משלוח חינם מהיום למחר בכל קנייה מעל ₪150

למה אצנים זקוקים לאדפטוגנים ?

מחבר:

 

“תן למזונך להיות התרופה שלך ולתרופות שלך להיות מזונך "היפוקרטס

המשפט הזה שגור ומצוטט ע"י כל ספר הזנה בריאה שיצא לאור בשנים האחרונות . המרשם העתיק של היפוקרטס מכיל שתי המלצות , המלצה לאכול בריא כדי לא להזדקק לתרופות, והמלצה לאכול תרופות כאילו היו מזון ופה התובנה הגדולה, החידוש האולטימטיבי. תכניס את צמחי המרפא שלך לשמוש יומי כמזון.

חקירה של מסורות עתיקות שהשתמשו בצמחי מרפא כמזון מגלה את נזירי השאולין (לוחמים בודהיסטים מפורסמים), דאואיסטים מאריכי ימים, שמאנים אינדיאנים, ספורטאים סובייטים ויוגיסטים איורוודים.

ההבנה שלהם באיכויות של צמחי על שמכונים אדפטוגנים ,עמוסים בחומרי מרפא מחזקים ושילובם על בסיס קבוע בתזונתם היומית מהווה אתגר לחיים קורנים והשבת הנעורים.

צמחים אדפטוגניים- שיפור העמידות ויכולת ההסתגלות

 

צמחים אדפטוגנים מחזקים את מערכת החיסון, עוזרים לגוף להסתגל לשינויים, משפרים את איכות החייים וההרגשה הכללית, מסייעים להחלים ממחלה, לעבור טיפולים קשים ולהשתחרר ממצבי לחץ.

 

צמחים אלה משפיעים על בלוטת האדרנל , הם משפרים את תגובת האדרנל למצבי סטרס מתמשכים או חזקים, הגורמים להתשה של בלוטה זו. שחיקת האדרנל גורמת בהדרגה לירידה בתנגודת הטבעית של הגוף ויוצרת תסמינים נוספים ממוקדים.

 

המשותף מבחינה כימית לצמחים האדפטוגנים הוא מבנה מולקולרי דומה להורמונים אנדוקרינים (הורמוני האדרנל).

 

על הצמחים האדפטוגנים:

 

* להיות לגמרי לא רעילים

  • להגדיל את התנגודת של הגוף כולו, ולא רק על איבר ספציפי
  • להשיג את האיזון של המערכת כולה , נקרא גם הומאוסטזיס

חברת פוקה שצמחי מרפא בלב המומחיות שלה, מיצרת פורמולות סופרפוד בשילוב עם סופרהרבס אדפטוגנים ללקיחה יומיומית ולחיזוק הגוף ועמידותו בכל המצבים שהחיים מזמנים. לקיחה יומית של תערובות איכותיות אלו עוזרת לך להגיע לבריאות קורנת.

 

חמשת האדפטוגנים המומלצים לאתלטים:

1. ג'ינסנג אדום – אדפטוגן מוביל לספורטאים. משפר באופן משמעותי את יכולת ההתאוששות לאחר הפעילות הגופנית, משפר את רמות האנרגיה ומפחית את העייפות והתשישות. משפר את אפקטיביות השינה וכך מסייע לתיקון הרקמות לאחר פעילות גופנית. הג'ינסנג האדום משפר את זרימת הדם, מחדד את הקואורדינציה ותומך בסיבולת לב – ריאה.

2. אשווגנדה – מפחית מתח ועייפות כרונית, מטפל ברמת אנרגיה כללית ירודה, חולשה פיזית ונפשית. האשווגנדה מחזקת מנטלית ופיזית ומתאימה לסגנון חיים הכולל פעילות גופנית, אתגרים ומתח יומיומיים. בנוסף, אשווגנדה מחזקת את טונוס השרירים ותומכת בשמירה על מסת שריר תקינה.

3. טולסי - אדפטוגן המסייע לשיפור התפקוד הרגשי והמנטלי. הוא משפר את איכות החיים, מאזן את תגובת הגוף למתחים ותורם לתפקוד המיטבי של מערכת העצבים. מתאים לספורטאים המעוניינים לשפר את מצב הרוח הכללי, את איכות השינה, את שלוות הנפש או במקרים של מיחושים בלב על רקע מתח וכאבי ראש. טולסי מסייע גם לשיפור התפקוד הריאתי.

4. מאקה – המאקה משמש כאדפטוגן המסייע להתמודדות עם מתח ובנוסף עשיר ביותר בחומרי הזנה: ויטמינים, מינרלים חומצות אמינו, סטרולים צמחיים, חומצות שומן וסיבים תזונתיים. המאקה מעניקה אנרגיה לגוף בטבעיות וברכות, ללא התזזיתיות וההתרסקות הכרוכות בצריכת קפאין ומאזנת את המערכת ההורמונלית.

5. שטאוורי – אדפטוגן ומאזן נפלא לנשים. צמח השטאוורי תומך בנפש להפחתת סטרס, לחיזוק העמידות הגופנית והנפשית. ייחודו של צמח זה מצוי ביכולתו לאזן הורמונלית בכל שלבי החיים של האישה. תומך בשנות הפוריות ומאזן במקרים של תסמונת קדם וסתית, כאבים ותסמינים שונים המלווים את ימי הוסת ופועל להפחתת הזעות, גלי חום ועוד בתקופת גיל המעבר.

TOP