3 דברים שכדאי לשמור ליד שולחן העבודה לפרודוקטיביות מירבית

אם אתם קוראים את המאמר הזה בעבודה או במשרד הביתי, הסתכלו סביבכם ובחנו מה אתם רואים. הדברים שאנחנו שומרים על שולחן העבודה ובמגירות שלנו הם לרוב פרטים אישיים אבל בחירתם צריכה להיעשות מתוך כוונות קשובות ומטרות בריאות. הסיבה לכך היא שלדברים הקטנים שאנחנו שומרים סביבנו יכולה להיות השפעה גדולה על מידת הפרודוקטיביות, המוטיבציה והסיפוק שאנו חווים במהלך יום העבודה. ולמרות שלא חסרים דברים חיוביים, הנה שלושה דברים שכדאי לשמור ליד שולחן העבודה שיכולים גם לעזור להכניס למוד של עבודה פרודוקטיבית והעלות את המוטיבציה:

צמח חי

אלא אם כן יש לכם לוח זמנים גמיש לעבודה או אתם עובדים מרחוק, כנראה שלא תוכלו לבלות את ימי העבודה בחוץ מתחת לעץ מוצל. עם זאת, מחקרים מראים שאפילו הצצה קצרה לטבע יכולה לחולל פלאים כשזה מגיע ללהתרכז במשימות. למעשה, עובדים המוקפים בצמחים נוטים להיות פרודוקטיביים יותר ב-15% מבני גילם שאינם נמצאים בסביבה ירוקה. צמחים גם עוזרים לנקות את האוויר בחדר, מה שעוזר למוח לתפקד טוב יותר. למזלנו, אפשר להביא את החוץ פנימה על ידי הצבת צמחים בחדר העבודה. אפשרויות טובות לצמחים המשגשגים בתוך הבית ואינם זקוקים לתחזוקה רבה כוללות קקטוסים, אלוורה ובמבוק.

אוזניות מבטלות רעש

המשרד המודרני יכול להיות רועש ומסיח את הדעת, במיוחד במשרד פתוח המעדיף שיתוף פעולה על פני פרטיות. מחקר אחד מצא כי 53% מהעובדים שנשאלו חשו מוטרדים מאנשים אחרים בזמן שניסו להתמקד ו-69% מהם לא היו מרוצים מרמות הרעש במקום העבודה. אחד הפתרונות הקלים ביותר לבעיית הפרודוקטיביות הזו הוא שימוש באוזניות מבטלות רעש כדי להטביע את הצלילים המקיפים אותך.

חטיפי סופרפוד

קשה להיות פרודוקטיביים בעבודה כשאנחנו רעבים או אם אנחנו ממלאים את הגוף בחטיפים חסרי חומרים מזינים לאורך כל יום העבודה. לחם, ממתקים, קפה ומזונות מתוקים אחרים שממלאים את המטבחונים עשויים להיראות מפתים, אבל הם יכולים לגרום לרמת הסוכר בדם להרקיע שחקים ואז להתרסק כמה שעות לאחר מכן, ובכך להרוג את הפרודוקטיביות שלנו. לכן מומלץ לשמור נשנושים מלאי אנרגיה בשולחן העבודה, לרגעים בהם הרעב או חוסר יכולת להתרכז תוקפים אותנו. חטיפי הסופרפוד שלנו מלאים במזונות על שיתנו אנרגיה, ימריצו, ישפרו את יכולת המוח להתרכז ויחזקו יצירתיות ובהירות מחשבתית. בנוסף אנחנו ממליצים להצטייד בחליטות צמחים לרגעים בהם בא לנו קפה.