משלוח חינם מהיום למחר בכל קנייה מעל ₪150

טריפלה - אֵם כל הפורמולות

הטריפלה מטהרת דם יעילה ביותר, מסייעת לעיכול ולספיגה, מורידה משמעותית את רמת שומני הדם ומכילה כמויות גבוהות של אנטיאוקסידנטים וויטמין C יציב. גם המחקר המודרני מאשר שטריפלה היא כמעט "תרופה לכל מחלה" מאת איילת אופיר

(מתוך גליון 5 של העמותה לקידום האיורוודה)

מי מאתנו לא צבר רעלים בגופו או כמה קילוגרמים מיותרים שהיה שמח להשיל? ניקוי רעלים הוא תהליך חיוני וחשוב אבל לא פחות חשוב לדעת כיצד להיפטר מהם מבלי לגרום נזק לגוף. ניקוי איטי וממושך בקצב אחיד הינו תמיד הטוב ביותר. תהליך מהיר ודרסטי מדי עלול להסתיים בכך שהרעלים יחדרו עמוק יותר לרקמות הגוף.

הטריפלה (Triphala) היא פורמולה איורוודית עתיקה ומפוסמת המורכבת משלושה פירות: אמלקי, האריטקי וביבהיטקי וידועה כמנקה אפקטיבית של הגוף מרעלים. זהו לקסטיב עדין מאד, המנקה את דרכי העיכול ואת הכבד, מטהר את הדם ומוריד את רמת השומנים שבו. לטריפלה ערך תזונתי רב והיא מכילה כמות גדולה של אנטי אוקסידאנטים וויטמין  C יציב.

טריפלה היא פורמולה מאוזנת אנרגטית, כלומר לא מקררת או מחממת מדי. בנטילה ממושכת היא מסייעת בהדרגה לנקות רעלים וחומרי פסולת שהצטברו ברקמות הגוף תוך כדי שימור הויטאליות. בנוסף הטריפלה נמצאה גם כמסייעת לירידה במשקל, לטיפול בעצירות כרונית וכתומכת במגוון מחלות כרוניות וניווניות.

עצירות ויציאות לא סדירות הן תופעה המטרידה רבים. הטריפלה, בנוסף על עזרתה החשובה בהסדרת פעולת המעיים, גם משפרת את העיכול והספיגה, את זרימת הדם, מגינה על הלב, משפרת תפקודי כבד וידועה כבעלת תכונות אנטי דלקתיות ואנטי ויראליות, מכייחת ומורידה יתר לחץ דם וכולסטרול.

 

 

במה שונה הטריפלה מלקסטיבים אחרים?

ראשית, טריפלה היא לקסטיב עדין מאוד. מלבד השפעתה הלקסטיבית העדינה היא גם טוניק בזכות הערך התזונתי הגבוה שלה, מחזקת את רקמות הגוף ומשפרת את הויטליות שלהן. הטריפלה מנקה רעלים מן הרקמות העמוקות ביותר של הגוף מבלי לפגוע בהן, מה שהופך אותה לפורמולה צמחית בעלת ערך טיפולי רב. הטריפלה משלבת בפעולתה הזנה וניקוי הדם והכבד. היא מורידה גודש וסטגנציה באיברים האחראיים על סילוק מן הגוף (כבד, מעי), משפרת את תפקודם ובכך תורמת לשיפור העיכול ולירידה במשקל.

מבחינה תזונתית הטריפלה מכילה כמות גדולה של ויטמין C, חומצה לינולאית ונוטריינטים נוספים המקנים לה את תכונותיה המזינות ומחזקות. היא יעילה לטיפול בסוגי עצירות שונים הנגרמים ממגוון סיבות וקיים בה האיזון החשוב בין ניקוי וסילוק ובין חיזוק והזנה.

עודף הזנה וחיזוק עלולים לגרום לסטגנציה, חסימות וגודש. לחילופין גם סילוק רב מדי ועודף שימוש במשלשלים חזקים עשוי להחליש את הגוף, לגרום לאיבוד של ויטמינים ומינרלים חיוניים, חוסר איזון בפלורה הטבעית של המעיים, חולשה, עייפות כרונית ואנמיה. הטריפלה ייחודית בכך שהיא תומכת באופן טבעי בשני תהליכים חשובים אלו בו זמנית.

 

טריפלה במחקר המודרני

המחקר המודרני אכן מאשר את הידע העתיק בנוגע לפורמולה. מחקרים וניסיון טיפולי שהצטבר במשך שנים רבות מלמדים אותנו כי הטריפלה נחשבת למטהר דם יעיל ביותר, המעודד הפרשת מיצי מרה וניקוי הכבד מרעלים, מסייעת לתהליך עיכול המזון ושיפור ספיגת הנוטריינטים ומורידה משמעותית את רמת שומני הדם, מה שהופך אותה למעין "תרופה לכל מחלה" ולאחת הפורמולות הנפוצות.

