משלוח חינם מהיום למחר בכל קנייה מעל ₪150

ויטליס - לתחושה טובה, אנרגיה, חיות, חיסון, הזדקנות.

 

הויטליס  תערובת רבת עוצמה של  נוטריינטים נוגדי חימצון והזנה 

אופן הפעולה: המוצר מספק קשת נרחבת של פיטו-נוטריאנטים יוצאי דופן ופרופיל תזונתי רחב יריעה, ועל כן הוא מציע הגנה מתמשכת של נוגדי חמצון כמו גם תוספת תזונתית חזקה.  

 

פרטים:

ויטליס מכיל 100% רכיבים אורגניים:

מיץ של שורש סלק   Beta vulgaris | מוקפא מיובש טרי 25:1

אוכמניות   Vaccinium uliginosum ֿ | מוקפא מיובש טרי 15:1

מיץ של עשב חיטה   Triticum aestivum |  מוקפא מיובש טרי 30:1

מיץ של עשב שעורה   Hordeum vulgare  | מוקפא מיובש טרי 30:1

אבקה של פרי האמלה   Emblica officinalis

מיץ של פרי האמלה   Emblica officinalis succus |  מוקפא מיובש טרי 30:1

פרי אצֶרולה 18:1   Malpighia glabra

ספירולינה   Athrospira platensis

כלורלה   Chlorella pyrenoidosa

שורש כורכום   Curcuma longa

אבקת פרחים

"סי-גרינס"® - מן הים הצפוני   Ascophyllum nodosum

תערובת של אצות ים טריות   Pelvetica canaliculata, Fucus spiralis

ניצני ברוקולי   Brassica oleracea italica |  מוקפא מיובש טרי 3:1

זרעי שומָר   Foeniculum vulgare

עלי נענע (מנתה)   Mentha piperita

שורש זנגביל (ג'ינג'ר)   Zingiber officinale

שורש של שוש קֵרֵחַ (ליקוריץ)   Glycyrrhiza glabra

עלי תה ירוק   Camelia sinensis

מיץ אלוורה 200:1   Aloe barbadensis

מינון:

ערבבו 1 כפית גדושה (4 גרם) או טלו 6 קפליות ביום עם מים או מיץ אלוורה אורגני לפני האוכל או בין הארוחות.

משך הטיפול:

שימוש לטווח ארוך

תוקף האריזה:

כמות של 135 גרם אבקה מהווה אספקה ל-33 ימים (4 גרם ליום), אם נוטלים כפית אחת, פעם ביום. אריזה של 90 קפליות תספיק ל-15 ימים אם נוטלים 6 קפליות ביום.

התוויות נגד:

אין.

 

כל מנה יומית מספקת:

4 גרם אבקה = 2% כלורופיל, 123% הקצובה היומית המומלצת של ויטמין C, 15% מהקצובה היומית המומלצת של ויטמין A, ושורה ארוכה של רכיבים אורגניים, אנזימים ביו-פעילים, סיבים תזונתיים ופיטו-נוטריאנטים לרבות אנתוציאנינים, פלבונואידים וסולפורופנים. בכל מנה יומית יש 2050 Mµ TE של יכולת הספיגה של הרדיקלים (Ogygen Radical Absorption Capacity). אנו זקוקים ל-3000 יחידות כאלה ביום, בערך הכמות של נוגדי חמצון המתקבלת מאכילת 5 מנות גדולות של פירות וירקות.

 

אנרגיות איורוודיות:

טעם (ראסה): חמוץ, מתוק

פעולה (וירייה): מצנן, ניטרלי

תכונות (גונה): כבד, מקרקע, מלחלח

השפעה על הדושה: =VPK

רקמות (דהטו): כולן, במיוחד מערכת הרבייה

 

מידע נוסף:

כשמדברים על חיוניות, מתכוונים לתחושה של להיות במיטבנו, מלאי התלהבות ומרץ לחיים. כדי להיות מלאי חיוניות אנו זקוקים לתזונה מעולה, מאחר שהיא מהווה את אבן היסוד לשמירת החיים. בבחירת תזונה באיכות גבוהה אנו בוחרים את הדרך לקבלת בריאותנו, ומחזקים את הסביבה הפנימית שלנו בפני השתלטות של מחלות.

אולם, משימה זו אינה תמיד קלה, ובימינו, כולנו עומדים בפני אתגרים תזונתיים וסביבתיים. האיכות התזונתית של האוכל מעולם לא הייתה דלה כל כך, ורמת הרעלנים הסביבתיים מעולם לא הייתה כה גבוהה. עלינו למלא פער זה בתזונה מצוינת, אולם, קצב החיים המודרני מקשה עלינו לקבל את צורכי היומיום התזונתיים שלנו. רק 13% מהגברים ו-15% מהנשים צורכים את המינון המומלץ ביום של 5 פירות וירקות. יש רשויות שאף ממליצות על 8 עד 10 מנות של פירות וירקות ביום. לשם כך, פוקה ייצרה את המוצר "ויטליס" – תערובת של חומרי תזונה ביו-אורגניים, המאפשרים לכם להזין את בריאותכם ולהשיג את הדרישות התזונתיות היומיומיות שלכם, במקביל להקפדה על תזונה נכונה. ויטליס כולל בתוכו את מיטב המוצרים המרפאים של הטבע – שורשים, פירות, נבטים, זרעים, מיצי עשבים, ירקות צמחי מרפא, אבקות פרחים, צמחי מים מתוקים, אצות ים וניצנים מונבטים. זה הפתרון שלכם לצרכים התזונתיים שלכם לשם הגנה על הבריאות.

