מתחברים לקצב של הטבע

בגוף האדם קיים שעון ביולוגי שעל פיו מתרחשים תהליכים ודפוסים חיוניים, באופן טבעי ומחזורי כמו ערות ביום ושינה בלילה, שינויים בטמפרטורת הגוף, ייצור הורמונים, פעילות המוח, מחזור האישה ועוד. סדר יום המתקיים בהתאם לאותם מקצבים ביולוגיים הינו בסיס חיוני לאיזון ולבריאות הגוף והנפש.

גוף האדם מושפע ישירות מאירועים חיצוניים שמתרחשים בעולם הטבע - ”המיקרו-קוסמוס זהה למקרו-קוסמוס". על פי האיורוודה פועלים 3 כוחות עיקריים במחזוריות של 6 שעות, על האיכויות הטבעיות של הטבע ביקום ובגוף האדם. שלושת הדושות ואטה (רוח), פיטה (אש) וקאפה (אדמה) הן אנרגיות שמנהלות את כל הפעילויות העיקריות של הגוף ומונעות ע"י היקום. בלוטת ההיפותלמוס שולטת בשעון הביולוגי של הגוף ומעבירה ממנו מסרים אל בלוטת האיצטרובל הסמוכה שמכונה "העין שלישית" והשעון הראשי הנקרא "מחזור היממה״.

המסרים מכילים הוראות מדויקות להפרשת הורמונים מקומיים הנקראים נוירוטרנסמיטורים. למשל הפרשת הסרוטונין - "הורמון היום" שאחראי על ערנות, מצב רוח, פעילות ותיאבון - שיא הפרשתו בין השעות 12-14 בצהריים (כשהשמש במרכז השמים). ההורמון מלטונין "הורמון הלילה" שקשור להרגעה, הירדמות, ופעילות לילית של תיקון והתחדשות - שיא הפרשתו בין השעות 1-3 בלילה. היחס בין סרוטונין ומלטונין והיחסים בין נוירוטרנסמיטורים אחרים כמו קורטיזול ואדרנלין המופרשים בבוקר ו-DHEA המופרש בערב, מבטיחים שכל התהליכים הגופניים מתואמים עם השינויים המתרחשים בטבע. קיימת סינכרוניזציה (התאמה) והרמוניה עם הריתמוס (המקצב) הביולוגי. אחת הדרכים החשובות להשגת בריאות קורנת היא שמירה על היחס בין זוגות שונים של הורמונים חשובים ועל הקשר שלהם ליקום.

כמו כן גם לירח ולעונות השנה משמעות חזקה בהשבת האיזון בגוף. מאיה טיווארי, בספרה "כוחה של אישה לרפא את עצמה", שמה דגש על נושא המקצבים החודשיים של הירח והשפעתם על גוף האישה על פי שיטת האיורוודה. לטענתה, מרבית המחלות שלנו נובעות מכשל בקשר הזה, וסהדנה (מספר תרגילים מכוונים של חיבור מחדש למקצבי הירח) מצליחה להבריא אותנו מהר מאוד ללא תרופות. הקשר בין האישה ובין הירח הדוק ובא לידי ביטוי במחזור החודשי ובירחי הלידה. החיבור מחזק את האינסטינקטים הטבעיים ואת הנטיות הבסיסיות.

בריאות קורנת, על פי האיורוודה, היא תוצאה ספונטנית של הרמוניה בין העולם החיצוני - הטבעי ובינינו. מחזורי שינה ועירות תקינים ואורח חיים קבוע והרמוני, מסגלים את הגוף מחדש לחיבור הבריא שלו לחוקי הטבע ולריתמוס שלו. למשל, מחקר של מדענים ספרדים הראה שהמלטונין עשוי להאט את קצב ההזדקנות ולהשיב את הנעורים. אחת הדרכים הטובות ביותר להשגת בריאות טובה ושמירה עליה היא בהכרת הקשרים ההדוקים שלנו עם היקום.

 רוצים להצטרף אלינו לסופש של ניקוי רעלים עדין ואיכותי, לאפס את כל מערכות הגוף מתרדמת החורף ולהכין אותן לבוא הקיץ?

אז למה שלא תפנק את עצמך עם תוכנית טיפול עצמי ל-3 ימים מופלאים של אהבה וטיפוח עצמיים, איתחול מערכת העיכול והכנה של אנרגיה מחודשת לחודשי הקיץ שלפנינו? הצטרפו אלינו עכשיו לניקוי רעלים איורוודי אקסטרה רגוע. הניקוי יתקיים בבית ובו נשמור על קשר דרך המדיה הווירטואלית. הניקוי יתקיים בתאריכים ה28-30.4 . כחלק מהניקוי תקבלו מאיתנו רשימת מצרכים, מתכונים, תוכנית ניקוי מפורטת ושלושה מפגשים בזום – כל זה לגמרי בחינם.

להרשמה לחצו כאן