משלוח חינם מהיום למחר בכל קנייה מעל ₪150

ספירולינה -כתבה באתר של ד"ר מרקולה

התעלמו ממנה עד 1950  - עכשיו נחשבת 'נס' חלבון מלא ומזון שלם?

Ignored Since the 1950s - Now a 'Miracle' High-Protein Super Food? dr. Mercola

תארו לעצמכם אצה חד תאית שיכולה להזין את הגוף על ידי מתן חלבון שלם,  לסייע במניעת  התעטשות מעצבנת של אלרגיות, לחזק את מערכת החיסון שלך, לעזור לך לשלוט בלחץ הדם באיזון רמות כולסטרול גבוהות ולהגן עליך מפני סרטן,  סופר פוד זה נקרא ספירולינה.

שלא כמו צמחים שאפשר לגדל בגינה שלכם,הספירולינה המופלאה הזאת היא סוג של אצה כחולה ירוקה שנובעת בגופים חמים של מים מתוקים.

ספירולינה לעומת כלורלה

כלורלה היא צורה אחרת של אצה שמבולבלת לעיתים עם ספירולינה. ההבדל הבסיסי ביניהם היא שספירולינה היא קיימת אלפים רבים של שנים ואין לה דופן תא קשיח  מה שעושה את הכלורלה  קרובה יותר להיות צמח מאצה.

כלורלה היא דרך מצוינת כדי לטהר את הגוף מן כספית, אשר בדר"כ קיימת בך אם אי פעם היו לך סתימות בשיניים, קיבלת חיסון, השתמשת בסוגים מסוימים של כלי בישול או אכלת דגים. ספירולינה אינה מסוגלת להסיר מתכות כבדות כמו כלורלה בגלל שהיא חסרה קרום התא.

כלורלה גם הוכחה כיעילה לסובלים ממחלות ניווניות. דו"ח זה, לעומת זאת, מתמקד ביתרונות ספציפיים שניתן לייחס לספירולינה בפרט.

היסטורית הספירולינה - האם זה מזון על שעוזר לסיים את הרעב בעולם

ספירולינה היא פשוטה,  אורגניזם חד תאי, היא קיבלה את שמה מן המילה הלטינית  "ספירלה" בגלל המאפיינים הפיזיים. השם המדעי  אנטרוספירה פרנסיס, והוא שייך למשפחת כחוליות.

השימוש באצות כמקור מזון  ספירולינה היתה בשימוש על ידי האצטקים של המאה ה -16 במקסיקו. רשומות היסטוריות מעידות על מכירה של עוגות עשוי מאצות אגם
 השווקים המקומיים תועדו מ1950,שם הילידים היו משתמשים בה בתור מרכיב עיקרי של רבות  מארוחותיהם

ספירולינה לא הגיע להפקה מסחרית עד 1970 ,חברה צרפתית התחילה את המפעל הראשון בקנה מידה גדול ספירולינה הייצור. בתוך כמה שנים, החלה אמריקה ויפן לייצר ספירולינה שלהם.

כיום, תזונה עשירה באצות אלה נמצאית בשימוש ברחבי העולם כדי לעזור לטפל במחלות. הם מועלות ברצינות בדיונים כמקור קיימא של מזון עם פוטנציאל לסיים את הרעב בעולם. בניגוד לרוב הצמחים, אשר צריכים להיות מעובדים ומטופחים, ספירולינה , מסוגלת לעמוד בוריאציות של טמפרטורה קיצוניית והזנחה ועדיין לשגשג. על פי מחקרים, ספירולינה משמשת בהצלחה לטיפול במגוון רחב של מחלות, כולל אלה שכבר הורעלו על ידי מים מזוהמים בארסן.

איך ספירולינה עזרה להציל מיליונים מהרעלת ארסן

רובנו מקבלים מים נקיים, ושתייה בריאה כמובן מאליו. למרבה הצער, בכמה מדינות כמו בנגלדש, זה מותרות. אספקת המים בבנגלדש היא עמוסה ארסן ועד אמצע 1990, מעט ניתן לעשות כדי לטפל בחולים שמתו מהרעלת ארסן.