גופנו חי ומתחדש על בסיס המזון שאנו מספקים לו. אך אם המזון שאנו אוכלים חסר את הוויטמינים, המינרלים והמיקרו-נוטריאנטים שאנו זקוקים להם, משמע שאנו מתפשרים על בריאותנו. איכות המזון בימינו דולדלה בגלל התוספות הניתנות בחקלאות המודרנית האינטנסיבית, שאינה משיבה לקרקע את הפוריות שלה. האיכות ירודה גם עקב טיפול לא נאות, עיבוד המזון ואחסונו, והתוצאה היא השפעה משולבת של אובדן תזונתי. ב-50 השנים האחרונות נצפתה ירידה במזון של 50% בשיעור הוויטמינים A ו-C, שמני אומגה 3, ברזל, סידן, אבץ, סלניום, נחושת ומגנזיום כמו גם ירידה בתכולת הקרוטן והפלבונואידים החיוניים לחיים. כדי להמחיש את ההשפעה של ירידה תזונתית זו, ניתן לבחון 2 מינרלים: מגנזיום, המעורב בתגובותיהם של יותר מ-300 אנזימים ואבץ, הממלא תפקיד בתגובות של יותר מ-200 אנזימים. אם נוצר בגופנו חסר במינרלים אלה, התוצאה לבטח תהיה התפתחות של מחלות. חוסר איזון זה מחמיר על ידי הרגלי האכילה הגרועים שלנו. מאז 1950 חלה ירידה של 34% בצריכת הירקות שלנו, צריכת הבשר עלתה ב-46% והעלייה בצריכת השומנים הייתה של 36% (לרבות שומני טרנס). זאת ועוד – הסוכר נצרך בכמות העולה ב-50% על זו שנרשמה ב-1950. כתוצאה מכך, בבריטניה בלבד נרשמה עלייה של 40% במספר האנשים הסובלים תת תזונה מסוג II, והכוונה למצב שבו צורכים כמות מספקת של מזון, אבל איכותו אינה מספיקה.

בנוסף לכך, החסר התזונתי השכיח ביותר מחמיר על ידי הסתערות של סביבה רעלנית היוצרת מתח גדול אף יותר על המצבורים התזונתיים שלנו. כל אחד מאתנו צורך כ-2 ק"ג של חומרי הדברה מדי שנה ו-4 ק"ג תוספות המוחדרות למזון. מבחינה אבולוציונית, הגוף שלנו עדיין אינו מסוגל לעבד חומרים אלה. המשמעות היא שהגוף זקוק לכמות גדולה יותר של חומרי תזונה כדי לנקות עצמו מחומרים מזהמים בלתי רצויים אלה. כך מתהווה "הפער התזונתי". כתוצאה מחסר תזונתי זה, מערכת החיסון שלנו מאותגרת קשות. הפתרון הוא להשלים מה שחסר כדי להתגבר על הפער התזונתי הזה, וזאת תוך שימוש במזונות מלאים אורגניים ומרוכזים.

ויטליס מכילה חומרי תזונה ביו-אורגניים המסייעים לגופכם לשגשג, זאת על ידי עזרה בניקויו מרעלים ומחומרים מזהמים, תוך הוספה של הרכיבים החזקים המסייעים לנו לרענן את גופנו ולהיבנות מחדש. ויטליס נוצר כדי לשפר את איכות הרקמות, עוצמת האברים וחיוניות האנרגיה שלכם. הוא נוצר כדי לסייע לכם, מאחר שהוא מוסיף גם לאיכות וגם לכמות החיים שלכם.

ויטליס פועל כנוגד חמצון המבוסס על חומרי תזונה, והוא אמור להאט את תהליך ההזדקנות, לטהר מרעלים, להזין רקמות ולהגביר אנרגיה. כל רכיב נכלל בכמויות גדולות דיין כדי להבטיח חיוניות מתמשכת. הערכים של נוגדי החמצון נמדדים במדד שנקרא ORAC, המודד את יכולת הספיגה של הרדיקלים (Oxygen Radical Absorption Capacity) ומתייחס לרמות של הרדיקלים החופשיים שיכולים להיספג ולהיות מנוטרלים מתפקודם על ידי הצמח. כל מנה של אבקת ויטליס (4 גרם בלבד) מעניקה 2050 יחידות של מדד ORAC (זִכרו, אנו זקוקים ל-3000 יחידות כאלה ביום, ומוטב לשאוף לצריכה של 5000 יחידות ORAC ביום להגנה מיטבית ולחיוניות).

