משלוח חינם מהיום למחר בכל קנייה מעל ₪150

להוריד נעליים בכניסה לשדות הטולסי!

מחבר:

תשמחו בוודאי לשמוע כי הטולסי הצומח לטובת חליטת 3 טולסי של שנה הבאה, מטופח על ידי חקלאים שלא נועלים שום נעליים, בהתחייבות!  מדוע? ובכן, מנהל המקורות וחומרי הגלם של פוקה, מארין אנאסטסוב, גילה זאת לאחרונה בביקור בחוות הטולסי של החקלאי צ'יקאנה, סמוך לכפר אמבהדהלי, שבדרום הודו.

צ'יקאנה ובנו מגדלים טולסי במשך 20 השנים האחרונות. חקלאים הודים רבים  נוהגים לעבד את אדמותיהם יחפים. כאשר ניסו מארין ושותפיו להתהלך בשדות של צ'יקאנה, כהרגלם עם נעלים,  הם נבלמו ומיד קיבלו הוראה להסיר את נעליהם לפני הכניסה לשדה, על מנת לא לסכן את טוהר היבול. הסיבות מעולם לא היו ברורות יותר..

טולסי נחשבת למפעל הקדוש ביותר בהודו. על פי האמונה הרווחת, האזור שבו טולסי נטוע הופך מקודש, והמוות לא מעז להיכנס.   "זה בהחלט היה שיעור תובנה חשובה, אל העולם הרוחני של קציר הצמחים. ביקרתי מספר שדות רבים וגידולים במדינות שונות בעולם. טרם נתקלתי בחיבור כזה רוחני עמוק בין האיכר לבין היבול שלו - יבול טולסי זה נראה טוב יותר מאשר טולסי אחר שראינו עד כה", אמר מארין. ֿ

בשדות של צ'יקאנה, זו השנה השנייה של המרה לגידול אורגני, כמו השנה, גם בשנה הבאה היבול שלו יימכר לפוקה לטובת חליטת 3 טולסי שלנו. אנחנו מתקשים לחכות, ולא יכולים לחשוב על צוות נלהב ומסור יותר כדי לייצר את העשבים המדהימים שנכנסים לחליטה הטעימה שלנו.  תודה רבה לכל הצוות בחוות הטולסי של צ'יקאנה.    

על נפלאות צמח הטולסי

טיפול טבעי בסטרס עם טולסי

TOP