משלוח חינם מהיום למחר בכל קנייה מעל ₪150

טיפול טבעי בסטרס

כל אחד מאיתנו חשוף לגורמי סטרס רבים שיכולים להשפיע בצורה רבה על מצבינו הנפשי - פיסי. חלקנו למדנו ,למרות הסיטואציות, לתמרן על מנת לנטרל או להמעיט את רמות הסבל הנגרם, ואפשרויות ההתמודדות רבות וכוללות שיטות תירגול, הסתגלות, התנהגות ולקיחת צמחים ומזונות תומכים.

גורמי לחץ כרוני כוללים : יציבות ביחסי עבודה ומערכות יחסים, קשורים לביטחון אישי, למצב כלכלי, לבעיות בריאות אישיות, משפחתיות, לאחריות משפחתית, העובדה היא, שלא ניתן להפריד את הבריאות הפיסית שלך מהרגשות שנגרמו על ידי נסיבות חיים אלה. כל רגש שיש לך משפיע על חלק מסוים של הגוף שלך. ומתח יכול להמיט הרס גם אם אתה עושה כל דבר אחר נכון. מתח יכול להוביל לשינויים בתיאבון, במצב הרוח, בחשק מיני, בהתנהגות של עצבנות וכעס, כאבים כלליים כמו בטן וראש, חוסר עניין , מוטיבציה, או אנרגיה וכוח..

מתח קיצוני, פתאומי כמו אובדן של אדם אהוב או עבודה יכולות להיות לו השפעות מיידיות וחזקות על הבריאות שלך,. זה גורם לגוף שלך להישאר במצב "הילחם או ברח" הרבה יותר מדי זמן מאשר אי פעם היה מיועד מבחינה ביולוגית.

אחת התוצאות הנפוצות ביותר של תרחיש זה הוא שבלוטת יותרת הכליה מתמודדת עם לחץ ועומס מוגזמים,מפרישה קורטיסול והורמוני סטרס נוספים והופכת מותשת ועייפה. מצב זה יכול להוביל למספר תנאים הקשורים לבריאות - עייפות, הפרעות אוטואימוניות, בעיות עור, בעיות הורמונליות ועוד.

המתח הוא גורם מוביל, כמעט בכל מחלה או סימפטום שאתה יכול לחשוב עליו. התמודדות עם סטרס תוביל אותך להסתגל למצבים ודרישות , לאפשר לעצמך לסרב במצבים שבדר"כ אין מצב לחשוב על זה, להביע רגשות במקום לדכא אותם, להמנע בשהייה בחברת אנשים או מצבים יוצרי סטרס, להיות גמישים ומוכנים להתפשר, לארגן את הזמן במהלך היום לקבל קצת רגיעה עבורך, להתמקד בחיובי, בכוס המלאה, לשמוח ולתת לזולת.

 צמחים אדפטוגנים הם הצמחים הכי מתאימים להתמודדות בסטרס כי הם יוצרים יכולת אדפטיבית (הסתגלותית) , לגוף ולנפש ומחזקים את בלוטת יותרת הכליה בהתמודדות עם הסטרס.

אשווגנדה - צמח אדפטוגני, מחזק את הגוף ומרגיע, ונותן כוחות של סוס הרבעה (הפירוש בסנסקריט) של בונה שריר ומחזק נפש.

טולסי - בזיליקום קדוש לנשמה, משחרר את הגוף מטראומות וצער שאגור בעיקר בריאות, נותן חוזק מצטבר לרגשות מופרעים.

מתורגם מאת סבסטיאן פול הרבליסט קליני 

תגיות:

TOP