כיצד אנו משמרים את הערכים התזונתיים של הצמחים?

כאשר צמחי המרפא מטופלים, מעובדים ומאוחסנים כהלכה, הם יציבים למדי ויכולים להיות יישומיים לתקופות זמן ארוכות. צמחי המרפא של פוקה יכולים לספק תזונה "טרייה" על פני כל השנה בגלל תהליכי העיבוד ופרוטוקול הטיפול המשמשים אותנו. אנו מוודאים שכל מוצר אכן אושר כאורגני עקב המסירות לדאוג לפוריות הקרקע ולייצר את האיכות הגבוהה ביותר של התכולה התזונתית. מזונות אורגניים יכולים לכלול בין 50% ל-100% יותר חומרי תזונה מהמזונות המקובלים. אנו סבורים שהלעג החקלאי הגדול ביותר של ימינו היה החדרת הטכנולוגיות של גידול מלאכותי לחקלאות, מה שדלדל את הקרקעות מבחינה תזונתית. אנו מקפידים על דרך הגידול האורגנית. לכן, לאחר שווידאנו שהזרעים הם באיכות הגבוהה ביותר, האדמה שמורה ושיטות הגידול אושרו כשיטות אורגניות, אנו מוודאים גם את קיומו של הפיקוח על התהליכים שלאחר הקציר או הקטיף. הטיפול השגוי בצמחי המרפא לאחר שנאספו מהשדה הוא הלעג השני בחשיבותו בתחום של תעשיית המזון. טיפול גרוע, ייבוש אִטי וכן עיבוד ואחסון לא מתאימים עלולים לפגוע בפיטו-נוטריאנטים היקרים המצויים בצמחים אלה. אנו הקמנו שיטה כוללת, החל מגידול הצמחים דרך כל שלבי הטיפול בהם וכלה באריזה ובאחסון. כל אלה מטרתם לספק תמציות של מזונות מיובשים שיש בהם כל הערכים התזונתיים, כך שחברת פוקה יכולה לספק מוצרים "טריים" לאורך כל השנה.

מידע על הרכיבים הכלולים במוצר "ויטליס"

כל הרכיבים נבחרו בגלל יכולתם הייחודית והסינרגטית לסייע בהזנת הגוף בהיקף נרחב של תזונה חיונית, נוגדי חמצון ופיטו-נוטריאנטים.

גרגרי יער ופירות – מיצים וגרגרים אורגניים מוקפאים ומיובשים

פרי האמלה (מיץ), גרגרי אצֶרולה, גרגרי פרא (מיץ)

גרגרי יער ופירות הנם בין המזונות המזינים ביותר את התאים ומשמשים גם להגנתם. הם עשירים בוויטמינים, פיטו-נוטריאנטים כגון הפלבונואידים קרצטין, חומצה אֶלָגִית ורכיבי הפֶנולים כגון רֶסוורטרול, אנתוציאנינים ופרואנתוציאנינים (אנתוציאנינים הם החומרים המעניקים לגרגרי היער את תכונותיהם ואת צבעי אדום, כחול וסגול). הגרגרים מסייעים בהגנה על התאים מ"חמצון". למעשה, הם עוזרים לתאים לספוג את התוצרים החמצוניים שעלולים להזיק לרובד התאים. חומרי התזונה הביו-אורגניים שבגרגרים מסייעים להגן על החֵלֶב היקר שבקרומיות התאים. הם תורמים לתקינות ההתנהגות של התאים שלנו על ידי האטת ההתרבות של התאים הרעים ומניעת התזוזה מהתאים שעברו מוטציה. כך נוכל להזדקן בחינניות ובבריאות טובה. כפי שניתן לצפות מהמיצים של פירות טעימים אלה, הם תורמים לאיכות הדם שלנו. הם מונעים מהדם "להידבק" וליצור קרישי דם על ידי הורדה של רמת הטסיות בדם. כך הם תורמים למחזור הדם. הם גם מכילים רכיבים שעוזרים להפחית דלקות ולחזק את רקמת הקולגן של הגוף.

ממחקרים שנערכו במעבדות עולה כי האנתוציאנינים:

  • מפחיתים את ההתגבשות של טסיות הדם, וכך מעכבים את ההיווצרות של קרישי דם  המעורבים באירוע מוחי, תסחיף ריאתי, מחלה של כלי הדם הפריפריים והתקף לב.

  • מגבירים את שיעור הכולסטרול ה"טוב" – HDL

  • מעכבים את חמצון הכולסטרול ה"רע", LDL

  • מנטרלים את הרדיקלים החופשיים

  • מסדירים ומורידים את כמות האנזימים הגורמים לתגובה דלקתית מכאיבה ולהתפתחות של מחלות אחרות. גרגרים אלה מכילים את הרכיבים הייחודיים המונעים הזדקנות וכך, למעשה, מצעירים את גופנו.

