משלוח חינם בקניה מעל 150 שקלים באתר

מיכל מעיין דון

הסיפור שלי…

מהרגע שהתחלתי להדריך בתנועה, כשהייתי בת 15, לא הפסקתי להנחות ולהוביל קבוצות. מסתבר שהמעגל האנושי נמצא בי, תמיד היה ותמיד יהיה… גם כשלמדתי מנהל עסקים!

כבר שנים שאני הולכת בדרך של גילוי עצמי והתבוננות פנימה, בעזרת גישות הוליסטיות מגוונות. אני עוסקת בהנחיית קבוצות ילדים ומבוגרים בתהליכים רגשיים ורוחניים שמטרתם היא לאפשר לכל אדם לממש את הפוטנציאל הנהדר לאושר והצלחה. מתוך ההתנסות בהובלת תהליכי מודעות עמוקים צמח בי הצורך להביא לגילוי וריפוי האיכויות הנשיות שטמונות בי ובכל אישה.

המקום שלי בעולם הזה ובחיים הללו מגוון ומשתנה תדירות; מנחה בבתי ספר עם תלמידים, מורים ומנהלים ומביאה אליהם את החוויה של המעגל, המרחב העוטף האנושי, המודעות והצמיחה האישית. מנחה קבוצות של הורים וילדים עם הפרעות וקשיים ועוברת איתם מסע של קבלה, ריפוי והצלחה. מלמדת ומכשירה מנחים ומנחות (שזה אני הכי אוהבת!) מלווה מנחים, כותבת תוכניות הנחיה (אולי את זה אני הכי אוהבת?).

ואת כל העשייה הזו, שהדבר הכי בטוח לגביה זה שהיא תשתנה כל הזמן, מחברת האהבה הענקית שיש בי למין האנושי, לאמא אדמה, ולשליחות שקיבלתי על עמצי – לתת מקום בחיים שלנו לתקשורת אינטימית ומקרבת.

מעגלי הנשים התחילו לפני כ 10 שנים, כשהתנדבתי לארגן מסיבת רווקות לחברה, וחיפשתי משהו עם משמעות, חיבור נשי ורוחניות. לא מצאתי, אז המצאתי!

את מעגלי הנשים במסיבת רווקות אני עורכת מאז וזו תמיד התרגשות גדולה לראות את החברות, אחיות ולפעמים גם האמהות מתחברות והופכות לשבט קטן ואינטימי שממלא את הכלה באנרגיה של אהבה. ויחד עם ההתפתחות שלי כמנחה, כאישה וכנשמה בגלגול המיוחד הזה, הלכו והתפתחו המעגלים. אני מתרגשת בכל יום הולדת 40,50,60… בכל "מעגל לידה", מתרגשת כשנפתח קורס להכשרת מנחות "חוכמת המעגלים", וגם כשהקורס מסתיים… נהנית באופן מלא ושלם כשאני מנחה את סדנאות "חוויה נשית" בטבע, והכי הכי… אני נהנית ומתרגשת להמציא וליצור רעיונות חדשים, לגלות את עצמי כל פעם מחדש!

אני מודה ומוקירה על הזכות הגדולה להיות אישה-אדם העוסק בהגשמה של הפוטנציאל שניתן לי, על הזכות להיות מורה ומובילה לנשים ואנשים אחרים, על היכולת להביא ריפוי ושלום פנימי לעצמי ולסביבתי ועל החלקיק המזערי שהנני, מתוך הריפוי והשינוי שכולנו עוברים יחד בעידן זה.

ישנם רבדים רבים למתנה יקרה זו, אני רואה את עצמי, ואת הנשים והנשיות, כחלק מתהליך טרנספורמציה שעובר על המין האנושי, לכיוון של איזון חדש בין גבריות ונשיות. השינוי מתרחש בכול הרמות – בחיבור המתהדק בין המזרח למערב, בסגנונות החשיבה המשתנים, בזוגיות, בהורות, ברוחניות… השינוי יגע בפוליטיקה, בקשרים בין אומות ומכאן אולי נמצא את הדרך להשכנת שלום בתוכנו ובינינו. יש למהות הנשית הרבה מה להוביל בדרך הזו – אל העידן החדש. או אולי העידן החדשה?!

אז זו העשייה, זה החזון וכולם עטופים באמונה ואהבה גדולה!

קצת פרטים על עצמי:

למדתי בכלל מנהל עסקים…

תמיד משתדלת להיות עסוקה בהגשמה… גם בשיתופי פעולה עם ארגונים ואנשים מופלאים:

  • מרכזת תחום "נשים" בבית הספר לגניקולוגיה ורפואה הוליסטית "קשת בענן", ומלמדת קורסי הכשרה להנחיה וטיפול; עיסוי תינוקות, תומכות לידה, דולה פוסט פרטום, מנחת קבוצת אמהות, טיפול והנחיה לבעלי הפרעות קשב, העצמת מטפלים…
  • פיתחתי תוכניות להובלת שינוי במערכות חינוכיות במכון WELL BEING INTERNATIONAL הנחתי וריכזתי צוותי הנחיה במערכת החינוך במשך שנים ארוכות. אהבתי הגדולה היא הנחייה בחדרי מורות… כן… מה לעשות…
  • הנחתי באהבה גדולה ב"מהות החיים" של שרי אריסון. היה נפלא!
  • בחיבור מופלא עם היילי רוזנבלום לקחתי חלק ביצירת "מעגלי הלב" גישה ייחודית לעבודה פרטנית ובקבוצות עם ילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז וקשיים רגשיים. במשך שנים פיתחתי, הנחתי, הכשרתי וליוותי מנחים בדרך עמוקה ועוצמתית!
  • אבל בעצם – המפץ הגדול שלי, הההכול התחיל בלמידה ויצירה משותפת עם אלון שפריר, ב"שלום אלימות" וב"דרך המעגל". תודה!

ובאופן עצמאי:

  • מנחה קבוצות מודעות ומעגלי נשים לארועים, חברות, תהליכים מתמשכים וכדומה.
  • מלווה אישית – בתהליכים הוליסטיים, ובתטא הילינג.
  • מלמדת את "חוכמת המעגלים" – קורס להכשרת מנחות, ובעתיד גם מנחים.
  • אשה, אמא, חברה, תלמידה וילדה!

באהבה גדולה לאדם ואדמה,
מיכל דון

050-4228722

 

 

TOP