משלוח חינם מהיום למחר בכל קנייה מעל ₪150

תופסים ראש עם שמן זרעי המפ אורגני

תופסים ראש עם שמן המפ

נדרשו שנים רבות עד שצמח ההמפ קיבל את המעמד הראוי לו. לאחר מספר עשורים בהם סבל מיחסי ציבור שמיתגו אותו כסם והתעלמו משורה ארוכה של יתרונות בריאותיים, תזונתיים ותעשייתיים, כעת הוא זוכה לעדנה מחודשת בתור מזון בריאות מן השורה הראשונה.

אז מהו שמן ההמפ?

שמן המפ מורכב מזרעים של צמח הקנאביס (cannabis sativa). השימוש בצמח זה הוא מהעתיקים ביותר. הממצא העתיק ביותר לשימוש האדם בצמח הקנביס הוא מ-8000 לפנה"ס, והוא פיסה של אריג. שימושים רפואיים בצמח הקנאביס נמצאו בשנת 2300 לפנה"ס, כאשר קיסר סין האגדי שיין נונג המליץ על זרעי המפ לטיפול בעצירות, גאוט, מלריה, דלקות פרקים ובעיות הורמונאליות. גם ברפואה האיורוודית, הרפואה ההודית העתיקה, נעשה שימוש רפואי בזרעי ההמפ וכן גם ברפואה הערבית העתיקה .המפ הוא המזון הכי עשיר בנוטריינטים שידוע לאדם. הוא מכיל בצורה מאוזנת חלבונים, ויטמינים, מינרלים, סיבים וחומצות שומן חיוניות. שמן ההמפ הוא מזון מועדף לאנשים שרוצים לחזור להומאוסטזיס.

שמן ההמפ מכיל את כל חומצות האמינו והשומן ההכרחיות לגוף על מנת לייצר הומאוסטזיס. שום מקור אחר בטבע לא מכיל את הנוטריינטים (אבות המזון) שנמצאים בהמפ בכמות כל כך משמעותית ובצורה כל כך מאוזנת וזמינה לגוף.

שומנים הכרחיים :

לטענת ד"ר מרקולה שמן ההמפ מאופיין ביחס של 1:3 בין אומגה 3 ואומגה 6 אולם בניגוד לשמנים אחרים שמכילים אומגה 3 בריכוז גבוה כמו שמן פשתן ושמן דגים ,שמן ההמפ הוא מקור מועדף מכיוון שהוא מכיל גם סופר אומגה 3, חומצה סטרידונית וסופר אומגה 6, חומצה גמא לינולנית אסיד . 10 מ”ל שמן המפ מכיל 1800 מ”ג אומגה 3.

ומה בעניין החלבונים?

שמן ההמפ מכיל יחס 1:2 של חלבונים חשובים אדיסטין ואלבומין בזמינות ביולוגית ובערכים שמתקרבים לחלבון מלא וזמין הרבה יותר מבשר, חלב, דגים וסויה.
גלובולינים הינם חלבונים פשוטים, שמרכיבים את האנזימים, הורמונים, נוגדנים, המוגלובין ומרכיבים נוספים שחשובים לבריאות האדם. שמן ההמפ מכיל את הריכוז הגבוה ביותר בממלכת הצמחים של הגלובולין אדיסטין (65%) החשוב להטמעה וזמינות של חלבונים בגוף כמו גם לחיזוק מערכת החיסון.

ויטמינים ומינרלים

שמן ההמפ הינו מקור אמין גם בצריכת סידן וברזל. בנוסף הוא מכיל ויטמינים ומינרלים כמו :
אבץ, זרחן, מגנזיום, נחושת, מנגנז ויטמיני בי וויטמין אי. וכל זאת ללא אלרגניים, כולסטרול, וללא גלוטן. מה שהופך אותו גם למתאים לחולי צליאק.

איך משתמשים?

לשמן ההמפ טעם אגוזי טעים והוא משמש גם לצרכים קולינריים. ניתן ליטול אותו ישירות או להשתמש כרוטב לסלטים או תבשילים. אין לחמם אותו ויש לשמור אותו במקרר לאחר הפתיחה במשך 6 שבועות. לשמן של פוקה ניתנה כשרות מטעם קהילות האורתודוקסים באמריקה.

תגיות:

TOP