משלוח חינם מהיום למחר בכל קנייה מעל ₪150

תה ירוק מאצ'ה - למה הוא משובח ?

מחבר:

תה מאצ'ה הוא צורה מיוחדת של תה ירוק .אבקה שמגיעה מאותו הצמח כמו תה ירוק רגיל, כל עלה ירוק. ההבדל בין מאצ'ה ותה ירוק טמון בשיטות והמכשור יוצאי הדופן שנדרשים לגידול והעיבוד שלו מה שהופך אותו מלך הירוקים.
מאיפה המאצ'ה של פוקה בא?

המאצ'ה שלנו גדל בחווה אורגנית על אי וולקני יפיפה מול חופי דרום קוריאה. האי נקרא ג'ג'ו-דו. אז השם הקוריאני עבור המאצ'ה שלנו, Jejo du Garucha,והתרגום אבקת התה של האי ג'ג'ו-דו. בשנת 2007 ג'ג'ו-דו הוכרז כאתר מורשת עולמית לאות הוקרה על חשיבות הנוף המדהים שלה, שילוב ייחודי של הרים, מפלים ומערכת מערות, שהתהווה במשך שנים של פעילות וולקנית והוא המיקום ההולם לגידול של התה היקר ביותר שלנו.

שבועות אחדים לפני קצירת הצמחים הם מכוסים ומוצלים. זה מעודד אותם להגדיל את הייצור של הכלורופיל ועוזר לייצר עלה מתוק וירוק בעל טעם מיוחד,מלא כל טוב וסופר מרוכז.
כיצד נאסף ומעובד המאצ'ה ?

כדי לייצר תה מאצ'ה איכותי קוצרים רק את קצוות העלים הטריים ביותר. בניגוד לתה הירוק האחרים שלנו, שהן נקטפים בעבודת יד לתוך סלים, המאצ'ה שלנו נאסף באמצעות טרקטור סופר היי-טק ,שתוכנן לנוע למעלה ולמטה בשורות התה בעדינות ולמרוט את העלים באצבעות מסתובבות. הדבר מבטיח גודל ואיכות עקביים, וממזער את הזמן בין הקציר והעיבוד אשר מהווה חלק חיוני בלכידת המאפיינים התוססים של העלה שנקטף זה עתה.

השלב הראשון בעיבוד הוא לאדות את העלים כדי למנוע התחמצנות.אח"כ מוזרם אוויר יבש והעלים נכתשים לגודל אחיד . מכונת לייזר מדהימה מפרידה עלים על פי הצבע שלהם , דוחה כל דבר שהוא מחוץ לקשת מצוינת של ירוק ססגוני עמוק.

השלב האחרון בעיבוד הוא לטחון את העלים לאבקה דקה, תוך כדי הסרת הסיבים הנותרים כגון גבעולי ורידים מהעלים. שלב זה נעשה באופן מסורתי על ידי יד טחנות אבן. כיום זה נעשה בדרך כלל על ידי מכונות; הספק שלנו משתמש בטחנת מערבולת אבן, אשר מסובבת את העלים עם אוויר קר נגד קירות-האבן, הפרדת הסיבים מן העלה משאיר אחריו את אבקת המאצ'ה באיכות הגבוהה ביותר בלבד.
מאצ'ה אורגנית

בפוקה אנחנו מאמינים שחשוב לוודא שהמאצ'ה שלך והתה הירוק שלך (ותה שחור לצורך העניין) הם אורגניים. כל אחד מהתה שלנו הוא אורגני מאושר כלומר ללא כימיקלים מלאכותיים או דשנים שמשמשים בייצור שלהם. זה יוצר תה שהוא לא רק יותר טוב בשבילך, אלא גם טוב יותר עבור המגוון הביולוגי.
אז למה המאצ'ה כל כך פופולרי ?

העלייה האחרונה של הפופולרית של המאצ'ה במערב נובעת בין היתר בשל הבנה טובה יותר של היתרונות הבריאותיים המדהימים שלו. מחקר שנעשה לאחרונה הראה כי כוס אחת של מאצ'ה יש פי 100 נוגדי חמצון לעומת תה ירוק (ובתה ירוק יש בערך כפול הרמות שניתן למצוא בתה שחור). תה מאצ'ה מכיל גם תרכובות שונות הקשורות לשיפור הבריאות, הפחתת מתח והגברת העירנות. כמו כן הוא משמש אלטרנטיבה לקפה.

 

TOP