במוצר שלנו השתמשנו במגוון של גרגרי יער צבעוניים ביותר ובעלי עוצמה. הצבעים הם דרכו של הטבע להגן על הפרי הרך ועל הזרעים האחראים על ההתרבות מפני קרינת ה-UV המזיקה, הפטריות, החיידקים והנגיפים, והפירות מעבירים את ההגנה הזאת אלינו. מאחר שיתרונות בריאותיים רבים של הפירות נהרסים על ידי החום, שמרנו על הרכיבים היקרים והמגנים הללו בדרך של הטיפול הזהיר בהם המלווה בתשומת לב מרובה. פירות היער והמיץ שלהם מוקפאים מיד לאחר הקטיף, ואז מייבשים אותם כך שהם נשמרים במצב התזונתי המיטבי שלהם ומציעים את היתרונות הגלומים בפירות יער שזה עתה נקטפו.

ממחקרים עדכניים עולה כי כאשר נוטלים את מזונות העל הללו בצירופים שונים, משיגים תוצאות משופרות. הרעיון הוא שהשלם גדול מסך כל חלקיו. לכן, אם צורכים שילוב של פירות יער, ההשפעה הסינרגטית המושגת גדלה אף יותר. נראה כאילו האנתוציאנינים, הפרואנתוציאנינים והפלבונואידים האחרים, יחד עם כוח החיות של כל אחד מפירות היער, משתלבים ליצירה של השפעת ריפוי מאוחדת חזקה יותר.

פירות האָצֶרוֹלָה הם אחד המקורות הטבעיים העשירים ביותר בוויטמין C. הפירות שאנו משתמשים בהם שוברים שיא של 25% ויטמין C, כלומר – כמות של 250 מ"ג בכל גרם של פרי. זהו מינון העולה פי 4 על המינון המומלץ ליום. איננו מוסיפים למוצר כל חומצה אסקורבית סינתטית, הואיל והוויטמין C שלנו הוא טבעי לחלוטין. הוא אף מכיל גורמים משלימים חיוניים אחרים, לרבות פוליפֶנולים, ביו-פלבונואידים וקרוטֶנואידים, המסייעים בספיגת הוויטמין C. מסיבה זו הם מהווים הגנה מעולה לתאים ועוזרים לתהליך הניקוי מרעלים. הם מהווים נוגד חמצון חזק ויעיל בצמצום ההשפעות המזיקות של תוצרי AGE (Advanced Glycation End), אחד המחוונים (אינדיקטורים) של ההזדקנות. פירות היער הוורודים-אדומים הללו ידועים ביכולתם להגן על הלב ולשפר את חילוף החומרים.

אנו משתמשים בצורה הטבעית והאורגנית הזאת של ויטמין C, מאחר שכל החומצה האסקורבית המשמשת ברחבי העולם מיוצרת באופן סינתטי בסין. היא מופקת מסירופ התירס, המכיל בוודאות תירס שעבר תהליך של הנדסה גנטית. סירופ התירס מעובד בתהליך העושה שימוש בחומרים ממיסים (חומצות) כדי להפיק ממנו את החומצה האסקורבית. חומצה זו היא הגרסה הלא טבעית ומרוקנת של ויטמין C מלא ומורכב. על אף היותה מופקת מחומרים צמחיים, אין היא עונה להגדרה "טבעית" באף אחת מן הדרכים שבהן מיוצר מזון אורגני מלא.  

פירות האמלה מלאים בביו-פלבונואידים, חומצה גאלית, חומצה אֶלָגית, חומצה רוטינית ואסקורבית – כל אלה הנם חומרים המגנים על התאים. בהודו קיימת מסורת רבת שנים של צריכת הפירות הללו כמזון בריאות, והם נחשבים כיעילים בהגנה על הלב והכבד. הם מסייעים גם לעיכול ונחשבים חומר טיפולי לכל המערכת. פרי ירוק וחמוץ זה ידוע כפרי מצעיר המשמש להארכת תוחלת החיים ולהגברת החיוניות, מאחר שהוא מהווה מעין שיקוי לחשיבה ומשפר את הגמישות המחשבתית. בתהליך ההכנה אנו משתמשים בכמות של 30 ק"ג פירות טריים כדי להכין 1 ק"ג של מיץ מוקפא ומיובש ולשלב מיץ מרוכז זה עם פירות מלאים אורגניים, כדי להבטיח סינרגיה מיטבית.

 

אוכמניות ידועות בתכונותיהן כשיקוי לדם. הן משפרות את זרימת הדם בכלי הדם הקטנים ותורמות לאיכות הראייה ולשיקום העצבים. אנו משתמשים בסוג של אוכמניות פרא (Vaccinum uliginosum) שנקטפו, מאחר שהוכח כי הן מכילות את הכמות המֵרבית של פוליפֶנול, ברמות של נוגדי חמצון ואנתוציאנינים גבוהות יותר מהסוגים המתורבתים. גורמים אלה ידועים כבעלי השפעות הזויות על ההזדקנות לרבות מחלת האלדסהיימר וניוון שרירים. הם אף מלאים בוויטמין 6B, ויטמין C ו-K ובמינרל מנגן. פירות יער אלה, שצבעם כחול כהה, הם בעלי ערך ORAC, המודד את יכולת הספיגה של הרדיקלים על ידי הצמח (Oxygen Radical Absorption Capacity) בשיעור של 9000 לכל 100 גרם. נראה שהפלבונואידים שבאוכמניות מציעים הגנה ל-DNA, הליבה של השלמות הגנטית שלנו. הם מייצרים מגן של הגנה הפועל כחיץ בין המינים המתחמצנים לבין ה-DNA.

