4 צמחים שאנשים עסוקים צריכים להכיר

מי מאיתנו לא מרגיש שהוא צריך לפעמים בוסט של אנרגיה וכוחות להתמודד עם היומיום.
אם אתם אנשים עסוקים, מלאי עשייה, עומדים הרבה על הרגליים, נמצאים כל הזמן בתזוזה אתם מכירים את התחושות  והמחיר שאורח חיים אינטנסיבי גוזל מאיתנו.
אולי אתם מרגישים את העייפות שמגיעה אליכם מידי יום, אולי זה סטרס ומתח שמבקרים אתכם בכל מיני מצבים או אולי אתם  מרגישים את חוסר הבהירות והריכוז שנעלם, לפעמים ממש אחרי כמה שעות של ניסיון עבודה.

הרבה אנשים משתפים אותנו בקשיים האלה. עולם הצמחים הוא כל כך רחב והטבע מלא בידע שאם רק נבחר להכיר אותו נוכל לטפל ולדאוג לעצמנו הרבה יותר טוב.
אנחנו פה היום לשתף אתכם בצמחים שיכולים לעזור ולתמוך בכם בכל המצבים האלה ולגרום ליום ולחיים שלכם להיות ולהרגיש הרבה יותר טובים.


הכירו את הצמחים האדפטוגנים שיתמכו בכם במצבי של סטרס ומתח ויגרמו למצב הרוח שלכם לעלות.


טולסי- הולי בזיל
טולסי, המכונה בזיליקום קדוש, יש השפעה חיובית על מצב הרוח ובריאות הנפש.
בהודו מאמינים שבזיליקום קדוש הוא עשב קדוש שיכול לעבוד על ריפוי הרוח או הנשמה.
בניסוי קליני על tulsi מצאו שהוא מועיל להקלה על הפרעת חרדה כללית באנשים, יחד עם סימפטומים נלווים.

רודיולה
רודיולה מעוררת אנרגיה, כפי שפורט לעיל, ועשויה להועיל לאנשים שחשים עייפים או חסרי אנרגיה . מחקרים קליניים הראו שזה עוזר לאזן את האדרנל ותומך בהתמודדות שלו עם מצבי לחץ.

שכיסנדרה
שכיסנדרה עוזרת "להפוך דואגים ללוחמים". היא מתאימה ועוזרת מאוד לאנשים שמתעצבנים בקלות ומתקשים להרגיע את עצמם אחרי.
מחקרים הראו שתרכובות מועילות הנקראות ליגנאנים המצויות בשכיסנדרה עוזרות להילחם בחרדה הנגרמת על ידי מתח, בעוד שמחקרים אחרים הראו שיש לה יתרונות כנוגדת דיכאון ומשפרי קוגניטיביות.

אשווגנדה
אשווגנדה נמצאה כמפחיתה את התגובה הפיזיולוגית של הגוף ללחץ.
הוא עוזר לאזן אתרמות בהקורטיזול במצבי לחץ בקרב אנשים הנוטלים אותו, מה שהופך אותו למועיל ללחץ.  אשווגנדה יכולה גם לעזור להחזיר את הסיבולת והאנרגיה עמוקה, ואפילו לעזור לקדם שינה רגועה - וזו הסיבה שעדיף לקחת אותה אחר הצהריים או בערב אחרי שסיימתם את יום העבודה שלכם.