משלוח חינם מהיום למחר בכל קנייה מעל ₪150

חברת פוקה הצליחה להגיע לסטטוס פחמן נייטרלי – איך היא עשתה את זה?

בשנת 2013, פוקה הצטרפה לרשת של אתגר הפחמן של מערב אנגליה (WECC) על מנת לחלוק את הפרקטיקה שלה בנוגע להפחתת הסיכונים הנוגעים לשינויי האקלים. חברת פוקה ביקשה להתייחס לנושא הפחתת גזי החממה בכל שלבי ייצור המוצרים שלה.

המדיניות של פוקה, בנוגע לשינויי האקלים, עוצבה בידי מנהלת הקיימות של החברה, השואבת השראה משיטות אחרות. זהו מסמך בעל דף אחד שכל אחד בחברה יכול להבין.  בוצעה אנליזה על מנת להבין את הפער בין המצב הקיים לבין המחויבות במדיניות הזו, שהייתה הכרחית על מנת לקבל אישור מהנהלת החברה. המדיניות אושרה, ותוכנית פעולה נוצרה על מנת למדוד את פליטת הפחמן מהשימוש בגז, בחשמל, במים, מהפסולת, מהנסיעות, מהקירור והשינוע בעזרת כלים שונים.

מאז שהחברה החלה למדוד את הדבר, פוקה החלה ליישם מגוון פרוייקטים להפחתת הפליטה ופליטות בלתי נמנעות מבחינה פיננסית, אוזנו. הם הפכו את נושא הפחמן והגעה למצב נייטרלי, ליעד לכלל החברה, וכל מחלקה מכניסה את נושא הפחתת פליטת הפחמן לשיקולים שלה ולביצוע, ומעודדת את כל חברי הצוות שלה להציב לעצמם את הנושא כיעד ברמה האישית – הביצועית ובתוכניות הפיתוח.

בסוף השנה, בוצע חישוב על מנת לשכלל את טביעת הרגל הפחמנית של החברה (סך פליטות גזי החממה) והוא אושר על ידי גופים רשמיים חיצוניים. פליטת פחמן בלתי נמנעת, אוזנה על ידי רכישת "נקודות קרדיט לאיזון הפליטה" לפרוייקט העוסק בהתייעלות תנורי בישול באפריקה.  פוקה בחרה באופציה הזו כיוון שהיא מקנה לה תקן זהב וכמו כן עולה בקנה אחד עם ערכי החברה בנוגע לשיפור הבריאות בעזרת הפחתת שאיפת העשן כתוצאה משימוש באש גלויה וכמו כן הפחתת כריתת יערות.

"זה היה, מאמץ חשוב של כלל החברה ואנשים קיבלו השראה לחוש שגם שינוי קטן, הוא בעל השפעה. סטטוס פחמן נייטרלי הוא הישג נהדר, המיטיב עם אנשים, עם צמחים ועם העולם". אן בר, מנהלת קיימות בחברת פוקה.

לקריאת המאמר המקורי

TOP