החוקרים ערכו מחקר בבנגלדש בבית החולים  שבו ספירולינה ניתנה ל33 חולים עם הרעלת ארסן בעוד 17 חולים קיבלו מינונים פלצבו. 82 אחוז מאלו שנטלו ספירולינה הראו שיפור עצום.

המערכת החיסונית-- השפעת של ספירולינה על קנדידה ואיידס

עכשיו, בואו נסתכל מה חיזוק המערכת החיסונית יכול לתת לך:

קמחון

אם יש לך מחלה אוטואימונית כגון מחלת קרוהן, תסמונת העייפות הכרונית, לופוס או פיברומיאלגיה, שמרים כרונים וקנדידה יכולה גם להחמיר את הסימפטומים שלך. ספירולינה הוכחה כמעודדת ותומכת בצמיחה של חיידקי הפלורה במעיים , אשר יכולים לסייע ולשמור על צמיחת יתר של קנדידה תחת שליטה.

HIV ואיידס

תרופות כגון AZT המשמשות לטיפול ב-HIV וחולי איידס בעצם יכול לגרום לתופעות שהם אמורים לרפא. עם זאת, לספירולינה הוכחה יכולת לעזור להשבית את נגיף הכשל החיסוני האנושי הקשורים ב- HIV ואיידס.

אלרגיות

אם אתם סובלים מאלרגיות עונתיות או רב שנתיות, אתם לא לבד. מיליוני אנשים אלרגיים. אבק אבקנים, עובש הפריחה, קשקשים של חיית המחמד ועוד שלל מזהמים סביבתיים אחרים, נותנים הבטחה שקלינקס תמיד יישאר בעסקים.

לרוע המזל, אנשים רבים שיש להם נזלת אלרגית מטפלים בה עם מרשם מעל לדלפק (OTC) ותרופות לעתים קרובות עושות יותר נזק מאשר תועלת. אנטיהיסטמינים נועדו כדי לדכא את המערכת החיסונית, מה שמוביל לירידת ההתנגדות למחלות בגלל תלות בתרופה. תרופות אסטמה מסוימות נקשרו לתופעות לוואי חמורות גם כן.

זה המקום שבו שיטות טבעיות כגון שימוש ספירולינה יכול להיכנס. על פי מחקר אחד, חולים שטופלו עם ספירולינה דיווחו על הקלה בסימפטומים נפוצים הקשורים בנזלת אלרגית, כגון הפרשות גודש באף, עיטוש וגרד.
 

יתר לחץ דם

לחץ דם גבוה (יתר לחץ דם) היא דאגה בריאותית רצינית המשפיעה על מיליוני אמריקאים כיום. אם יש לך לחץ דם גבוה, אתם בסיכון מוגבר למות מהתקף לב או שבץ.

החדשות הטובות הן, בעקבות תוכנית תזונה בריאה, פעילות גופנית נאותה ויישום טכניקות להתמודדות עם מתח כגון טכניקת חופש רגשי  יכול לעזור לנרמל את לחץ הדם להחזיר אותך למסלול לבריאות אופטימלית. על פי מחקר שנעשה על ידי המחלקה לביוכימיה במקסיקו, 4.5 גרם ספירולינה בכל יום נתון, הצליחה לווסת את לחץ הדם בקרב גברים ונשים בין הגילאים 18-65שנים, ללא שינויים תזונתיים אחרים שבוצעו במהלך 6 שבועות הניסוי .

עזרה לנרמל כולסטרול באופן טבעי

אתה על תרופות כולסטרול? עשרות מיליוני אנשים לוקחים תרופות להורדת כולסטרול מדי יום, על פי "מומחים", מיליונים נוספים צריכים לקחת אותם, כולל ילדים! אם אתה ספקן לגבי המלצה זו ראה בדף זה, המכיל רשימה של מאמרים  על סכנות של תרופות הסטטינים.

