משלוח חינם מהיום למחר בכל קנייה מעל ₪150

כורכום סחר הוגן בהודו

מחבר:

אם אתם אוהדים של פוקה, שמתם לב שאנחנו אוהבים כורכום. אנו משתמשים בכורכום בחליטות ובתוספים שלנו, כולל כמוסות כורכום הוליסטי והחליטות עטורות הפרסים. רבות כבר נכתב על היתרונות של השורש צהוב המדהים הזה, אבל מה הסיפור מאחורי הכורכום שלנו ומאיפה כל זה בא?

במסגרת צוות המיקור צמחים של פוקה, אני בן הרון בר מזל שיש לי את ההזדמנות לבקר את החקלאים שמגדלים את הצמחים שלנו. זה כולל ביקור מגדלי הכורכום האורגני שלנו בקראלה וקרנטקה בחוף הדרומי-מערבי של הודו.

ביתם של יותר ממיליארד בני אדם אוכלי קארי, הודו היא מדינה שמגדלת הרבה כורכום במשך זמן רב מאוד. כתוצאה מכך, סוגים רבים הסתגלו היטב לתנאי המקום, בהשוואה לגידולים רבים, יש לכורכום יחסית מעט מזיקים ומחלות. כל הבעיות שצצות בפרויקטים שאנחנו עובדים איתם נובעות בהסתגלות לשיטות האורגניות (כגון תרסיס טבעי נגד חרקים עשוי עלי נים) כי נוסו ונבדקו במשך אלף שנים.

חקלאי כורכום בקראלה הם חלק מפרויקט סחר הוגן שלנו. משמעות הדבר היא כי הם מובטחים מבחינת הסחר , ועבור כל קילוגרם נמכר, אנחנו תורמים סכום נוסף לקופת הקהילה, המכונה הפרמיה של הסחר ההוגן, אשר משמש במיוחד להתפתחות חברתית.

לכל חקלאי סחר הוגן יש הזדמנות להצביע מה הפרמיה של סחר הוגן שהוא מבקש. בשבילנו זה תמיד מרתק לגלות כיצד הקהילה רוצה להוציא את הכסף. זה משתנה מאוד מאזור לאזור, ויכול לספק תובנות חשובות על הצרכים ועל הלך הרוח של הקהילה.

עבור חקלאי הכורכום בקראלה, העדיפות שלהם היתה לשפר את שיטות החקלאות שלהם. דוגמאות כוללות הקמת משתלות ,הפצת שתילים בחינם לחקלאים; מתן סיוע כספי וטכני להקים מתקני קומפוסטציה, ויצירת תחנת רדיו לקהילה לשדר תוכניות על חקלאות אורגנית, חינוך לבריאות ופעילות קהילתית אחרת. תמיכה זו מסייעת לחזק את פרנסתם, ועוזרת להם בהרבה תחומים אחרים של חייהם.

צפונה יותר במדינת קרנטקה אנחנו מגדלים כורכום עם קבוצת חקלאים אורגניים ליד סאגר ב מעברי ההרים במערב. הם אינם מוסמכי סחר הוגן, אבל זה לא אומר שאנחנו לא מטפלים בקהילה שלהם. למעשה, במובנים רבים הפרויקט הזה מספק בדיוק כמו רבים אחרים תנאים סוציאליים, אם לא יותר, מאשר פרויקטי סחר הוגן מוסמכים.
 

בגאנאפטי, למשל, מי שמגדל כורכום וצמחים אחרים עבורינו כבר שנים רבות. גר בשכנות לחוות הוסאגונדה ומהווה דוגמה טובה לאופן שבו חווה אחת אורגנית עם השראה יכולה ליצור אפקטים מהדהדים בקהילה. השותף המקומי שלנו, מר שסטרי יוצא הדופן, עוזר לחקלאים להשקיע בחפירת בארות, כך שהם יכולים להשקות את היבולים שלהם. כמו כן הוא משתף אותם בתכנית הסמכת הצמחים האורגנים ומספק לקהילה המורחבת שוק מובטח עבור הכורכום האורגני שלו.
תמונה עבור כורכום סחר הוגן

 בחווה הוסאגונדה.

דברים מעין אלה לא נעלמו מעיניו ביישוב קטן, ועם חקלאים מקומיים ועוד חקלאים מהסביבה ממשיכים להצטרף לתוכנית האורגנית והמסר ממשיך להתפשט. בעזרתו של מר שאסטרי הקבוצה נמצאית כעת בתהליך של להיות מוסמכים בסחר הוגן לכל חיים דבר אשר יבטיח את היתרונות של ההפצה באופן שווה תחת פיקוח הדוק כפרויקט גדל.
תמונה עבור כורכום סחר הוגן

כחודש לפני הקציר האיכר מפסיק את ההשקיה, זה גורם לעלים להתייבש וכל אנרגית הצמחים נכנסת לקני השורש שלה.

סחר הוגן אינו בעדיפות רק שלנו. זה לא פחות חשוב לעבוד עם שותפים מקומיים שבקיאים בשיטות חקלאות אורגנית. דרך הרשת שלהם של קציני שדה מאומנים, החקלאים מקבלים תמיכה שוטפת והדרכה על מנת למקסם את התשואות והאיכות, ועל מנת להבטיח שהם באחריות לנהל את הקרקע והסביבה באמצעות שיטות חקלאות בת קיימא.

באנגליה, בוחן צוות האיכות של פוקה כל אצווה של כורכום עבור כורכומינואידים ושמנים אתריים כמו טורמרון (התרכובות העיקריות האחראיות על התכונות הטיפוליות של הכורכום). לאור מערכת יחסים קרובים עם הספק ,אנחנו יכולים לעקוב אחר נתונים אלה ולשים אותם בסדר העדיפויות של החווה שלהם. זה בהחלט משפיע. ניתן לראות מגמות - לאורך זמן נוכל לשפר את הבנתנו כיצד אזורים שונים, זנים ושיטות טיפוח משפיעות על איכות הכורכום. בקיצור, יחסים קרובים עם מגדלים וקהילתם מובילים לצמחים באיכות גבוהה יותר.

בייצור שלנו באנגליה של קפסולות הכורכום, אנו משתמשים בצורה מרוכזת מאוד של כורכום המכונה תמצית הוליסטית, אשר מופקת באמצעות שילוב של המיצוי מים אתנול ו- CO2 מעורבבים עם שורש הכורכום כאבקה טהורה. התחלת תהליך זה עם חומר הגלם באיכות הגבוהה ביותר, אנו יכולים להבטיח כי המוצר המוגמר מכיל את חלק הכורכום החזק ביותר שקיים.

וזה רק ההתחלה של הסיפור. אתה יכול להבין למה אנחנו אוהבים כל כך הרבה כורכום ב פוקה!

Out of the dust comes gold

TOP