משלוח חינם מהיום למחר בכל קנייה מעל ₪150

יוגה וסמודיס

מאת ג'ולי מוריס

 

האם מומלץ לשתות סמודי לפני יוגה?

אכילה לפני פעילות גופנית, מכל סוג שהיא, דורשת איזון: אכילה של מזון אנרגטי מבלי להכביד על מערכת העיכול (תהליך העיכול דורש הרבה אנרגיה). בחלק זה של היום, יותר מכל חלק אחר, חשוב להזין את הגוף אך לשמור על קלילות. אם כן מה ניתן לאכול?

בטרם התרגול, מומלץ שלא לצרוך ארוחה שלמה של ליטר וחצי סמודי, אלא כמות קטנה של סמודי פשוט ולא מורכב, שיכול להעניק דלק מצויין מכיוון שהסמודי מרווה וקל לעיכול.

 

הנה כמה טיפים:

קודם כל פירות – פירות מכילים פחמימות פשוטות ומורכבות המספקות דלק לפעילות, ומספקים את הדלק הדרוש לך על מנת לתרגל ולהגיע רחוק יותר. כמו כן פירות קלים מאוד לעיכול. בדרך כלל כל סוגי הפירות טובים, בננות, פירות יער, מנגואים ואפילו פירות על כמו אסאי!

קודם כל שומנים – שומנים בריאים, כמו אלו הנמצאים בקוקוס והמפ, הם למעשה, דרך טובה לתדלוק הגוף. תוספת קטנה של שומנים בריאים כמו שמן קוקוס, שמן המפ וחמאת שקדים, מעניקה אנרגיה לזמן רב יותר, מאשר אם אוכלים פירות בלבד... בייחוד בתרגולי יוגה ממושכים.

לאחר מכן ירקות – סמודיס ושייקים ירוקים הם ללא ספק, חלק משגרת יום מצויינת, אך כמות הסיבים הגדולה יחסית, בעלים ירוקים, דורשת זמן עיכול ארוך יותר ועלולה לגזול משאבי אנרגיה, הדרושים בזמן התרגול. אם אתם מרגישים שאתם חייבים "משהו ירוק" בסמודי, הוסיפו כפית קטנה של אבקת מיץ עשב חיטה, המכילה למעלה מ-70 ויטמינים ומינרלים, בעלת טעם מעודן, וקלה מאוד לעיכול.

לאחר מכן חלבונים – חלבון הוא בדרך כלל אחד הנוטריינטים הראשונים שנוטים לחשוב עליו, כשזה מגיע לדלק שלפני האימון, אך למעשה הוא אחד הרכיבים הקשים ביותר לעיכול ופירוק על ידי הגוף. מסיבה זו אנו ממליצים, להוסיף את מקור החלבון לסמודי שלאחר תרגול היוגה, כשהגוף שלך מתמקד לחלוטין בתיקון והתאוששות ומנצל את חומצות האמינו בצורה המירבית. הוסיפו מקור חלבון איכותי וקל לעיכול כמו ספירולינה.

טיפ אחרון... השתמשו במזונות המגבירים את זרימת הדם. מכיוון שמרכיבים משמעותיים ביוגה הם נשימה ונשיאת חמצן, מזונות המקדמים את ה"זרימה" הפנימית ישרתו נהדר את הצרכים הפיזיים בעת התרגול. מזונות המשפרים את זרימת הדם הם תותי מאקי, קקאו, ספירולינה ומיץ עשב חיטה.

 

לצפייה בכתבה המקורית

  

מתכוני סמודיס ליוגה

מתכוני סמודיס לאנרגיה קלילה לפני היוגה ולהתאוששות והזנה לאחר היוגה

 

סמודיס לאנרגיה זמינה וקלילה לפני היוגה

 

סמודי ונילה ותותי עץ

סמודי מאקי בננה

סמודי מלכותי

 

סמודיס להזנה והתאוששות אחרי היוגה

 

סמודי ירוק ועשיר

סמודי לתזונה מאוזנת

 

TOP