משלוח חינם בקניה מעל 150 שקלים באתר

הגר ינושבסקי

בת 32, גרה ומטפלת במושב כפר מונש שבשרון.

בוגרת 5 שנות לימודי איור וודה בארץ וסטאג' מקצועי בהאסן קולג' במדינת קארנטאקה ובאוניברסיטת גוג'אראט בהודו. כיום ממשיכה ללמוד, להתעדכן ולהתמקצע בתחום. מזה מספר שנים אני עוסקת  באיור וודה (אבחון, ייעוץ וטיפולי העיסוי), בקליניקה הפרטית שלי במושב כפר מונש שבעמק חפר. עוסקת בבישול איור וודי (על קצה המזלג: מזון המוכן מחומרי גלם בסיסיים ולא מעובדים, בהתאמה לאדם ולעונה ובאהבה) ומעבירה סדנאות בישול איור וודיות.

ההיכרות שלי עם האיורוודה הייתה במסגרת לימודי פילוסופיה וחיבה גדולה לתרבות ההודית, יחד עם הרצון לטפל באנשים בראייה עמוקה ושלמה, ולסגל אורח חיים בריא. כיום, לאחר 10 שנים שהאיור וודה בחיי, אני חווה שקט מאד גדול. אני מרגישה שלחלק מהשאלות כבר קיבלתי את התשובה, מה טוב לי? למה כל אחד מגיב אחרת להשפעות שונות, לתזונה מסויימת, מה שורש תופעות שונות הפוקדות אותנו ועוד רבות. העקרונות העומדים בבסיס האיור וודה (כמו הוליזם וספציפיות) מאפשרים התבוננות חוקרת ואישית על כל דבר וחוויה כנה ועמוקה של החיים. הבסיס לבריאות לטעמי הוא הקשבה לגוף, התנהלות על פי הטבע המולד של כל אדם, הנאה ואחריות אישית ליצירת פשטות ונינוחות גופנית, והיכולת להוביל את האלמנטים האלו ולשמר אותם בתוך החיים.

אני מאמינה בטיפול טבעי ואישי, הלוקח בחשבון את כל תחומי החיים ונסיבות חייו של האדם, בפתרונות הנוגעים בשורש הבעיות, אשר יוצרים שינוי אמיתי לטווח ארוך, על מנת להביא לבריאות טובה וליצור רגישות בחיי היומיום.

על האיור וודה

איור וודה היא ידע החיים (איו – חיים, וודה – ידע). איור וודה היא אחת משיטות הרפואה העתיקות בעולם ומקורה בהודו. האיור וודה מבוססת על ניסיון של אלפי שנים, פילוסופיה רחבה ועקרונות אוניברסאליים ומתאימה לנו גם כיום. כלי האבחון והטיפול באיור וודה הינם טבעיים והוליסטיים ומקנים טיפול מעמיק באדם ובמחלה, אשר על פי האיור וודה, אינם נפרדים.

אבחון וטיפול באיור וודה

על פי האיור וודה אין שני אנשים זהים. כל אדם נולד עם הרכב שונה של שלושה תפקודים הנקראים בסנסקריט "דושות". ה"דושות" הן עקרונות תפקודיים השולטים בטבע הפסיכו פיזיולוגי של האדם ובנטיותיו הפתולוגיות. לדושות נטייה לצאת מאיזון ומשמעותה אי סדרים ומחלות. באבחון האיור וודי אני מזהה את הטבע המולד של כל אדם ואת המצב העכשווי וניתן טיפול אישי המותאם לכל אחד על פי טבעו ואורח חייו. האיור וודה מעניקה כלים מגוונים לשימור הבריאות ושיפור איכות החיים ומציעה הנחיות רבות לאורח החיים, תזונה מתאימה, שימוש בצמחי מרפא וטיפולי ניקוי, לטיפול במגוון אי סדרים ומחלות משורשם, ולאיזון של הגוף והתודעה.

 

TOP