    תרופות הסטטינים אחראיות לשורה של תופעות לוואי בלתי רצויות ומסוכנות לרבות:

        * בעיות בתפקוד המיני
        * אנמיה
        * החיסון ודיכאון
        * חמצת
        * חוסר תפקוד של הכבד  או הלבלב(כולל עלייה אפשרית אנזימי כבד)
        * קטרקט
        *סיכון לסרטן
        *מחלת שרירים.

למרבה המזל, ישנן דרכים טבעיות להורדת רמות הכולסטרול שלך. הימנעות מפרוקטוז ודגנים, אבל ספירולינה עשוי גם לעזור. על פי מחקר שנעשה על קשישים בגילאי 60-87, אלו שקיבלו 8 גרם ספירולינה ליום במשך 16 שבועות רצופים הראו רמות כולסטרול נמוכות יותר מאלו שקיבלו פלצבו.

מפחיתה את הסיכון לשבץ

אלה עם אנמיה חרמשית או מומי לב מולדים נמצאים בסיכון גבוה יותר לעבור למצב הנקרא איסכמיה או איסכמיה מוחית. באיסכמיה מוחית הכוונה לחוסר זרימת הדם למוח שלך, מה שגורם למחסור בחמצן והוא יכול להוביל לשבץ. רק עשר שניות של הפסקת זרימת הדם אל המוח שלך יכול לגרום חוסר הכרה להוביל לתוצאות בריאותיות חמורות.

במחקר שנעשה ע"י ד"ר אנדרה פראדש של המכון הטכנולוגי של התרופות בהודו, נמצא כי מינון של 180 מ"ג של ספירולינה היה אפקט מגן על המוח ומערכת העצבים של חולדות שנחשפו לכמויות גדולות של רדיקלים חופשיים, לעומת חולדות שלא קיבלו ספירולינה לפני הניסוי. זו בדיקת מעבדה מראה את ההשפעה מבטיח של ספירולינה על מניעת שבץ.

מסייע להפחתת הסיכון לסרטן

סרטן הוא גורם המוות המוביל של האמריקאים הבוגרים תחת גיל שבעים ובמקרה של מחלה  מפחידה זו מניעה שווה הרבה יותר מאשר חצי קילו של תרופות. זה יכול ממש להציל את חייכם.

ההמלצה הראשונה שלי למנוע את הסיכון לסרטן היא לסלק סוכר / פרוקטוז, דגנים, ומזונות ומעובדים מהתזונה.אני גם ממליץ על חשיפה נאותה לשמש  אשר תגדיל את רמות של ויטמין די  טבעי ותעזור לחתוך את הסיכון לסרטן בחצי!
היתרונות הפוטנציאליים של הספירולינה גם כאן. על פי מחקר שנעשה בסין, סלניום בשלוב עם ספירולינה בלם את הצמיחה של  תאים סרטניים בשד.

בריאות צמחונים - יותר חלבון מאשר בשר אדום

כאשר אתה חושב על חלבון, אתה כנראה מדמיין את עצמך יושב לארוחה של ביצים אורגניות או  בשר בקר או אולי אפילו שתיית שייק חלבון מי גבינה.

אם אתה צמחוני, אתה יכול לפנות מקורות חלבון מן הצומח כגון אגוזים, שעועית, עדשים ומוצרי סויה. למרבה הצער, סויה אינו מזון בריאות שהוא טוען להיות. אף אחד מהמקורות של חלבונים אלו לא יכול להשתוות לחלבון של אצות. ספירולינה היא 65-71 אחוז חלבון מלא לעומת בשר בקר.

בנוסף להיותה עשירה בחלבון, ספירולינה הוא מקור מצוין של חומצות אמינו ומינרלים חיוניים שנספגים בקלות על ידי הגוף. היית צריך לצרוך רק שתי כפות של ספירולינה כתחליף חלבון לארוחה.

ספירולינה אופטימלית - סוגי מינון

ישנם סוגים רבים של אצות בחוץ ולכן חשוב לעשות את שיעורי הבית שלך לפני ביצוע רכישה. לספירולינה הגדלה בסביבה לא מבוקרת יש את הפוטנציאל להכיל חומרים מזהמים, מתכות כבדות ורעלים אחרים, חשוב לבחור ספירולינה אורגנית ממקור מכובד.

