משלוח חינם מהיום למחר בכל קנייה מעל ₪150

טיפול טבעי בבעיות חשק, ביצועים, ואון מיני- לגבר ולאישה

מעוררי תשוקה, על פי הגדרה, הם חומרים המעוררים את רוחה של אפרודיטה, אלה יוונית של אהבה וחושניות. הם נוצרו על ידי הטבע, או ליתר דיוק, בגלל הטבע האנושי. האפרודיזיאקס הם אוסף מגוון ביותר של מעוררי נועם ותחושתיות ,מגרים מיניים ופונים לכל אדם באופן ייחודי. מבגדים סקסיים לניחוחות חושניים, הפונקציה שבאמצעותה עבודת השיקוי פועלת היא עניין של התאחדות ולא תמיד גירוי הישיר של הליבידו.

למעוררי תשוקה יש הגדרה רחבה יותר בתרבות אסיה , בקריטריונים המקיפים את הטיפולים התומכים במין ושתן, המערכת האנדוקרינית ותפקוד עצבים. על פי מערכות של ריפוי מסורתי אלה, תפקוד מיני הוא ביטוי לחיוניות כללית, בדיוק כמו שהפרי תלוי ביכולת לאסוף תזונה דרך השורשים והעלים של הצמח. מיניות בריאה היא שם נרדף לחיוניות כללית, ובעיות בתפקוד מיני היא כמעט תמיד אינדיקציה לבריאות לקויה.

אפרודיזיאק טיפולי ברפואת צמחים במזרח שמועיל לגוף על ידי שיפור אנרגיה, מפיג עייפות מעורר תפקוד מנטלי ומרגיע את הגוף הוא, נחשב בדרך זו או אחרת, שיקוי אהבה. ברפואה האיורוודית תרופות אלה נקראות בשם כללי רסיאינה ואג'יקאראנה,שהם תמיכה בפונקציה של השוקרה של גברים וארטאבה דהטוס של נשים , ומשפרים את מעמדו של האוג'ס המהות החיונית. ברפואה הסינית עשבי מרפא ושיקויי מין הם בדרך כלל אלה שתומכים בג'ינג (תמצית חיונית), כמו גם את באיכות היין בנשים, והיאנג בגברים.

בחלק מהמקרים צמחי מרפא צריכים להינתן בשילוב עם סוג כלשהו של נשא (כלומר אנופנה , מרכבות באיורוודה, כגון חלב או גהי), או בשילוב עם צמחי מרפא אחרים כדי להבטיח שהם נספגים כמו שצריך . הדבר נכון במיוחד במקרה של צמחי מרפא התומכים ביין ברפואה הסינית שהנם תרופות המשמשות לקירור להפחית את החום אשר יכול להשפיע לרעה על מערכת העיכול (טחול צ'י). לעומת זאת, תומכי יאנג הם בדרך כלל עשויים לשמש כהתוויה בכל אינדיקציות של חום ודלקת. גם ראסיאנה ואג'יקאראנה וגם תומכי כליות מטפלים בסימפטומים של גודש ורעילות, כפי שהם יכולים להזין את התהליכים האלה במקום הרקמות שהם נמצאות בתפקוד של שחזור.

לכן לפני ביצוע של טיפול בשיקוי האהבה חייבים לבצע טיפול ניקוי רעלים , כדי לשפר ולחזק את מערכת העיכול כלומר אגני באיורוודה, קיבה וטחול ברפואה הסינית.

מעוררי תשוקה נשית מעוררי תשוקה נשיים ברפואה הסינית הם אלה שתומכים במהות הנשית או היין של הגוף, למרות שצמחים תומכי יאנג יכולים לשמש גם בתפקיד תומך, אבל בדרך כלל לא שולטים כיוון שהם עלולים לפגוע במהות הנשית. בין המרכיבים של יין בגוף הוא דם, אשר בנשים בגיל פריון יכול להיות באופן טבעי חסר דרך הדינמיקה של וסת רגילה. לפיכך עשבים מזינים דם הם חלק חשוב בתמיכה בפוריות נשית, כולל שו די הואנג (רמאניה גלוטינוסה), דאנג גואי (אנג'ליקה קמיליה), באי שאו (פאאוניה לטריפוליה, וגו צ'י זי (פרוקטוס ליציום).