ירקות – אורגניים, מוקפאים ומיובשים

הירקות מעניקים לנו חיים. מדי יום נוספים מחקרים המציגים את העומק הרב שיש לרכיבי הריפוי המצויים בירקות. בוויטליס האורגני הביו-תזונתי שלנו אנו כוללים 2 מהירקות המזינים והמבריאים הטובים ביותר של הטבע, המלאים בקרוטֶנואידים, פלבונואידים, גלוקוזינולטים, מינרלים וויטמינים חיוניים.

ניצני ברוקולי: מכילים חלק מהגלוקוזינולטים החזקים לרבות סולפורופן שנחשב ליעיל בהגנה על התאים המסוגלים לעכב הזדקנות ולמנוע התפתחות של מחלות ניווניות כגון סרטן. הגלוקוזינולטים מומרים על ידי החיידקים הידידותיים שבמערכת העיכול לאיזותיוציאנטים. הללו מבצעים את פעולת הריפוי שלהם על ידי הפעלת האנזימים של שלב 2 שבכבד (גלוטתיון-S-טרנספֶרז וקינין רדוקטז) המסייעים בעיבוד ובנטרול חומרים מחמצנים, מזיקים ומסרטנים. אין ספק כי מה שאנו אוכלים משפיע גם על הגנים שלנו. הוכח כי הסולפורופן מבצע שינויים בגנים הקשורים לסרטן ומשפיע עליהם. הוא קשור לבריאות המעיים, השדיים, שלפוחית השתן, השחלות והריאות. ניצני הברוקולי משפרים את יכולת הגוף להיטהר מכימיקלים מזיקים הפוגעים בתאי הגוף שלנו. חומר זה עוזר בהזנת הכבד והתאים ובהגנה עליהם. ניצנים אלה, כשהם טריים, מוקפאים ומיובשים, מכילים יותר מ-10 מ"ג בכל 1 גרם של גלוקוזינולטים ו-4500 מק"ג בכל 1 גרם של סולפורופנים. אנו משתמשים רק בזרעי ברוקולי מובחרים, בעלי הערך התזונתי הגבוה ביותר. די ב-2 גרם של אבקת ניצני ברוקלי שאנו משתמשים בה כדי להעניק לגוף סולפורופנים בכמות הזהה לזו המצויה ב-100 גרם ברוקולי טרי. הכמות המצויה במנה אחת של אבקת ויטליס זהה לזו הנמצאת ב-10 גרם ברוקולי טרי. אנו משתמשים בניצנים המוקפאים במהירות כשהם בשיא יכולתם לתרום חומרי תזונה, וזה בשלב שבדיוק לפני שהעלים מבצבצים. מיד מקפיאים אותם ומייבשים, כך שהם נשמרים יחד עם תכונותיהם בדיוק כפי שהיו בזמן היותם "טריים".

מיץ של שורש סלק: מיץ של שורש סלק עשיר בברזל, סידן, ויטמין A ו-C. הוא גם מכיל את הפיגמנט המכונה בֶּטאין הידוע ביכולתו לנקות את הכבד מרעלים ולבנות את הדם. הוא מסייע להגביר את ייצור ה-SAMe (S- אדנוסילמתיונין), החיוני לייצור הורמונים מסוימים המשפיעים על מצב הרוח כגון דופמין וסרוטונין. כמו כן, הוא ממלא תפקיד חשוב בייצור הגלוטתיון – נוגד חמצון. הבֶטאין עוזר להמיר את ההומוציסטאין למתיונין, שהוא חלק חשוב ברצף של "תורם המֶתיל" המסייע בהגנה על מערכת הלב וכלי הדם.

צמחי מים מתוקים – אורגניים ומיובשים באוויר

צמחי מים מתוקים נאכלו כמאכל מזין זה מאות בשנים. תרומתם האינטנסיבית לבריאות מגוּבָּה בשורה של מחקרים המעניקים תוקף למקומם בין מזונות העל. אנו מוודאים שצמחי המים המתוקים שלנו גודלו בתנאים טרופיים טהורים ובתנאים אורגניים מחמירים, תוך שימוש בחומרים טבעיים ובמי מעיינות טהורים (במקומות שבהם מגדלים ספירולינה וכלורלה שאינם אורגניים משתמשים בניטראט מצ'ילה כחומר השבחה).

