BLUE FRIDAY- הסיפור של פוקה וטולסי

ה-24 לנובמבר כאן; תאריך המוכר גם בשמו המפורסם "בלאק פריידי", בכל השנה צרכנים מחכים לו בציפייה רבה כדי להתחדש במגוון מוצרים בהנחות מרגשות. 
כמו בכל שנה, אצלנו בפוקה ישראל ובבית טולסי אנחנו מעדיפים לגשת באופן קצת שונה לחג הקניות הבינלאומי; גאים להיות מותג בעל ערכים ירוקים ומקיימים, שמבטיח איכות גבוהה, רכיבים אורגניים, וסחר הוגן לכל עובדינו במהלך כל שלבי תהליך ייצור המוצרים. 
אם זאת הייתה תקופה רגילה במדינה, היינו שמחים להחזיר את יוזמת ה- GREEN FRIDAY, לחגוג ולהתמקד בכל הערכים המדהימים האלו, ולאפשר חלופה ירוקה וחיובית לצרכנות אותה מקדם היום הזה. 

השנה בעקבות המצב, בחרנו להתמקד בערך יסוד אחר (ולא פחות משמעותי!) של החברה, בערכי כחול לבן שלנו, בסיפור הקמת העסק. לחגוג ולשתף אתכם במסע שעברנו להביא את הבריאות האלטרנטיבית לישראל. 
גאים להציג את: BLUE FRIDAY, הדרך שלנו לחזק ולהרים את הקהילה שלנו בתקופה הזאת, להנגיש עבורכם מוצרים שאנחנו מאמינים בלב שלם יכולים לעזור ולתמוך בבריאות הפיזית ונפשית עכשיו יותר מתמיד; ועל הדרך קצת להיזכר ולהודות על מה שבנינו כאן איתכם. 

אז למי שלא הכיר, הנה כמה עובדות על חברת פוקה ישראל והתהליך שהעסק עבר כדי להיות מה שהוא היום:
קבלו במחיאות כפיים סוערות את רפי מוסרי, מייסד "אלטרנטיב פארמה", הידוע לרוב בשמו ״רפי פוקה״. 

לפני כ- 17 שנים, בזמן שהיה מתרוצץ בעולם בנסיעות עסקים של עולם ההייטק, רפי נחשף לעולם הבריאות האלטרנטיבי. הוא היה מביא איתו במזוודה חזרה לארץ מוצרים שאהב עבורו ועבור המשפחה. 
בשנת 2007, פגש את טים וסבסטיאן, המייסדים של פוקה באנגליה והחליט שהגיע הזמן להביא את הבשורה לארץ. באותה תקופה קו המוצרים התמקד בחליטות צמחים אורגניות וצמחים איורוודים שבקושי יכולנו לבטא את שמם (מי שהיה לקוח שלנו בימי הצ׳יוואנפרש שיגיד אני!) אבל איכותם הייתה ונשארה הטובה ביותר בנמצא וזה מה שנתן לרפי את האנרגיה והדרייב ללמוד אותם לעומק ולהעביר הלאה את הידע הזה.

במשך השנים גדלנו וחברנו לחברות נוספות כמו נביטס, סן ווריאור, קייל צ׳יפס (שהקדים את זמנו אם אתם שואלים אותנו), גרין אנד בלאק, טולסי ועוד. רובן עוד איתנו היום וחלקן כבר לא, אבל ערכי הליבה שלנו נשארו תמיד אותו הדבר:

  • למצוא ולהביא לארץ מוצרי בריאות אורגניים בלבד הדוגלים בצריכה של מזון שלם, תומכים באורח חיים בריא ומתמקדים באיכות ושקיפות המקור.
  • לחבור למותגים שחולקים את ערכי הליבה שלנו תוך חשיבה מתמדת על בריאות המשתמש, המגדל והסביבה כי גם הקארמה חשובה לנו.
  • ליצור קהילה של שוחרי בריאות שמתמקדת באיכות תוך חיבור בין חברי הקהילה שלנו ואל הערכים המשותפים שלנו ושל המותגים שלנו.

