צמחי מרפא אדפטוגניים שאושרו על ידי רופאים עבור תסמונת קדם וסתית ווסת טובה יותר

כל כך הרבה נשים סובלות מרגישות בשדיים, מצבי רוח, נפיחות, כאבי ראש, חרדה, נדודי שינה, עייפות ואקנה שמגבירים את הסימפטומים של הוסת שלהן. כ-75% מהנשים חוות אותן, ואצל כ-20% מהן, התסמינים הללו כה חמורים שהן נעזרות בתרופות.

לעתים קרובות, חוסר איזון הורמונלי מגביר את התסמינים הללו, כולל רמות אסטרוגן דומיננטיות הדוחפות פרוגסטרון והורמונים אחרים. בנוסף לתסמונת קדם וסתית כואבת וכאבי מחזור, חוסר איזון הורמונלי עלול - לאורך זמן - להוביל לנשירת שיער, עלייה במשקל, תסמינים קשים של גיל המעבר, הפרעות במצב הרוח, קשיים להרות ועוד הרבה יותר.

נשים רבות חוות גם השתוקקות לסוכר לפני המחזור ואחרות מסתמכות על קפה כדי לפצות על שינה בעייתית. תסמינים אלו יחד עם מתח כרוני, רעלים סביבתיים ובינג׳ בנטפליקס במקום להתאמן, יוצרים נוסחה בטוחה כדי להוציא את ההורמונים מאיזון ולהגביר את תסמיני הוסת.

איך אדפטוגנים עוזרים להפחית את הסימפטומים של תסמונת קדם וסתית

אמנם אדפטוגנים לא יעלימו את כאבי המחזור לבדם, אבל הם יכולים לעשות פלאים אם משלבים אותם עם שמירה על אורח החיים שלך. נרחיב על כך בסעיף האחרון, אבל אכילת תזונה אנטי דלקתית, ניהול רמות מתח ושמירה על יציבות רמות הסוכר בדם גם הם מפתח לאיזון ההורמונים ולמזעור התסמינים.

איך אדפטוגנים עובדים? צמחי מרפא אדפטוגניים יוצרים איזון. הם מווסתים את רמות הקורטיזול ומתחילים לאזן את ההורמונים באופן כללי תוך כדי שהם מאפשרים לגוף לנהל טוב יותר את רמות הלחץ והמתח. חשבו עליהם כעל תרמוסטט שמתאים את עצמו באופן טבעי ליצירת טמפרטורת חדר מושלמת.

יתרונות של צמחי מרפא אדפטוגניים שיכולים לשחק תפקיד במזעור תסמיני הוסת:

 • איזון רמות הקורטיזול
 • הורדת דלקת
 • שיפור תפקוד האדרנל
 • תמיכה במערכת החיסון
 • הגברת הסיבולת הפיזית והנפשית
 • עזרה למוח ולאדרנל שלך לתקשר טוב יותר

צמחים ופטריות אדפטוגניים לתמיכה בתסמונת קדם וסתית והקלה בכאבי מחזור:

 1. מאקה (עוזר עם: גלי חום, הזעות לילה)
  את מרגישה חמה ונוטה להזיע לפני המחזור? לא, גלי החום והזעות לילה לא מגיעים רק לנשים בגיל המעבר, הם יכולים גם להגיע לכל אחת מאיתנו לקראת המחזור שלנו עקב תנודות באסטרוגן. שורש המאקה יכול לאזן הורמונים ולשפר את החשק המיני. המאקה יכול גם לעזור בניהול תסמיני הוסת, לתמוך במערכת החיסונית שלך, לשמור על בריאות בלוטת התריס ועוד.
 1. גוטו קולה (עוזר עם: סטרס)
  מרגישות נתונות לחסדי הלחץ? תסמיני הוסת עלולים להגביר עוד יותר את הלחץ שאת כבר מרגישה ביום יום שלך. גוטו קולה יכול להיות מועיל אם חווה סטרס יוצא דופן במהלך התקופה המובילה לוסת ותוך כדי הוסת. מתן אהבה לאדרנל שלך בזמן הזה תוך הפחתת כל מה שמעורר את הורמוני הסטרס יתר על המידה יכולה לעזור לך לנהל טוב יותר את הסימפטומים.
 1. אשווגנדה (עוזר עם: חרדה, נדודי שינה)
  חווה נדודי שינה או חרדה לקראת המחזור? שורש האשווגנדה שם את הקורטיזול על ״השתק״ ומביא לתחושת רוגע עמוקה. אם את מרגישה עייפה, צמח זה יכול להיות מועיל במיוחד לפני השינה. אשווגנדה מפחית דלקות, מתח חמצוני וחרדה ומשפר את איכות השינה, הזיכרון, האנרגיה והחשק המיני. הוא יכול גם להפחית דימום כבד במהלך המחזור שלך ולהעלים שרירנים ברחם בשימוש ארוך טווח.
 1. קורדיספס (עוזר עם: חשקים לג'אנק פוד)
  קורדיספס היא פטריית מרפא המסייעת באיזון רמת הסוכר בדם, שיכולה להיות השורש לחשקים העזים שאנחנו חוות בתקופת הוסת. היא גם עוזרת להזין ולתמוך באדרנל שלך ולשפר את תפקוד הכבד. מחקרים מראים שקורדיספס מהווה נוגד חמצון נהדר ולוחם סרטן, תוך הפחתת דלקת. היא גם תומכת במערכת החיסון, בכבד, בכליות, בלב ועוד. בונוס נוסף: היא נחשבת כאפרודיזיאק טבעי נהדר.
 1. ריישי (עוזר עם: חסינות וסירקולציה)
  ריישי היא פטרייה הבונה את חוזק האדרנל שלך, הופכת אותך לעמידה יותר בפני מתח, ועוזרת לשמור מהצטננות על ידי חיזוק המערכת החיסונית שלך. ריישי גם מעודדת סירקולציה ולכן עוזרת להורמונים להסתובב בגוף בחופשיות כמו גם מניעה את הדם ולכן תומכת במחזור קל יותר.

באיזו מהירות האדפטוגנים האלה מפעילים את הקסם שלהם?
צמחי מרפא אדפטוגניים אלה פועלים ממש טוב בפני עצמם וניתן לשלבם כדי לקבל אפקט סינרגטי מועצם. אך אנא התאזרו בסבלנות כי הם לא עובדים בן לילה. תנו להם חודשיים-שלושה כדי באמת להרגיש את ההשפעה המועילה שלהם. אנחנו ממליצים להשתמש בצמחים והפטריות האלו בשילוב עם חומרים מזינים אחרים כמו ויטמיני B לתמיכה מקיפה באדרנל.

איך להגביר את היעילות של אדפטוגנים:

תוכלי לקבל תועלת מקסימלית מצמחי המרפא האדפטוגניים - ולפרד לשלום מבעיות מחזור - כאשר תשקיעי בפעילות גופנית שאת אוהבת ושגרת שינה איכותית ותיקחי אחריות על אורח החיים שלך בשלוש הדרכים הבאות: 

 • אכלי תזונה אנטי דלקתי: תסמונת קדם וסתית ודלקת הולכים יד ביד, מה שיכול להגביר את הסימפטומים שלך ולתרום כמעט לכל מחלה שאפשר להעלות על הדעת. שינויים בדיאטה שיכולים להוריד דלקת כוללים הורדת הגלוטן, מוצרי החלב, הסוכר, המזון המעובד וכל מזון שאת רגישה אליו במידת האפשר מהדיאטה שלך. הוספת הרבה מזונות אנטי דלקתיים כמו דגים שנתפסו בטבע, ירקות ועלים ממשפחת המצליבים (ברוקולי, קייל, כרובית, כרוב, קולארד...) ופירות דלי סוכר כמו אבוקדו ופירות יער.
 • ניהול לחץ. הגוף שלך משחרר קורטיזול, הורמון לחץ המופרש מהאדרנל שלך, רק בשעות מסוימות של היום ובזמני לחץ. כאשר את חווה לחץ כרוני ממושך, בלוטות יותרת הכליה שלך עובדות שעות נוספות, משחררות קורטיזול נוסף ומוציאות הורמונים אחרים מאיזון. יוגה, נשימות עמוקות, מדיטציה, הליכה באוויר הפתוח, חליטות מרגיעות ושגרה איכותית הן דרכים מצוינות לנהל את הסטרס בחיינו.
 • שמרי על יציבות הסוכר בדם. כאשר האינסולין עולה, גם האסטרוגן עולה, ועלולים להיגרם תסמינים כמו שינויים במצב הרוח, מחזור כבד, חשק מיני נמוך ונפיחות. אין לדלג על ארוחות במהלך המחזור שלך! במקום זאת, מלאי את הצלחת שלך בשילוש הקדוש של שומן, חלבון וסיבים.