הספירולינה בעלת צורת הספירלה הייחודית הנה מרכיב ביו-תזונתי נפלא. מדובר בצמח כחול-ירוק המכיל אוסף מרשים של יותר מ-100 מרכיבים תזונתיים. הספירולינה ארוזה בחלבונים המתעכלים בקלות, ויטמין B ו-E, חומצות שומניות חיוניות, ברזל, כלורופיל והפלבונואיד הייחודי, פיקוציאנין. היא המקור הצמחי העשיר ביותר הקיים בטבע של ויטמין 12B, וכן היא מקור מצוין לחמוצה הגמא לינולאית (GLA) החיונית למוח ולתפקוד של מערכת החיסון. היא מסייעת לעיכול, למערכת העצבים, לתפקוד התאים ולטיהור מרעלים. אנו בפוקה שוטפים את הספירולינה 3 פעמים כדי שטעמה יהיה טרי, וכדי שתהיה ירוקה ונקייה.

הכלורלה הירוקה הכהה הנה אחד הצמחים המכילים את הכמות הגדולה ביותר של כלורופיל הקיימים בעולם. למעשה, שמה נובע מהמילה היוונית שפירושה ירוק – "כלור". היא ידועה ביכולתה לנקות את הדם ולהפכו לאלקלי, בסיוע לחמצון, בהגברת המינרלים ברקמות ובטיהור הגוף מחומרים מזהמים כגון כספית, קדיום, עופרת, DDT ו-PCB. באופן זה, הכלורלה מסייעת להסיר רעלנים מהגוף. במקביל, היא משפרת את החיסון על ידי הגדלה של רמת האינטרפרון המזרז את פעולת החיידקים והמקרופז'ים הפועלים נגד הנגיפים וכן את תאי ה-T. היא גם מכילה את "גורם הצמיחה" המדהים של הכלורלה המזין את המערכת החיסונית וגורם לשיקום התאים, העצבים ורקמת השרירים בגוף. יכולת זאת לתקן רקמות, להגן על הלב ועל מערכת העצבים עוזרת במניעת ההזדקנות ובשימור של בריאות הנעורים. אנו מוודאים כי דפנות התאים של הכלורלה שלנו יהיו "סדוקים" כדי שחומרי התזונה החיוניים יהיו זמינים יותר.

אצות פראיות – אורגניות, מיובשות באוויר.

"סי-גרינס"® - אצות ים טריות מן הים הצפוני Ascophyllum nodosum, וכן האצות Pelvetia canaliculata ו- Fucus spiralis  - "ירקות ים" אלה מפורסמים בגין הקשת הרחבה של חומרי תזונה מיקרו ומקרו, המספקים לגוף חלק מהבסיס התזונתי הנחוץ לבריאותנו. אצות הים הן, למעשה, הצורה המזינה ביותר של ירקות הקיימת בעולם. הן מלאות בחומרי תזונה המקלים על ספיגתם של חלבונים חיוניים וחומרי תזונה אחרים. כמו כן, הן מכילות סידן, ברזל, מגנזיום ויוד בכמויות העולות בהרבה על הכמויות המצויות בכל ירק יבשתי אחר (פי 14 סידן, פי 200 ברזל, פי 8 מגנזיום ופי 100 יוד). האצות גם מלאות בפוליסכארידים המטהרים מרעלים ועוזרים להיקשר למתכות הכבדות והרעילות. קיימים מחקרים רבים המוכיחים כיצד האצות יכולות לשפר את התפקוד של בלוטת התריס ואת בריאות הלב, ואיך הן מסייעות להוריד יתר לחץ דם ועוזרות לחולי סרטן. התפקוד המשופר של בלוטת התריס יכול להועיל לחילוף החומרים ולעזור בהפחתת משקל ועודפי שומנים.

אנו משתמשים במוצרים שלנו אצות שאושרו כאורגניות ונאספו במימי הים הצפוני הקדומים.

מיץ של עשב ירוק – אורגני ומיובש ב-2CO קר

מיצי עשבים הנם מזונות על המכילים כמויות ענק של כלורופיל, אנזימים ביו-פעילים, בטא קרוטן, לוטאין וויטמינים. הם מהווים מנקי רעלים וחומרים מצעירים יעילים ביותר, הן ברמת התאים הבודדים והן של הגוף כולו. זהו הקסם שלהם – הם מנקים ומשקמים בו זמנית. הדבר חשוב במיוחד לכל המעוניינים להאט את תהליך ההזדקנות, למנוע התפתחות של מחלות ניווניות, להביא את ביצועי הספורט למיטבם ולשמור על שיא היכולת השכלית.

אנו משתמשים במיצי עשבים מאחר שהם מהווים הדרך הטובה ביותר לספיגת היתרונות התזונתיים הקיימים בעשבים. עשבים תזונתיים נאכלים בדרך כלל על ידי בעלי חיים הנוהגים לרעות, ויש להם דרכי עיכול ארוכות במיוחד ואפילו קיבות נוספות. כך הם מסוגלים לפרק חלק גדול מהסיבים הבלתי מתעכלים והתאית המצויים בעשבים. בני האדם אינם יכולים לעכל את התאית או את הסיבים התזונתיים, ולכן, כדי להפיק תועלת מחומרי התזונה הדחוסים המצויים בעשבים, אנו חייבים לצרוך אותם בצורה של מיצים.

