משלוח חינם בקניה מעל 150 שקלים באתר

האם מזון יכול להרעיב את הסרטן ?

הרצאה נדירה מפי חוקר הסרטן, Dr. William Li, MD מומחה בתחום תרופות אנטי אנגיוג'נסיס, שעוצרות את ההזנה של הגידול דרך כלי דם ע"י הפסקת ייצור מואץ ואספקת דם לגידול.  ד"ר לי מרצה על המחקרים האחרונים שערך בתחום מזונות אנטי אנגיוג'נסיס, שמרעיבים את הסרטן והם מתאימים לשלבים שהרופא כבר לא בתמונה, במצבי טרום סרטן ואחרי שהגידול נסוג והמטופלים לומדים לשלב מזונות אלו באורח חיים שלהם. זוהי פריצת דרך בתחום התזונה האנטי סרטנית.

ד"ר לי מסביר במצגת מדהימה עם קהל רב מאזינים בכנס של טד (כנסי ידע רבי מסרים ועניין) על הנושא מהאספקט התרופתי ואח"כ מהאספקט התזונתי, בנוסף אותם מזונות "אנטי סרטניים" מתאימים להפליא גם בטיפול בהשמנת יתר.

ברשימת המזונות נמצא את הכורכום, תה ירוק, ענבים אדומים,סויה, אגוז מוסקט, פטריית מיאטקה, ארטישוק, ליקוריץ, ג'ינסנג, אוכמניות, חלק גדול מהם נמצאים ברשימת הסופר-פוד של פוקה כמו בויטליס,מיץ נבט חיטה, ירוקים וכדומה.

ההרצאה המתורגמת של ד"ר לי מהאתר של טד וויליאם לי מציג גישה חדשה בטיפול במחלת הסרטן: אנגיוגנזה, תהליך היווצרת כלי דם חדשים והתמקדות בכלי הדם, המזינים את הגידול. הצעד המכריע הראשון (והטוב ביותר): אכילת מזונות לוחמי סרטן, שמנצחים את הסרטן במשחק שלו.

למעבר לסרטון

TOP