפירות יער, פטריות מרפא, סמבוק ואנדרוגרפיס הם צמחים שידועים בתמיכתם במערכת החיסון, איזונה וחיזוקה ולכן מאפשרים לה להגן עלינו בצורה הטובה ביותר.

לעוד מידע על בריאות מערכת החיסון לחצו כאן להוריד בחינם את החוברת הדיגיטלית שלנו ״מערכת חיזון חזקה״