מחקר שנערך בהודו הוכיח את יכולתו של האמלקי להוריד רמות שומנים בדם, בעורקים ובכבד ולהעלות את רמת הגליקוגן (רב סוכר האגור בתאי השריר ומשמש כעתודה של אנרגיה זמינה) בתאי שריר הלב. פעולה זו מסייעת למנוע התקפי לב ע"י אספקת הגנה משמעותית והזנה לשריר הלב. פרי הביבהיטקי נמצא כמכיל חומצות שומן חיוניות להעלאת רמת הכולסטרול הטוב HDL  המסייע להורדת רמות הכולסטרול הרע LDL.  האריטקי נמצא כבעל פעולה נוגדת עווית ולכן מסייע להורדת יתר לחץ דם, להפחתת עוויתות במעי ולטיפול בבעיות מעיים נוספות.

טריפלה ודלקות חניכיים

הטריפלה מסייעת לטיפול בדלקות ובנסיגת חניכיים: בנטילה פנימית וכן בשפשוף החניכיים באבקת טריפלה. היא מתאימה לטיפול בדלקות, גם כאלו המלוות בחום וזיהומים.  בזכות היותה טוניק (מחזקת ותומכת) היא בטוחה לשימוש גם במחלות חוסר כגון אנמיה, עייפות כרונית, קנדידה, עיכול חלש, בעיות ספיגה ואף כטיפול תומך במחלות קשות.

 

טריפלה ומחלות עיניים

טריפלה ידועה כמיטיבה עם העיניים. היא יכולה לסייע בטיפול בדלקת הלחמית, עיוורון זוחל והשלבים הראשונים של גלאוקומה וקטרקט. לטיפול בבעיות הנ"ל יש לקחת בנטילה פנימית ואף לשטוף את העיניים בחליטה מסוננת של אבקת טריפלה (כף אבקה המושרית בכוס מים פושרים למשך הלילה. בבוקר לסנן דרך בד נקי ולשטוף את העיניים).

 

שורפת אמה

טריפלה עוזרת לנקות רעלים מארבע הרקמות הראשונות: ראסה, רקטה, ממסה ומדה דהטו ואפקטיבית הרבה יותר מאשר ניקוי המעי בלבד. ניקוי ארבע הרקמות הראשונות מסביר מדוע הטריפלה שומרת על בריאות ויופי העור.

 

צמח לכל דושה

כאמור, טריפלה מכילה שלושה פירות. האריטקי משמש לטיפול בעצירות אקוטית או כרונית ובעל אפקט מרגיע קל ואנטי חרדתי. הוא גם אסטרינג'נט, משמן, אנטי-פרזיטי, אלטרטיבי (מטהר דם), אנטי ספזמודי (נוגד עווית) וטוניק למערכת העצבים. משמש לטיפול בעצירות אקוטית או כרונית, עצבנות, חרדה ותחושת כבדות בגוף. מבין שלושת הפירות האריטקי הינו המשלשל ביותר.

אמלקי נחשב למקרר, מחזק, לקסטיב קל, מטהר דם, מוריד חום, מצמת, אנטי דלקתי ומשמש לטיפול בבעיות של חום ודלקות במערכת העיכול. הוא גם מכייח ובעל השפעה אנטי ויראלית. מצוין כחלק מן הטיפול במחלות החורף ואף מחזק את מערכת החיסון. האמלקי משמש לטיפול במחלות המאופיינות ב"חום": כיבים ודלקות בקיבה, זיהומים ותחושת שריפה בגוף.

במחקרים התגלה פרי האמלקי כבעל תכונות אנטי בקטריאליות, אנטי ויראליות, טוניק ללב ומכייח. האמלקי, בין הפירות העשירים ביותר בוויטמין ,C מכיל כמות ויטמין C כמו זו הקיימת בכעשרים תפוזים. הוויטמין C שלו ייחודי בכך שהוא יציב ואינו נהרס בחום, אפילו בחשיפה ממושכת לחום כמו למשל בהכנת צ'וואפראש, וזאת תודות להימצאות טאנינים הקושרים את הוויטמין C שבפרי ומייצבים אותו.

ביבהיטאקי מאזן קאפה ועוזר להיפטר מעודפי ליחה, מטפל באסתמה, בעיות בריאות, אלרגיות ושיהוקים. הפרי ידוע כמצמת, טוניק (מחזק), אנטי ספזמודי (נוגד עווית) ומטפל בעיקר בבעיות "קאפה" המיוחסות ליסודות האדמה והמים.

זמני נטילה מומלצים

כלקסטיב - בערב לפני השינה או כשעה לאחר ארוחת הערב, כטוניק -בבוקר על בטן ריקה.

איילת אופיר, מטפלת בכירה באיורוודה ובצמחי מרפא 052-8285101

 

תגיות:

TOP