היתרונות של דבש המאנוקה – הדבש המדהים ביותר בעולם

דבש מאנוקה הוא אחת מצורות הדבש הייחודיות והמועילות ביותר בעולם. בשנת 1981, חוקרים מאוניברסיטת וואיקאטו בניו זילנד גילו שלדבש מאנוקה יש רמה גבוהה משמעותית של אנזימים מאשר בדבש רגיל. הם זיהו את הרכיב הפעיל בשם MGO, מתילגליוקסל, שריכוזו הוא שקובע את עוצמת הדבש שבצנצנת. דבש מאנוקה הוא אנטי דלקתי, אנטי בקטריאלי ואנטי מיקרוביאלי, מה שהופך אותו לתוספת נהדרת לכל שגרת בריאות הוליסטית אמיתית.

היתרונות המדהימים של דבש המאנוקה

דבש מאנוקה לכוויות ופצעים

אנזימי המתילגליוקסל פועלים כאנטיבקטריאליים. לכן הדבש מאנוקה מרגיע דלקת וכאב ונהדר לשימוש בעת חבישת פצע (אצלנו הוא נמצא בערכת היד הראשונה תמיד). הוא משפר את זמן ריפוי הפצעים ומתקן את תאי הדם הלבנים.

דבש מאנוקה לעיכול תקין

דבש מאנוקה נפלא לתמיכה בחיידקיי המיקרוביום ולשיפור העיכול הטבעי. דבש המאנוקה הוא דרך מצוינת להיפטר מהפתוגנים במערכת העיכול ולשמור על זרימת העיכול כהלכה. הסיבה לכך היא שהוא מכיל אוליגוסכרידים, בעלי השפעה פרה-ביוטית על המעיים המעודדים גדילה בריאה של אוכלוסיית המיקרוביום. בנוסף, תכולת נוגדי החמצון הגבוהה נמצאה יעילה בטיפול בכיבי קיבה, מחלות מעי דלקתיות, קוליטיס, דיספפסיה, GERD, זיהומי סטפי, הרעלת מזון ועוד.

דבש מאנוקה לבריאות הפה

למי שמחפש לשמור על בריאות השיניים והחניכיים, דבש מאנוקה הוא המענה המושלם. בגלל תכונותיו האנטי-בקטריאליות והמיקרוביאליות, הוא יכול להרוג פלאק, למנוע ריקבון של שיניים ובעיות עששת אחרות ולשפר את בריאות החניכיים במיוחד לאנשים הסובלים מדלקות או מחלות חניכיים אחרות. ניתן להשתמש בדבש המאנוקה כדי לצחצח שיניים במקום משחת שיניים או על ידי גרגורו כמי פה.

דבש מאנוקה לתמיכה במערכת החיסון

דבש מאנוקה הוכח כבעל יעילות נגד חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה וכמקדם את כוחות הריפוי של הגוף נגד פתוגנים פנימיים וחיצוניים. בזמן מחלה, הוא ישפר את כאבי הגרון, ויעזור להרגיע שיעול ולשפר תסמיני הצטננות. דבש המאנוקה מסייע גם לאנשים עם בעיות סינוס חריפות ואלרגיות עונתיות.

דבש מאנוקה לאקנה, אקזמה ודרמטיטיס

בשל תכונותיו האנטי דלקתיות, לדבש המאנוקה תכונות ריפוי יוצאות דופן עבור בעיות עור. הוא יכול להפחית אדמומיות ולרפא עור עמוס בסבום או דלקתי כמו במצבים של אקזמה או פסוריאזיס. בנוסף, בשל תכונותיו האנטי-בקטריאליות ניתן להשתמש בו על מנת להעניק חמצן לנקבוביות, מה שמפחית את כמות החיידקים המזיקים על העור ויכול לשפר באופן דרסטי עור עם נטייה לאקנה. ניתן להשתמש בדבש מאנוקה כשטיפת פנים יומיומית, טיפול נקודתי ישיר באקנה או להכין מסיכת פנים ולהשאיר על הפנים/האיזור המבוקש כ20-30 דקות מספר פעמים בשבוע.

דבש מאנוקה לתיקון העור

אנחנו חיים בעולם מוצף ברעלים שכמעט בלתי אפשרי להימנע מלספוג אותם. זו הסיבה שאנחנו חייבים לטפל יתרה בעור שלנו המגן עלינו מרעלים אלו וסופג אותם עבורנו. דבש מאנוקה מקדם את התחדשות העור, מתקן נזקים לתא ומפחית צלקות.

דבש מאנוקה לשימור הנעורים

מחקרים מראים כי המתילגליוקסל המצוי בדבש מאנוקה מגביר את ייצור הקולגן בעור, מקדם צמיחה מבנית וצמיחה מחודשת. חומצות האמינו של מאנוקה משלימות בצורה מושלמת את איזון ה-pH של העור שלנו ותומכות באנטי איג׳ינג. דבש המאנוקה גם מעניק לחות לעור, עוזר לשמור על העור זוהר, ומשחק תפקיד חשוב במניעה והפחתת קמטים. ניתן לקחת מנוקה פנימית או חיצונית מסיבה זו.

רכשו את הדבש שלנו כאן