עשבי החיטה והשעורה שלנו מופקים מעשבים אורגניים הגדלים בקרקעות עשירות במינרלים. הם נקטפים השכם בבוקר, נשטפים במים, והמיץ הקר מופק מהם בסביבה נטולת חמצן. המיץ מיובש לאחר מכן, תוך שימוש ב-2CO בתהליך ייחודי שבו אין שימוש בחום ובאור. תהליך חלק זה מאפשר לנו ללכוד את מֵרב הפוטנציאל התזונתי הגלום בעשבי המאכל הללו ולשמר אותם באבקה הטרייה שיובשה. תהליך זה לוכד את החיוניות שבעשבים וממצה את רמות הכלורופיל הרגיל לחום ואת האנזימים הביו-פעילים. עוצמתם עולה פי 30 על זו של מיץ טרי, והם חזקים פי 600 לעומת אבקות אחרות של העשבים המצויות בשוק. מאחר שרוב המיצים התעשייתיים המצויים בשוק נחשפים למידה מסוימת של חום וחמצן, תכולת החומרים המזינים המצויה בהם נפגעת.

יש לציין, כי אנשים שאינם סובלים חיטה או גלוטן, בדרך כלל אינם מגלים רגישות למיצים אלה.

מיץ של עשב חיטה: היתרונות של מיץ עשב חיטה הם עצומים. מיץ זה גורם לתגובת ריפוי מהירה, עקב תכולת הגלוטתיון הגבוהה שבו, החיונית לניקוי הכבד. עשב החיטה מכונה אחד מגורמי הריפוי הטובים ביותר של הטבע. הוא מכיל כלורופיל, אנזימים, ויטמינים וחומרי תזונה החיוניים לבריאות הגוף. יתרונות הריפוי שלו כוללים תיקונים בחוסר האיזון ברמת הסוכר בדם, ניקוי הדם, שיפור בייצור ההמוגלובין, נטרול רעלנים, ניקוי הכבד וסילוק מתכות כבדות מהגוף.

מיץ של עשב שעורה: מיץ זה ידוע ביכולתו להצעיר על ידי האטת תהליך ההזדקנות וסיוע בהתגברות על תהליכים דלקתיים ותהליכים ניווניים. הוא עשיר בכלורופיל, חומרי תזונה חיוניים ואנזימים, וכמו כן, הוא עשיר בוויטמינים E ו-K. כל אלה מסיעים בהתחדשות התאים.

עשב השעורה נחשב למעט יותר קל לעיכול לעומת מיץ עשב החיטה. שניהם מעט יותר מצננים מהמזונות המופקים מצמחי המים המתוקים כגון ספירולינה וכלורלה. שניהם ארוזים באנזימים עיכוליים מיוחדים ובאנזים החזק הנוגד חמצון – SOD (Super Oxide Dismutase). ה-SOD מסייע להפיק גלוטתיון, המאט את תהליך הניוון של התאים. כמו גם מזונות הצמחים של מים טריים, גם עשב החיטה ועשב השעורה מכילים כמויות גדולות של כלורופיל ומוקו-פולי-סכארידים המחזקים את החיסון, בונים רקמות חזקות ומפחיתים את הדלקת. הם מהווים חומרים מצעירים רבי עוצמה.

צמחי מרפא – אורגניים, מיובשים באוויר ומוקפאים

צמחי המרפא מילאו מאז ומעולם תפקיד חשוב בשמירה על בריאות האנשים. תמיד היינו תלויים בתכונות הריפוי החזקות שלהם לשמירה על בריאותנו. המחקרים העדכניים מגלים לנו כעת כיצד תכונות מיוחדות אלה של הפיטו-נוטריאנטים יכולים למעשה להסדיר את בריאותנו, להאט את תהליך ההזדקנות ולמנוע מחלות. פיטו-נוטריאנטים אלה מהווים חלק ממערכות ההגנה, המטבוליזם וההתחדשות של הצמחים עצמם, וכך, כאשר אנחנו אוכלים אותם, למזלנו אנו מפיקים מהם תועלת. כשאנו מעכלים אותם, תכונותיהם הטובות עוברות אלינו – נוגדי חיידקים, נוגדי נגיפים, נוגדי פטריות, נוגדי חמצון.

כורכום: הכורכום הנו תבלין העל ללא עוררין. הוא עשיר בפלבונואידים, וביותר מ-100 מחקרים הוכחה יכולתו להגן עלינו ולהזין את הגוף. הוא מונע הזדקנות, משפר את זרימת הדם, מצמצם תהליכים דלקתיים, מרפא פצעים ומגן על הכבד ועל המעיים. שורש זהוב צהוב זה מכיל את הפלבונואיד החזק כורכומין ופיקמנטים צהובים אחרים המגנים על התאים ופועלים להצערת המערכות בגוף. באיורוודה נעשה שימוש בכורכום כבר יותר מ-2000 שנה לריפוי בעיות או פציעות במפרקים, וכן לטיפול בזיהומים ובפציעות של העיכול, הכבד, הלב, המוח והעור. לכורכום יש מוניטין של תרופה טבעית ויעילה ביותר לבעיות ניווניות רבות תלויות גיל כגון סרטן, סוכרת, מחלת האלדסהיימר, שיגרון וגנחת (אסתמה).