ספירולינה מגיעה בכמוסות, טבליות, אבקות ופתיתים. המינון תלוי במה אתה מתכנן להשתמש ספירולינה ,עבור מה ולמי היא ניתנת. הנה כמה המלצות טיפוסי:

        לילד: 5 גרם ליום
        * לילד עם מחלות: 10 גרם ליום
        מנה של מבוגר: 10 גרם ליום
        * למבוגרים : 20 גרם ליום
        * אתלט : 60 גרם ליום

זכור להגביר את צריכת המים כאשר נוטלים ספירולינה כדי לסייע לה להיקלט לתוך המערכת שלך.

 

הערה חשובה על מינון

בנוסף להיותה תחנת כוח שלך של ויטמינים ומינרלים חיוניים, ספירולינה היא מנקה רבת עוצמה. מסיבה זו, עדיף להתחיל עם מינון קטן ולעלות את המינון בהדרגה.
לדוגמה, אם אתה מבוגר שרוצה לקחת את המינון תחזוקה טיפוסי של 10 גרם ליום, אתה תרוויח אם תתחיל רבע או חצי מנה זו התחלה. ברגע שאתה רואה איך הגוף שלך מגיב, אז אתה יכול להגדיל בהדרגה את הצריכה עד למינון המומלץ המלא.

תגובות שליליות אפשריות

ספירולינה היא מקור בטוח של חלבון, חומרים מזינים, ויטמינים ומינרלים אשר שימש במשך מאות שנים. למרות שאין תופעות לוואי ידועות הקשורות ספירולינה, הגוף עשוי להגיב עליה בהתבסס על המצב בריאותך הכללי. הבה נסתכל על כמה מן התגובות הללו, למה הן קורות, ומה ניתן לעשות כדי להקל עליהן.

    התגובות הבולטות ביותר אתה עלול להיתקל הם:

        * עלית חום קלה - תכולת חלבון גבוהה מגבירה את חילוף החומרים ספירולינה, אשר עשוי להעלות את טמפרטורת הגוף.
        * פסולת ירוקה - ספירולינה יכול להסיר את הפסולת שהצטברה במעי הגס, אשר עלולה לגרום צואה כהה. בנוסף, ספירולינה מכילה כלורופיל. 
        * הצטברות מוגזמת של גז - זה עשוי להצביע על כך מערכת העיכול אינה מתפקדת כראוי או שיש לך הצטברות של גז.
        * תחושות של עצבנות - הגוף שלך ממיר חלבון לאנרגיה וחום, אשר עלול לגרום תחושות של חוסר מנוחה זמנית.
        * התפרצות גירוי בעור - זו נגרמת על ידי תהליך ניקוי המעי הגס הוא זמני בלבד.
        * ישנוניות - זו נגרמת על ידי תהליך דטוקסיפיקציה עשויים להצביע הגוף שלך מותש זקוק למנוחה טובה.

זכרו, הגוף עשוי לעבור תקופת הסתגלות עם ספירולינה וכדי להפחית את התגובה מומלץ לקחת את המינון בהדרגה כדי לראות איך הגוף יגיב. הגבירו את צריכת המים, להפחית את רמות הלחץ , לאכול על פי סוג התזונה שלך לנוח הרבה.

התוויות חשוב עבור ספירולינה

למרות שספירולינה היא טבעית לחלוטין ונחשבת מזון בריא, יש כמה התוויות שאתה צריך להיות מודע אליהם. אתה לא צריך לקחת ספירולינה אם יש לך אלרגיה לפירות ים או אלרגיה ליוד. בנוסף, אם הינך בהריון או מיניקות או עם בעיות של בלוטת התריס, יש להתייעץ עם הרופא המטפל לפני נטילת ספירולינה.

מסקנה

כפי שאתה יכול לראות, ספירולינה יכולה לשמש  "סופר פוד." חזק. רק תזכור לעשות את המחקר שלך עצמך עם הידע שרכשת. זוהי הדרך הטובה ביותר להשתלט על הבריאות שלך!

הכתבה המקורית

תגיות:

TOP