משלוח חינם מהיום למחר בכל קנייה מעל ₪150

שמן קוקוס מחקרים חדשים

שמן קוקוס – מחקרים חדשים

שמן קוקוס מופק מהליבה או הבשר של קוקוס בוגר. זה המקור העיקרי של שומן ברחבי העולם עבור אנשים שחיים באזורים הטרופיים, ויש לו יישומים שונים במזון, רפואה ותעשייה. בגלל צריכה שוטפת של השמן בדיאטה המקומית, אנשים באזורים טרופיים נוטים להיות בעלי רמות נמוכות יותר של מחלות לב, סוכרת ומחלות כרוניות אחרות מאשר במערב, אבל ארגוני בריאות ממשלתיים בארה"ב ובעולם ממליצים על הגבלת הצריכה התזונתית של השמן כי הם מאמינים שרמות גבוהות של שומן רווי יכולות להיות בעלות השפעות מזיקות עלהגוף למרות שאין ראיות לכך שלשמן קוקוס יש תופעות בריאותיות שליליות כלשהן.

להפך,לשמן קוקוס יש שפע של יתרונות בריאותיים.הוא אנטי ויראלי, אנטי חיידקים, פרזיטים, אנטי פטרייתי, אנטי דלקתיים, נוגדי חמצון, משככי כאבים ומפחית חום ודלקת. השמן מנרמל את רמות שומנים בדם, משפר את התפקוד הקוגניטיבי, מפחית סטרס חמצוני, ומאיץ ריפוי פצע.הוא מאפשר לגוף לשרוף שומן, מה שאומר שהשמן באמת יכול לסייע לירידה במשקל, בניגוד לאמונה הרווחת כי כל המאכלים עתירי השומן תורמים לעלייה במשקל.

אולי אחד השימושים החשובים ביותר של שמן קוקוס הוא כאנטי פטרייתי. מחקרים גילו שהשמן יהיה אפקטיבי במיוחד בחיסול קנדידה וצורות אחרות של פטרייה.

התכונות האנטי פטרייתיות של שמן הקוקוס נגזרות מ ח. לאורית וח. קפרילית, חומצות שומן בינוניות שרשרת, יחד עם חומצה קאפרית. בשנת 2004 מחקר אחד, נמצא ששמן קוקוס יעיל בדיוק, אם לא יותר מאשר פלוקוזאנול, לטיפול בקנדידה אלביקנס. חוקרים הסיקו במחקר זה, כי "יש להשתמש בשמן קוקוס לטיפול בזיהומים פטרייתיים במצבים של פטריות עמידות לתרופות".

יעילותו של שמן קוקוס לטיפול בזיהומים פטרייתיים היא משמעותית משום שהסרטן נחשב על ידי חוקרים רבים שנגרם על ידי פטריות, וגם בגלל זיהומים פטרייתיים הם לעתים קרובות אבחנה כמו סרטן. אונקולוג האיטלקי, ד"ר סימונסיני היה בין הראשונים שגילה את קשר בין זיהומים וסרטן ופטריות ולהשערה שהסרטן נגרם על ידי פטריות. ההקשר הכמעט בלעדי של ד"ר סימונסיני בנושא הפטריות וסרטן הוא שנוי במחלוקת, אך רבים מהעוסקים בגישות אלטרנטיביות לסרטן מאמצים את ההשקפה שהפטרייה היא אחד מהגורמים לסרטן, אם כי לא העיקרי.

חומרים מזהמים אחרים לא היו מעורבים בהתפתחות הסרטן, אם כי לא ניתן לומר  שוירוס מסוים אחד, חיידקים, טפילים או פטריות להיות גורם לכל סוגי הסרטן. מאז נטען על ידי כמה חוקרי סרטן שהוא יוכל להיגרם על ידי זיהומים פתוגניים מכל הסוגים. לשמן קוקוס פעילות מיקרוביאלית כנגד מגוון רחב של פתוגנים, ייתכן שהוא הגיע למסקנה ששמן קוקוס הוא יעיל למניעה ו / או סיוע לגוף בה להילחם נגד הסרטן בעיקר בגלל תופעות מיקרוביאליות שלו.

לדברי ברוס פייף,רופא ונטרופט, בספרו, נס שמן הקוקוס, שמן קוקוס מכיל חומצת לאורית אשר הורגת מגוון רחב של מיקרואורגניזמים, ובכלל זה: איידס, הרפס סימפלקס, סרקומה, אפשטיין בר, שפעת, לוקמיה והפטיטיס סי, וירוסים, כמו גם הליקובקטר פילורי (הגורם לכיבים בקיבה), דלקת ריאות כלמידיה, סטפילוקוקוס, כמה זנים של חיידקי סטרפטוקוקלי, וחיידקים גראם חיוביים וגראם שלילי. יצורים אלה עשויים להיות מעורבים בהתפתחות סוגים מסוימים של הסרטן.

יתר על כן, ד"ר פייף כותב כי כשמן קוקוס מסייע לגוף בסילוק אורגניזמים אלה גורמי מחלות, יש לו ההשפעה של הקלת לחץ על המערכת החיסונית ומאפשר לתאי דם לבנים יותר להיות זמינים לחפש ולהרוס את הסרטן תאים. הוא מסכם כי יתרון עיקרי של שמן קוקוס במאבק נגד הסרטן מפחית את הסטרס של מערכת החיסון, כך שתאי דם לבנים יכולים לתפקד בצורה יעילה יותר ולהסיר את התאים סרטניים לפני שיש להם הזדמנות להתרבות. כמו כן, בהתאם לפייף, לשמן קוקוס יש השפעות נוגדות חימצון על הגוף המונע תגובות רדיקלים חופשיות שיובילו לנזק לדנ"א, ולאחר מכן, בסרטן. הוא מסכם כי, "שמן קוקוס בשימוש רב, במיוחד במקום של רוב השמנים אחרים, יכול לצמצם במידה ניכר את הסיכויים שלך לפתח סרטן שלך."

מספר מחקרים הראו כי לשמן קוקוס יש השפעות רעילות ישירות על סוגים מסוימים של הסרטן. ד"ר רוברט , ראש חטיבת סרולוגיה במכון המחקר הרפואי בסרי לנקה, מדווח כי יש לשמן קוקוס תכונות אנטי סרטניות, ומחקרים בבעלי החיים גילו כי הוא מעכב את האינדוקציה של חומרים מסרטנים שגורמים למעי גס וגידולים סרטניים בשד.

עד כה, עם זאת, המחקרים הוכיחו כי היתרונות אנטי הסרטניים של שמן קוקוס הם בעיקר עקיפים, על ידי הסרת חיידקים הגורמים לסרטן מהגוף, הפחתת דלקת, ועיכוב פעילות

מסרטנת בגוף .

שמן קוקוס הוא מזון בטוח ובריא, ולא ידועות תופעות לוואי כתוצאה משימוש הרגיל. יש ממליצים לקחת 2-4 כפות ביום לבריאות אופטימלית.

שמן קוקוס הכי ראוי למאכל

ביבליוגרפיה

Fife, B. The Coconut Oil Miracle. (2004)New York, NY: Penguin Group

תגיות:

TOP