זנגביל (ג'ינג'ר): תבלין זה נחשב למרפא האוניברסאלי, ובאיורוודה הוא משמש זה אלפי שנים לאכילה ולריפוי. מדובר בתבלין מחמם ונפלא, המסייע ביעילות מרובה לעיכול ולזרימת הדם. באופן מיוחד, הוא עוזר להטמעה של חומרי התזונה, מזרז את זרימת הדם ומחמם את הגוף. הוא נכלל בוויטליס כדי לסייע לכם להטמיע את חומרי התזונה הביולוגיים הדחוסים המצויים במוצר.

מיץ אלוורה 200:1: אלוורה היא תערובת מדהימה של יותר מ-200 רכיבים, לרבות הפיטו-נוטריאנטים פולי-סכארידים, אנזימים, גליקו-פרוטאינים, 18 חומצות אמיניות, 12 ויטמינים ו-20 מינרלים. חלקיקי הפולי-סכארידים הפעילים  שבאלוורה נקראים גאלקטו-מאננים או בטא-לוקומאננים ואלואריד. הוכח כי הפולי-סכארידים הללו תורמים לחיסון, מפחיתים דלקות, משפרים את המטבוליזם בתאים וסכים את המעיים.

אלוורה מהווה מרפא המעיים הנפלא ביותר. מקובל באיורוודה להשתמש באלוורה לרענון הפוריות. מדובר גם בשיקוי מיטבי לעור, המזין, סך ומרפא אותו. היא נחשבת כבעלת יכולת מיוחדת לשאת את חומרי התזונה עמוק את תוך הרקמות. אנו עושים שימוש באיכות מעולה של מיץ אורגני מרוכז, בשיעור של 200:1. במילים אחרות, 200 ק"ג של מיץ אלוורה הופכים ל-1 ק"ג אבקה.

אבקת פרחים: לא מדובר ממש ב"צמח מרפא", אך אבקת הפרחים מגיעה אלינו ממקור צמחי. היא מחזקת את כל הגוף בכלל ואת עמידותו בפני זיהומים בפרט. אבקת הפרחים היא שיקוי לעצבים ותמצית התורמת לאנרגיה, והיא משפרת את הביצועים הן הגופניים והן השכליים.

אבקת הפרחים נחשבת לאחד מחומרי התזונה המזינים ביותר שיש. מדובר באבקה מוזהבת שנאספה על ידי הדבורים מתוך הפרחים. היא נאספת מתוך הכוורות כגושים קטנים, המכילים את כל חומרי התזונה שידוע כי הם חיוניים להישרדות האדם. אבקת הפרחים מכילה 35% בקירוב חלבון צמחי וכן כ-18 ויטמינים, 20 מינרלים, כל החומצות האמיניות ועוד כ-60 גורמים, והיא ארוזה בתוך אנזימים, קו-אנזימים, לציטין, ציסטאין וקרוטן זהוב-צהוב, שהוא מקדם המטבוליזם  העיקרי של ויטמין A.

רבים מחומרי התזונה המצויים באבקת הפרחים צוינו במחקרים מדעיים כבעלי יכולת לחזק את המערכת החיסונית ולפעול נגד ההשפעות הרעילות של הקרינה והכימיקלים.

תה ירוק: זהו נוגד חמצון חזק, בעל אופי מעורר מעט הגורם לתחושה של אנרגיה. התה הירוק מוכן על ידי  אידוי קל של עלים טריים המרסנים את האנזימים המפרקים את רכיבי הפוליפֶנול החשובים, הידועים בשמם הקיבוצי הקָטֶצ'ינים (catechins). לתה הירוק תכונה של מסיסות במים, ועל כן הוכח כי הוא מסוגל לסייע בהפחתת הכולסטרול, להסדיר בעיות של משקל, לשפר את חילוף החומרים, לתקן את התפקוד הגנטי, להפחית עומס של חיידקים ונגיפים ולסייע בספיגה של מולקולות חמצוניות המזיקות לתאים ומעודדות הזדקנות. התה עוזר להסדיר את מנגנוני הניקוי של הגוף מרעלים הנמצאים בכבד. אחת הסיבות לפופולריות של התה הירוק היא יכולתו להרגיע את הנפש ולהוריד את לחץ הדם.

עלי נענע (מנתה): צמח ירוק טעים זה הוא חזק בספיחת גזים ממערכת העיכול, ועל כן הוא מסייע להפחית כאבי בטן והתכווצויות של המעיים.

זרעי שומָר: השומר הוא צמח מרפא עיכולי מחמם המסייע בהטמעת חומרי התזונה.

שורש של שוש קֵרֵחַ: מדובר בשיקוי מתוק המופק משורש, הידוע ביכולתו לחזק ולהרגיע. הוא מסייע לגוף להתמודד עם מתחים ועם דלקות על ידי חיזוק הכליות, דרכי העיכול והריאות.

תגיות:

TOP