תמציות צמחיות חשובות שתומכות ביין של הכליות כוללות צי יאנג שן (פאנקס קווינקוופילום), טיאן גברים דונג (קוצ'ינצינזין אספרגוס), שי הו (דנדרוביום נובילה), ונו ג'ן זי (לינגוסטרום לוסידום). תומכ יאנג עשוי לשמש גם, אבל כאמור רק בתפקיד תומך, או בתנאים שבם תסמונת כשל יאנג שולט, הכולל חולשה של הגב התחתון, קור של הגוף והדיכאון.

תמיכה נשית ברפואה האיורוודית דומה במובנים רבים לאלה ברפואה הסינית, אבל יש פחות הבחנה בין מי שתומך בפונקצית רבייה גברית ונשית. כך טבעו של שיקוי האהבה הטיפול נעשה על בסיס סימפטומים וסימנים ספציפיים של המטופל.

הרסיאנה ואג'יקאראנה הנשי המפורסם ביותר הוא שטאוורי (אספרגוס רסמוזה, שהוא פחות או יותר זהה בתוקף לסינים מיני הגברים טיין דונג (קוצינצינזיס אספרגוס), המשמש כמשקם יין. בסנסקריט יכול השם 'שטאוורי' המתורגם ל "100 הבעלים", בהתייחסו לעצמה המינית שצמח זה אמור להביא לנשים.

בדרך כלל, השורש המיובש טרי האבקה נצרכת 10-15 גרם מרתח בחלב עם 2-3 גרם של פיפאלי (פיפר לונגום) במשך 15-20 דקות, מעורבב עם כפית החמאה וכפית של תמרים, שנלקחו לפני ארוחות בזריחה ובשקיעה. שניהם איורוודה וייעוץ ברפואה הסינית שגם שטאוורי וגברי דונג טיין הם צמחי מרפא מקררים להתוויות של גודש ליחה ועיכול לקוי.

שטאוורי יכול לשמש לטיפול במגוון של הפרעות רבייה נשיות, כולל בעיות פוריות, צוואר הרחם דיספלזיה, דימומים, זיבה, גיל המעבר, ואי ספיקה של החלב בשד.  הוא משמש גם בגברים וגם כדי לשפר את ייצור זרע, שיפור יישומי תנועתיות זרע ומורפולוגיה. אחרים לצמח זה כוללים שיגרון, שלשול, חום כרוני, שיעול יבש, מורסת ריאות, והתייבשות.

תמציות צמחיות שיקוי אחרות שהוזכרו בטקסטים איורוודיים כוללות באלה (סידה קוורדיפוליה), Atibala (אבוטילום אינדירק), Madhuka ( ליקוריץ), Nagakeshara (Mesua ferrea), Ashwagandha (וויטניה סומניפרה), קומארי (מיץ אלוורה), Kurantaka (Barleria prionitis), וKumudam (Nymphaea alba).

מחוץ למערכות אסיה, שיקוי אהבה נוסף הוא דמיאנה (טורנאה דיפוסיה), יליד דרום ארה"ב, מקסיקו ומרכז אמריקה. מחבר מדינות דיאנה דה לוקה בספרה בוטניקה הארוטיקה שדמיאנה היה נערץ על ידי האצטקים הקדומים, הנחשבים לשני רק לקוקסטלה (זרעי שוקולד) עבורה נותנים תכונות הבריאותיות (1998, 29-30). אם נלקח בכמויות גדולות למדי זה סימנה את תכונות מעוררות תשוקה אצל נשים ואצל אנשים מסוימים יכול לעורר אופוריה כמו מריחואנה קלה מאוד שנמשכת כשעה או משהו כזה.

הוא משמש ברפואת צמחים מערבית לטיפול בקרירות מיני, דיכאון וחרדה מינית אצל נשים, ובאופן כללי יותר לטיפול בעצירות חסרה טונוס, כליות נזלת וגודש סימפונות. באופן מסורתי, דמיאנה הוכן על ידי שבט גואייקורה המדבר באחה כצמח טכס, אבל על פי אגדה, הוא היה רכוש שיקוי אהבה עמוק כזה שראשי גואייקורה היה צריך לאסור את השימוש בו (דה לוקה שנת 1998, 30). כיום ניתן למצוא לבבית שהוכנו מהצמח בחנויות בכל רחבי מקסיקו, שבו הוא ארוז בבקבוקים לעתים קרובות בצורת אישה בהריון, ומשווק כשיקוי אהבה

תגיות:

TOP