פטריית קורדיספס- מה היתרונות שלה ולמה כדאי לספורטאים לשלב אותה?

פטריית הקורדיספס
פטריה בעלת יתרונות בריאותיים רבים אבל במה בעצם היא טובה?
הכנו לכם כאן רשימה עם כמה מתוך היתרונות הרבים של הקורדיספס 

אנטי דלקתיות
אחד היתרונות המרכזיים של קורדיספס הוא תכונותיו האנטי דלקתיות הודות לרמות הבטא גלוקן של הפטרייה. בעוד שדלקת מסוימת בגוף טובה, עודף עלול להוביל להרבה דברים רעים כמו מחלות לב, סוכרת, סרטן ומחלות אוטואימוניות כמו דלקת פרקים. גיבורי הסיפור שלנו, בטא-גלוקנים, הם פוליסכרידים המופיעים באופן טבעי שיכולים לעזור להפעיל את ההגנה החיסונית של הגוף שלכם.
מחקרים הראו שחשיפה ל-Cordyceps יכולה לעזור לדכא את החלבונים בגוף הגורמים לדלקת, דבר שיכול לראות את הפטרייה משמשת תגובה טיפולית למחלות אוטואימוניות רבות (שזה WIN עבורנו!).

 שיפור הביצועים האתלטיים
קורדיספס נחשבת לאדפטוגן ותוסף לפני אימון. הפטרייה נחשבת כמגבירה את ייצור ה-ATP (המולקולה, אדנוזין טריפוספט) בגוף, שהוא גורם חיוני לאספקת אנרגיה לשרירים. ייצור מוגבר של ATP גורם לדם לשאת יותר חמצן ו-ATP ללב, למוח, לכבד, לשרירים, כמו גם לכל תא בודד בגוף. זה גורם לנו להרגיש הרבה יותר אנרגטיים ופחות עייפים, בלי כל תופעות הלוואי של צמחים מממריצים אחרים כמו קפה וגוארנה. מחקר משנת 2010 אף מצא כי Cordyceps הראה ביצועי פעילות גופנית משופרים בחולים מבוגרים בריאים וסייע לשיפור תפקוד נשימתי ומטבולי לאחר תקופת ניסיון של 12 שבועות.

 הוספת נוגדי חמצון 
פטריית הקורדיספס עשירה בנוגדי חמצון שיכולים לעזור במניעת מחלות ומחלות. יש להם גם כמה תכונות אנטי-אייג'ינג חזקות למדי שיכולות לעזור להילחם בעייפות, להגביר את החוזק ולמנוע את הופעת הקמטים. 

על פי  הרפואה הסינית המסורתית יישום של קורדיספס מיוחס למרץ וחיוניות - טוניק סודי הידוע כיוצר כוח ואנרגיה לגוף ולנפש.

וזה רק בקצרה יש כל כך הרבה יתרונות אחרים של קורדיספס שאפילו לא הזכרנו, כמו יכולתו לטפל במחלות נשימה וריאות, השפעות אנטי-גידוליות ותרכובות הגנה על הלב.
מזמינים אתכם לקרוא על זה עוד בבלוג שלנו ולמצוא את הפטרייה לרכישה באתר.