כל המוצרים שאתם רואים באתר שלנו הם מוצרים שמיוצרים מצמחים, פירות, ירקות, אצות ופטריות שמגודלים לפי הזמנה בשיטות אורגניות ואקולוגיות שמבטיחות את איכות המוצר הסופי. הם מגודלים בסחר הוגן והתחשבות בסביבה. תמיד נכיר את המגדלים והחוות בהן אופטימלי לגדל את הצמחים מבחינת סוג הקרקע, האקלים ומסורות הגידול באיזור. כך יש לנו אפשרות מעקב מזריעת הצמח ועד לצנצנת.

אפילו צמחי הבר שנמצאים בחלק מהמוצרים שלנו נקטפים תוך התחשבות לא להפר את האיזון בשטחים אלו (לא הכל אפשר לגדל בחווה). לא פחות חשוב הוא אופן הטיפול בצמחים לאחר הקטיף וזוהי מומחיות של כל החברות איתן אנחנו בשיתוף פעולה. אף פעם לא נקנה חומרי גלם בשוק החופשי – כי אז אי אפשר לדעת היכן גדלו, מהי מידת הטריות שלהם, מתי נקטפו ואיך טופלו מהקטיף. איכות היא ערך עליון מבחינתנו וכל המוצרים שלנו עומדים בתקני האיכות הכי מחמירים בעולם (Fair Wild, Fair For Life, Soil Association, B Corp, non-GMO, Organic).

טולסי
סיפורו של המותג הישראלי בהשראת פוקה באנגליה, התפתח עם הזמן.
אנחנו מחוברים באופן פעיל לאנשים ולחברות שמספקים תשוקה, מודעות, יושר ואהבה בכל מה שהם עושים. חשוב לנו ליצור עבור הקהילה שלנו את המוצרים האיכותיים ביותר בעולם, גם כי אנחנו מוכרים את מה שאנחנו עצמנו לוקחים - ואנחנו מתייחסים לגופנו כמקדש של אהבה שמהדהד לזולת לקהילה ולסביבה.

לכן, כשחשבנו על מותג משלנו, זה היה לנו הכי ברור בעולם שהוא יהיה חדשני, טרנספורמטיבי, מתקן את הסבל ממחלות חשוכות מרפא, מונע מחלות ומשפיע בעוצמה עלינו ועל והדורות הבאים. אנחנו עומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר שלנו לגבי איכות ועוצמת הצמחים ויושר, שיטות עבודה אתיות ושרשרת מזון מקיימת. האדפטוגנים שלנו כמו הסופרפוד וצמחי המרפא מועברים ללקוחות שלנו בדיוק כמו שהטבע התכוון.

"לדעתי הדרך לחיים בריאים ומאושרים, חיי חיוניות ללא גיל, מתחילה בלקיחת אחריות על הבריאות. זה הכרחי להקשיב לגוף שלנו וללמוד מה הוא צריך בכל שלב, מה עושה לו טוב ומה פחות ואז לתת לו את האיכות הגבוהה ביותר של מה  שהוא צריך" - רפי מוסרי

כולנו בצוות פוקה ישראל וטולסי מודים על ההזדמנות להנגיש עבור הקהילה שלנו מגוון מוצרים מדהימים, להיות חלק מגוף משמעותי במדינת ישראל שמציע פתרונות טבעיים לבריאות הגוף והנפש. 
מאחלים לכולם הרבה בריאות, שקט פנימי ובשורות טובות, שהתקופה המאתגרת הזאת תגמר בקרוב ושנשמור על ערכי האחדות בעם, שנמשיך לחזק ולאהוב אחד את השני גם ביום שאחרי.

מוזמנים להינות מהנחה חד פעמית ומיוחדת על כל חליטות התה של פוקה- בקישור הזה ושיהיה לכולם BLUE FRIDAY שמח!