משלוח חינם מהיום למחר בכל קנייה מעל ₪150

רזרברטרול - נוגד חמצון לחידוש הנעורים

מאת: ג'ולי מוריס

רזברטרול הינו נושא מרכזי בהמון מחקרי תזונה חדשנים. רכיב זה נמצא קשור במניעת מחלות לב, סרטן, אלצהיימר וסכרת. יצרני תוספים רבים הבינו את הפוטנציאל הקיים בתוסף רזברטרול, אבל האם ידעתם שניתן לקבל את הרזברטרול גם במזון?

רזברטרול הוא מרכיב אנטי – מיקרוביאלי ונוגד חמצון הקיים באופן טבעי בצמחים, המייצרים אותו על מנת להגן על עצמם מפני נזקים סביבתיים שונים. צמחים מייצרים רזברטרול בתגובה לפגיעה, זיהום, אור אולטרה-סגול ושינויים במזג האוויר. מחקר עדכני הסיק שרזברטרול מקדם שינויים ביולוגיים הקשורים בתוחלת חיים ארוכה יותר, והפחתת בעיות בריאות הקשורות בהשמנה והזדקנות. מחקר נוסף הוכיח שרזברטרול מסייע בהפחתת מחלות על ידי שיפור ייצור האנרגיה התאית. מחקר קנדי משנת 2012 הוכיח שנטילת תוספים של רזברטרול מעניקים יתרונות דומים לבריאות השלד והשריר כמו פעילות גופנית אירובית.

היתרונות הבריאותיים של הרזברטרול, שנמצאו במחקרים:

  • הגנה על התאים מפני נזק של רדיקלים חופשיים.
  • הפחתת לחץ הדם.
  • שמירה על בריאות הלב.
  • וויסות התגובה הדלקתית.
  • עיכוב ובלימת התפשטות סוגי סרטן מסויימים.
  • מניעת מחלת האלצהיימר.
  • שיפור התפקוד וביצועים בפעילות גופנית.
  • מניעת נזקי ראייה.

אף על פי שרזברטרול אינו נוגד חמצון נפוץ, המזונות המכילים אותו, טעימים ביותר! המזונות העשירים ברזברטרול הם ענבים, מיץ ענבים ירוקים ואדומים (כולל יין), קקאו ומוצרי קקאו, בוטנים, אוכמניות, חמוציות, אסאי ותותי עץ.

אחת הדרכים הטובות להוסיף רזברטרול לתפריט היומי היא בעזרת אכילת תותי עץ, שבהם הרזברטרול הוא נוגד החמצון העיקרי. תותי עץ בעלי טעם מעודן במצבם הטרי, אך במצבם היבש, הם מתוארים פעמים רבות כ"ממתק של הטבע". תותי העץ של נביטאס נטורלס, אורגניים וגדלים באדמות פוריות בטורקיה, שבהן הם גדלים באופן בר קיימא, במשך דורות רבים. בנוסף לרזברטרול היעיל שבהם, הם עשירים גם בברזל, סידן, ויטמין סי, חלבון וסיבים תזונתיים, מה שעושה אותם לממתק בריא במיוחד! אין הרבה פירות שמצטיינים בתכולת חלבון משמעותית, אך תותי העץ מכילים 3 גרם של חלבון קל לעיכול וספיגה ב-28 גרם.

קיימות דרכים רבות וטעימות להוסיף תותי עץ לתפריט היומי. ניתן לאכול אותם, כמו שאוכלים צימוקים – ישר מהשקית, להוסיף אותם לשייקים, לדברי מאפה ולפזר אותם מעל גרנולה ודייסה. ניתן לשלב את תותי העץ בסלט כמו במתכונים האלו : סלט קולסלאו תותי עץ ושומשום, סלט שומר ותותי עץ וסלט תרד ותותי עץ. נסו את מתכוני הסמודיס שלנו, המכילים תותי עץ, כמו סמודי ונילה ותותי עץ וחטיף הבריאות נגיסי תותי עץ וקוקוס. לחדש את הנעורים בצורה הטעימה ביותר!

 

לכתבה המקורית

TOP