משלוח חינם מהיום למחר בכל קנייה מעל ₪150

סופרפוד- הדלק הנכון

מחבר:

 

"שחר חדש זורח על עולם התזונה"- דיוויד וולף

עם אתגרי העולם המערבי, עתיר הסטרס, המזון המתועש והעדר חומרי ההזנה (הנוטריינטים)  , הדרך היחידה לשמור על ויטליות, אנרגיה, רעננות, סבלנות ויכולת ספורטיבית היא לתת לגוף את הדלק הנכון – סופרפוד.

 מזונות העל הם שילוב בין מזון ותרופה , הם המזונות החזקים ביותר, המרוכזים ביותר והעשירים ביותר במרכיבים תזונתיים על פני האדמה. התועלת שניתן להפיק מצריכתם עולה בהרבה על צריכת מזון רגיל. הם מזינים אותנו ברמה העמוקה ביותר האפשרית והם הדלק האמיתי של שוחרי הבריאות.

כדי לשנות את הגורל שלנו ולזכות בבריאות קורנת ניתן לשקם את עצמינו כבר עכשיו על ידי אכילת מזונות העל. השפעתם מסוגלת להקל על התסמינים של כל מחלה ולחזק בצורה משמעותית את מערכת החיסון שלנו.

פירות וירקות אורגניים, אגוזים, זרעים, נבטים, שמנים בריאים, קטניות ודגנים מלאים הם חלק חשוב מהתזונה שלנו אך אינם משתווים לעוצמה התזונתית של מזונות העל.

כשמדובר בבריאות קורנת רק מזונות העל מסוגלים לעמוד בדרישות הגוף-נפש ולספק מענה כולל. הם מטהרים את הגוף, מספקים נוטריינטים ואנרגיה, ויטמינים ומינרלים חיים, מתקנים חוסר איזון, ומביאים אותנו למשקל הרצוי תוך הנאה, רעננות וכיף.

 

תדר אנרגתי גבוה: חלק גדול ממזונות העל, שורד כבר אלפי שנה בסביבות חיים קשות לגידול. בתנאים קשים אלו סיגלו לעצמם הצמחים מגוון נוטריינטים, ויטמינים מינרלים וחומרים ייחודיים נוספים שעוזרים להם לשרוד במקום הגידול וגם לספק אדפטציה ואנרגיה, כוח, סיבולת ויכולת הסתגלות לתושבים בסביבת החיים שלהם.

תרבויות עתיקות כמו האצטקים, המאיה , האינקה, נזירים בודהיסטים ושבטים אינדיאנים מעידים על שימוש בסיסי במזונות העל על מנת להקנות לגוף יכולת להילחם יותר בגבורה, למדוט בצלילות בהירה ולהאריך חיים בחינניות.

משתמשים במזונות העל במערב יודעים שתדר גבוה דוחה תדר נמוך ,ניתן לראות שהשימוש במזונות העל במהלך היום, הופך להיות הרגל מועדף של הגוף והשפעתו האנרגתית דוחקת  מזונות רגילים עם תדר נמוך יותר.

חברת פוקה – משתמשת במזונות על בפורמולות שלה על מנת לספק מיגוון נוטריינטים חשוב להזנה ניקוי רעלים והשבת האיזון. פורמולות כמו ויטליס, ירוקים מנקים, מיץ עשב חיטה ,ספירולינה וכלורלה וברי סי מפירות יער , מביאים לך את הטוב שבמזונות העל , עמוסים באנרגית החיים ובתדר גבוה.

 

חמשת הסופרפודס הטובים ביותר לאתלטים:

1. מי קוקוס – משקה איזוטוני טהור לרוויה מקסימלית והשבת האלקטרוליטים והסוכרים שאבדו ונוצלו במהלך פעילות גופנית.

כאשר איזון האלקטרוליטים נשמר בגוף: מתבצעת נשיאה יעילה של חמצן ונוטריינטים המביאה להתחדשות מהירה יותר של התאים ובניית רקמות השריר, פעילות האנזימים, בהם תלוייה היכולת הגופנית - אופטימלית, הסטרס הנוצר כתוצאה מהאימון פוחת, זמן ההתאוששות בין האימונים מתקצר, היעילות עולה והגוף מוכן יותר לאימון הבא.

*מומלץ לשתות את מי הקוקוס במהלך הפעילות הגופנית ואחריה – לשיפור ההתאוששות.

2. אסאי – מכיל שפע של ויטמינים ומינרלים ונוגדי חמצון יחודיים כמו רזברטרול ואנתוציאנינים. האסאי מסייע לשיפור זרימת הדם בזמן הפעילות הגופנית, משפר את ייצור האנרגיה בתאים (ובייחוד בשרירי השלד) ומסייע להתאוששות ותיקון הרקמות, לאחר הפעילות הגופנית.

*את האסאי מומלץ לצרוך לאחר הפעילות הגופנית בסמודיס, סורבה פירות, חטיפי אנרגיה וקינוחים שונים.

3.צ'יה – מקור נהדר לחומצות שומן חיוניות ובייחוד אומגה 3, מינרלים, סיבים תזונתיים וחלבון. צ'יה שפירושה – כוח בשפת המאיה, משמשת להגדלת האנרגיה והסיבולת, בייחוד בריצות ארוכות, מונעת דלקות וכאבים הנוצרים בפעילות גופנית ומעניקה תחושת מלאות ושובע.

*את זרעי הצ'יה מומלץ לשלב במהלך היום בסמודיס, פודינג, חטיפי אנרגיה, דייסה, גרנולה ועוד.

4. ספירולינה – עשירה במיוחד בחלבון (מעל ל-50%) שרובו מגיע כחלבונים קצרים וקלים לעיכול והטמעה וכך הספירולינה מסייעת לשיקום מהיר ויעיל של השרירים לאחר הפעילות הגופנית ולשיפור ההתאוששות. כמו כן הספירולינה מכילה B12, ברזל, סידן, B6, מגנזיום ונוגדי חמצון המשפרים את רמות האנרגיה והתפקוד הספורטיבי וממלאים את המאגרים התזונתיים, שמתרוקנים בעת פעילות גופנית נמרצת.

*את הספירולינה ניתן לצרוך כאבקה וכטבליות, בתוך סמודיס, סלטים, תבשילים וחטיפי אנרגיה.

5. קקאו – בעל תכולת מגנזיום גבוהה שומר על בריאות הלב וכלי הדם ותומך בהם בעת פעילות גופנית. בנוסף, הקקאו בעל תכולה גבוהה של נוגדי חמצון מסוג פוליפנולים המצמצמים את נזקי הסטרס הנוצר בפעילות גופנית. הקקאו מכיל תיאבורומין וטריפטופן המשפרים את רמות האנרגיה ומחזקים את שחרור הסרוטונין בזמן פעילות גופנית, לאושר עילאי...

*את שבבי ואבקת הקקאו ניתן לצרוך לפני הפעילות הגופנית, בסמודיס, קינוחים, חטיפי אנרגיה, שוקולד טבעי ועוד.

 

TOP